SŁOWNIK

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «P »

Puder w kompakcie

Wśród dostępnych rodzajów pudrów najpopularniejszy stał się puder sprasowany w kompakcie. Ten rodzaj pudru zapewnia szybki makijaż i możliwość nanoszenia poprawek w dowolnym miejscu. Umieszczenie kosmetyku w kompakcie uniemożliwia jego rozsypanie się w torebce, przy czym pozwala on ujednolicić kolor skóry i wygładzić ją. Puder można aplikować na skórę twarzy za pomocą pędzla lub gąbeczki. Zastosowanie pudru zmniejsza widoczność zmarszczek, cieni pod oczami i niweluje oznaki zmęczenia.
Puder prasowany jest wygodny w użyciu, a ze względu na małe rozmiary pozwala wykonać szybki makijaż w każdych warunkach. Zadaniem pudru w kompakcie jest zmatowienie skóry i estetyczne wykończenie makijażu. Tego rodzaju produkty na ogół są wyposażone w małe lusterko i gąbkę, która pozwala równomiernie nałożyć kosmetyk na twarz. Puder w kompakcie można nakładać bezpośrednio na oczyszczoną i osuszoną skórę.
Pudry w kompakcie mogą być również stosowane w przypadku cery wrażliwej, gdyż dzięki obecnym w składzie minerałom poprawiają jej kondycję. Pudry zawierające minerały stanowią formę pielęgnacji każdego rodzajuu skóry, a makijaż wykonany za ich pomocą charakteryzuje się wysoką jakością. Takie pudry precyzyjnie korygują niedoskonałości skóry, odżywiają ją, chronią przed utratą wody i pozwalają jej swobodnie oddychać. Puder w kompakcie zapewnia estetyczny i długotrwały makijaż, na skórze prezentuje się naturalnie i jest wydajny.

Zobacz wszystkie artykuły

Content related to Podkład i wrażliwa skóra