SŁOWNIK : 
Lifting twarzyWords beginning by L

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «L »

Lifting twarzy

Lifting twarzy to zabieg chirurgiczny pozwalający zredukować zmarszczki i kurze łapki. Zazwyczaj obejmuje on zarówno twarz, jak i szyję, aby nadać tym miejscom bardziej świeżego i młodzieńczego wyglądu. Pomaga pozbyć się obwisłej skóry przede wszystkim na policzkach i szyi.
Lifting zazwyczaj wykonuje się w gabinecie lub klinice specjalizującej się w chirurgii plastycznej. Nie powstrzymuje on procesu starzenia się skóry, ale może szybko przywrócić znacznie młodszy wygląd poprzez usunięcie nadmiaru skóry poprzez jego wycięcie. Szwy mogą być ukryte we włosach i naturalnych fałdach skóry przed uchem. Lifting najczęściej jest wykonywany u osób w podeszłym wieku ze względu na stan ich skóry. Po zabiegu zmarszczki są wyraźnie wygładzone, a kontur twarzy poprawiony i lepiej zarysowany. Po zabiegu konieczna jest 24-godzinna hospitalizacja, a po dwóch dniach wizyta kontrolna.