SŁOWNIK : 
HypoalergicznySłowa zaczynające się na H

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «H »

Hypoalergiczny

Hypoalergiczny lub hipoalergiczny to cecha odnosząca się do działania danego produktu, substancji, a nawet ras zwierząt, które niosą za sobą minimalne ryzyko wywołania reakcji alergicznej.

Hipoalergiczność jest cechą, która może zostać nadana dowolnej substancji, produktowi czy roślinie, posiadającej rzeczywiste zdolności do zmniejszania ryzyka wystąpienia podrażnień czy alergii, jednak najczęściej pojęcie to stosuje się w odniesieniu do kosmetyków i środków higienicznych. Hypoalergiczne produkty powinny być pozbawione sztucznych barwników i substancji zapachowych, które są najczęstszą przyczyną podrażnień i alergii skórnych. Produkty hipoalergiczne powinny być stale stosowane przez osoby, które na co dzień zmagają się z wrażliwą, alergiczną i skłonną do podrażnień skórą. Hipoalergiczne kosmetyki przeznaczone są również dla dzieci i noworodków, których skóra posiada małą odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Produkty hipoalergiczne można znaleźć w postaci kremów, emulsji, mydeł, a także środków piorących.

Hypoalergiczny to również cecha, która może odnosić się do wybranych tkanin, posiadających właściwości hamujące gromadzenie się roztoczy odpowiedzialnych za alergię na kurz. Hipoalergiczne rasy zwierząt to np. koty syjamskie, pudle, papużki faliste lub tukany - posiadają one niższy potencjał uczuleniowy niż inne rasy zwierząt.

Zobacz wszystkie artykuły

Artykuły powiązane z Skóra wrażliwa, odwodniona