SŁOWNIK

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «P »

Puder brązujący do skóry wrażliwej

Pudry brązujące, określane mianem bronzerów, to preparaty kosmetyczne, które modelują twarz, dodają jej blasku i koloru. Jest to zdrowy i szybki sposób korygowania niedoskonałości skóry. Bronzery są dostępne w postaci sypkiej bądź przybierają postać musu lub kremu. Ze względu na rozwój rynku kosmetycznego w drogeriach pojawiły się pudry, które nie tylko rozświetlają skórę, ale też posiadają właściwości ochronne, nawilżające, przeciwstarzeniowe lub matujące.

Zadaniem pudru brązującego jest korygowanie niedoskonałości skóry. Można to zrobić, nakładając puder jedynie na określone partie twarzy, m.in. na kości jarzmowe lub na całą twarz. Zaleca się akcentowanie miejsc na twarzy opalających się najszybciej, tj. policzki, czoło, podbródek i grzbiet nosa.
Osoby ze skórą wrażliwą, a więc skłonną do podrażnień i wymagającą, jeśli chodzi o dobór odpowiednich kosmetyków, mogą znaleźć kosmetyk, który nie tylko delikatnie przyciemni karnację, ale też subtelnie ukryje niedoskonałości skóry bez jej wysuszania.
Dobór odpowiedniego pudru brązującego powinien odbywać się w oparciu o naturalny odcień skóry i typ urody. Należy wybrać bronzer o jeden ton ciemniejszy od koloru cery. Nieodpowiednio dobrany puder sprawi, że twarz będzie wyglądała sztucznie. Dobry puder brązujący to kosmetyk, który podkreśla naturalne rysy, rozświetla twarz, maskuje drobne niedoskonałości i zapewnia efekt matujący.

Zobacz wszystkie artykuły

Content related to Podkład i wrażliwa skóra