SŁOWNIK

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «K »

Kurze łapki

Kurze łapki to małe zmarszczki mimiczne, które tworzą się wokół zewnętrznych kącików oczu. Pierwsze kurze łapki mogą pojawić na twarzy już w okolicy 25. roku życia, a wraz z wiekiem pogłębiać się, tworząc wokół oczu stałe bruzdy. Kurze łapki to przede wszystkim wynik codziennego napinania mięśni w tym miejscu np. podczas mówienia lub uśmiechania się. Jednak wpływ na ich powstawanie mają również geny, wiek, dieta, a także sposób pielęgnacji skóry.

Kurze łapki to najszybciej pojawiające się oznaki starzenia się skóry. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i delikatna, dlatego bardzo szybko tworzą się na jej powierzchni zmarszczki. Podatność na powstawanie kurzych łapek jest również spowodowana brakiem gruczołów łojowych wokół oczu.

Proces starzenia się skóry, a tym samym powstawania kurzych łapek, można skutecznie opóźnić poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków przeciwstarzeniowych, a także unikając szkodliwych dla skóry czynników zewnętrznych. Powstałe już kurze łapki można wypełnić przy pomocy niektórych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej np. wypełnianie kwasem hialuronowym.

Zobacz wszystkie artykuły

Content related to Oznaki starzenia, zmarszczki, utrata jędrności