SŁOWNIK : 
Terapia laserowaSłowa zaczynające się na T

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «T »

Terapia laserowa

Terapia laserowa, nazywana też laseroterapią lub po prostu zabiegiem laserowym, to zaawansowana metoda współczesnej medycyny, pozwalająca na leczenie wybranych problemów dermatologicznych, dolegliwości bólowych czy urazów. Terapia laserem to bardzo częsta alternatywa dla tradycyjnych zabiegów chirurgicznych, dermatologicznych czy okulistycznych. Laseroterapia, w odróżnieniu od wielu tradycyjnych zabiegów, jest mało inwazyjna i nie wymaga hospitalizacji.

Zabiegi laserowe wykonuje się przy pomocy lasera o odpowiedniej mocy. Terapia laserowa polega na działaniu wiązką światła lasera na określony obszar ciała w taki sposób, by jego absorpcja była jak najbardziej skuteczna, a tym samym zamiana energii światła laserowego na inny rodzaj energii mogła wywołać oczekiwany efekt terapeutyczny. W zależności od rodzaju lasera oraz jego funkcji, terapię laserową można wykorzystać do różnych celów.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów laserowych z zakresu dermatologii należą: laserowe usuwanie rozstępów, przebarwień i blizn, fotoodmładzanie, laserowe zamykanie naczyń krwionośnych, laserowe leczenie trądziku, depilacja laserowa, czy laserowe usuwanie różnego rodzaju zmian np. brodawek, włókniaków.

Zobacz wszystkie artykuły

Artykuły powiązane z Oznaki starzenia, zmarszczki, utrata jędrności