SŁOWNIK : 
Róż do policzkówSłowa zaczynające się na R

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «R »

Róż do policzków

Róż do policzków to jeden z najpopularniejszych kolorowych kosmetyków. Znany jest na całym świecie i wykorzystywany zarówno w makijażu profesjonalnym, jak i amatorskim. Róż można aplikować bez względu na wiek oraz rodzaj skóry. Ważne jest tylko, aby dobrze dopasować kolor kosmetyku, a także uwzględnić jego właściwości. Zastosowanie różu w codziennym lub wieczorowym makijażu sprawia, że twarz nabiera promienności, wygląda młodziej i bardziej świeżo.
Wyróżnia się wiele rodzajów różu. Na rynku kosmetycznym dostępne są w kamieniu, czyli formie prasowanej, w sztyfcie oraz  w płynie. W zależności od typu skóry, należy dobrać inny róż. Kolor kosmetyku także jest bardzo ważny. Policzki muśnięte różem nie powinny się odznaczać, ale nadal wyglądać subtelnie i przypominać naturalne rumieńce. Róż można aplikować opuszkami palców, specjalnym skośnym pędzlem oraz gąbeczką do makijażu. W zależności od sposobu nakładania różu, efekt będzie inny.
Przy skórze wrażliwej, należy wybrać róż hipoalergiczny lub mineralny. Przy skórze suchej, najlepiej sprawdzi się róż w sztyfcie lub w formie płynnej, natomiast przy tłustej lub mieszanej - w formie prasowanej, tzw. róż w kompakcie. Jeśli skóra jest skłonna do przetłuszczania się i świecenia, należy sięgać po róże matowe. W innych przypadkach śmiało można aplikować róże wzbogacone w świetliste drobinki.

Zobacz wszystkie artykuły

Artykuły powiązane z Podkład i wrażliwa skóra