SŁOWNIK

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «M »

Mini lifting twarzy

Mini lifting twarzy to łagodniejsza forma tradycyjnego (chirurgicznego) liftingu twarzy. Mini lifting bardzo często nazywany jest również liftingiem twarzy bez skalpela, gdyż wykonywany jest przy pomocy mało inwazyjnych metod.

Mini lifting twarzy można przeprowadzić przy pomocy nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich m. in. zabiegi laserowe, terapie z użyciem fal radiowych lub światła podczerwonego IR czy zabiegi wypełniające np. na bazie kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego. Mini lifting twarzy w porównaniu z tradycyjną plastyką twarzy posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest dużo bezpieczniejszy i mniej bolesny dla pacjenta. W większości przypadków nie wymaga hospitalizacji i jest pozbawiony długiego okresu rekonwalescencji. Mini lifting twarzy można bardzo często wykonywać już po 30. roku życia, o ile nie istnieją inne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia.

Mini lifting twarzy, tak samo jak chirurgiczny lifting twarzy, przeprowadza się jednocześnie na powierzchni skóry twarzy i szyi, by uzyskać jak najbardziej optymalne efekty odmłodzenia. Jest to skuteczna metoda korygowania obwisłej skóry na szyi, policzkach oraz skóry w okolicy żuchwy.

Zobacz wszystkie artykuły

Content related to Oznaki starzenia, zmarszczki, utrata jędrności