SŁOWNIK : 
ZłuszczanieSłowa zaczynające się na Z

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «Z »

Złuszczanie

Złuszczanie jest to proces, który polega na oddzielaniu się najbardziej zewnętrznej warstwy naskórka. Celem łuszczenia się jest regeneracja skóry. Martwe komórki naskórka są zastępowane nowymi, młodymi, dzięki czemu skóra jest gładsza. Proces ten jest naturalny i wręcz pożądany i mimo, że następuje on mimowolnie oraz nieustannie, to bardzo często bywa przyspieszany. Do czynników, które przyczyniają się do przyspieszenia złuszczenia naskórka, zalicza się przede wszystkim peelingi i specjalne preparaty złuszczające, ale też oparzenia słoneczne i choroby skóry, np. łuszczycę.
Złuszczanie naskórka jest często przyspieszane dlatego, że proces ten niesie ze sobą wiele korzyści. Kondycja skóry znacznie się poprawia. Jej koloryt zostaje wyrównany, przebarwienia i drobne zmarszczki znikają. Twarz wygląda młodziej, jest odświeżona i gładka. Zyskuje również jędrność i elastyczność. Dodatkowo, złuszczenie naskórka sprawia, że skóra wykazuje większą wchłanialność względem substancji odżywczych, zawartych w kosmetykach i aplikowanych na jej powierzchnię. Z podobnych względów, również makijaż prezentuje się bardziej profesjonalnie i jest trwały.

Zobacz wszystkie artykuły

Artykuły powiązane z Skóra wrażliwa, odwodniona