SŁOWNIK : 
Mydło przetłuszczone

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «Skóra sucha lub bardzo sucha »

Mydło przetłuszczone

Mydło przetłuszczone to rodzaj mydła, które ma znacznie wyższy niż w przypadku tradycyjnych środków poziom przetłuszczenia (8%) oraz dużą zawartość substancji pielęgnujących. Mydła tego typu doskonale sprawdzają się w przypadku osób ze skórą bardzo suchą, podrażnioną lub zanieczyszczoną, można je też stosować do mycia twarzy. Mydło przetłuszczone może występować w formie twardej kostki lub w płynie, przy czym bazuje ono na bazie łagodnych środków myjących.
Istnieje wiele rodzajów mydła. Wiele z nich jest wzbogaconych w oleje roślinne i masło shea w celu przywrócenia skórze warstwy hydrolipidowej. Dzięki temu wzrasta nawilżenie skóry. Niektóre mydła mają właściwości peelingujące, niektóre są wzbogacone zmielonymi migdałami i płatkami owsianymi, które umożliwiają odblokowanie porów. Olejki i masła zawarte w każdym mydle przetłuszczonym, które nie zostały zmydlone, dodatkowo natłuszczają wysuszoną skórę. Dzięki pozostaniu niezmydlonego tłuszczu, skóra jest zabezpieczona dodatkową warstwą ochronną. To sprawia, że nasza skóra jest zabezpieczona przed nadmierną utratą wodą, przenikaniem do wnętrza organizmu mikroorganizmów chorobotwórczych oraz przed działaniem temperatury. Decydując się na zakup mydła, warto zwrócić uwagę na wartość jego pH. Jeśli jest to wartość w granicach 5,5 do 7, możemy mieć pewność, że takie mydło nie wysuszy nam skóry, która dobrze toleruje odczyny kwaśny i obojętny.

Zobacz wszystkie artykuły

Artykuły powiązane z Skóra sucha lub bardzo sucha