SŁOWNIK : 
Preparaty pielęgnacyjne do skóry suchejSłowa zaczynające się na P

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «P »

Preparaty pielęgnacyjne do skóry suchej

Preparaty pielęgnacyjne do skóry suchej są przede wszystkim bogate w substancje nawilżające. Skóra sucha jest na ogół delikatna i wymagająca, dlatego też kosmetyki do niej przeznaczone powinny być wybierane ze szczególną starannością. Ich wybór na rynku jest bardzo duży: absolutną podstawą jest tutaj krem nawilżający do codziennego stosowania, który dostarczy niezbędnych składników odżywczych i zapobiegnie nadmiernemu wysuszeniu.

Oprócz kremu raz na jakiś czas warto jest zastosować serum nawilżające, które dostarczy substancji odżywczych w większej, skoncentrowanej dawce. Niezwykle skuteczna jest także maseczka nawilżająca do twarzy, która zapewni odświeżenie oraz dogłębne nawilżenie nawet bardzo przesuszonej skórze. Niezwykle ważnym kosmetykiem jest także krem na cienie pod oczami, który powinien mieć możliwie lekką formułę, aby nadmiernie nie obciążyć delikatnej skóry znajdującej się w okolicach oczu.