SŁOWNIK : 
PeelingWords beginning by P

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «P »

Peeling

Peeling jest to zabieg wykorzystywany w kosmetyce oraz dermatologii. Polega on na usunięciu martwych komórek naskórka, poprzez jego złuszczenie. Peeling określa się również eksfoliacją, ablacją oraz abrazją. Celem zabiegu jest przede wszystkim poprawa kondycji skóry. Następuje to wskutek spłycenia drobnych zmarszczek i rozjaśnienia przebarwień. Peeling wykonywany jest również w ramach kuracji przeciwtrądzikowej, a także po zabiegu depilacji, aby zapobiec wrastania włosków w skórę.
Peeling, w zależności od metody złuszczania naskórka, dzieli się na peeling chemiczny, mechaniczny i fizyczny. Zabieg ten dzieli się również ze względu na głębokość usuwanych warstw naskórka. Wówczas wymienia się peeling bardzo powierzchowny, powierzchowny, średniogłęboki, głęboki. Peeling jest to również sformułowanie odnoszące się do ogólnodostępnych środków kosmetycznych, które są dedykowane do złuszczania naskórka i zawierają enzymy rozpuszczające martwy naskórek lub drobne, ścierające drobinki (ziarna kawy, cukier).
Peeling jest to zabieg, który można wykonać na skórze całego ciała, jednak najczęściej jest kojarzony z eksfoliacją twarzy. Bez względu na obszar złuszczania naskórka, zabieg ten niesie wiele korzyści. Przede wszystkim przywraca gładkość i równomierny koloryt skórze, wygładza drobne zmarszczki, przyspiesza proces regeneracji skóry oraz ją odmładza.

Zobacz wszystkie artykuły

Content related to Oznaki starzenia, zmarszczki, utrata jędrności