SŁOWNIK : 
KorektorWords beginning by K

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «K »

Korektor

Korektor jest kosmetykiem kolorowym, który służy do maskowania niedoskonałości skóry. Jeśli zastanawiasz się, jak zatuszować sińce pod oczami, nierówności skóry i zaczerwienienie, oznaki zmęczenia albo popękane naczynka, korektor będzie najlepszym wyborem. Jest on dostępny pod różnymi postaciami - w formie pędzelka, kredki, sztyftu - dzięki czemu jest bardzo wygodny w aplikacji. Występuje również w wielu odcieniach, dzięki temu można go dobrać do koloru cery oraz rodzaju niedoskonałości. Korektor zielony pokrywa zaczerwienienia, żółty sińce pod oczami, a brzoskwiniowy wyrównuje koloryt cery.

Kosmetyki do cery z niedoskonałościami powinny być antybakteryjne, aby zapobiec zakażeniom oraz powstawaniu kolejnych zmian skórnych. Najlepiej także wybierać kosmetyki o możliwie lekkiej formule, aby nie zapychały porów. Korektor można stosować zarówno pod, jak i na podkład, w zależności od indywidualnych zapotrzebowań i preferencji.