SŁOWNIK

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «P »

Przeciwzmarszczkowy

Przeciwzmarszczkowy to cecha odnosząca się do danej substancji lub produktu działającego przeciw powstawaniu zmarszczek. Produkt lub substancja przeciwzmarszczkowa ma za zadanie zmniejszać lub opóźniać proces powstawania zmarszczek.

W produktach przeciwzmarszczkowych powinny znaleźć się takie substancje, które skutecznie zapobiegną powstawaniu zmarszczek mimicznych lub zmarszczek głębokich. Kosmetyczne produkty przeciwzmarszczkowe, najczęściej w formie kremu, serum lub emulsji, powinny zawierać odpowiednie filtry przeciwsłoneczne, które ochronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, substancje przeciwdziałające wolnym rodnikom (przeciwutleniacze), substancje nawilżające oraz kwasy owocowe i witaminy, by zapewnić skórze odpowiedni poziom odżywienia i regenerację.

Produkt przeciwzmarszczkowy nie jest w stanie w całości usunąć zmarszczek. Jego zadaniem jest przede wszystkim zapobieganie ich powstawaniu lub zmniejszanie widoczności już istniejących zmarszczek.

Zobacz wszystkie artykuły

Content related to Oznaki starzenia, zmarszczki, utrata jędrności