Skóra bardzo sucha,
podrażniona i atopowa

Poprzez pielęgnację skóry ciała rozumiemy sposób, w jaki na co dzień dbamy o skórę ciała. Codzienna pielęgnacja ciała obejmuje takie zabiegi, jak: oczyszczanie i nawilżanie skóry, a także jej ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja skóry ciała polega przede wszystkim na stosowaniu odpowiednich kosmetyków do ciała - kosmetyków, które muszą być prawidłowo dostosowane do potrzeb skóry. Codzienna pielęgnacja skóry ciała powinna przynieść efekt odpowiednio oczyszczonej, nawilżonej i odżywionej skóry - odpowiednio zabezpieczonej przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych np. mrozu i wiatru. Bardzo dużo uwagi należy poświęcić na właściwą pielęgnację ciała w przypadku, gdy mamy do czynienia z nadmierną suchością oraz wrażliwością skóry np. skóra alergiczna, podrażniona, atopowa. W tym przypadku zaleca się stosowanie kosmetyków o właściwościach hipoalergicznych.

Atopowe zapalenie skóry — dieta, która poprawi stan Twojej skóry

Atopowe zapalenie skóry to choroba skórna, wywoływana czynnikami alergicznymi, która jest jedną z najczęściej spotykanych chorób alergicznych, a odsetek ludzi nią dotkniętych wciąż wzrasta. Atopowe zapalenie skóry, tak jak większość alergii, staje się chorobą cywilizacyjną, ze względu na otaczające nas środowisko, pełne produktów i zjawisk, wywołujących reakcje alergiczne i uczulenia. Coraz częściej zadawanym pytaniem nie tylko przez pacjentów, ale niestety także przez lekarzy, jest pytanie — jak leczyć atopowe zapalenie skóry. Odpowiedź nie jest prosta, przez złożoną naturę choroby. Odnalezienie przyczyn występowania zaburzeń skóry jest wyjątkowo trudne, ponieważ istnieje bardzo szeroka gama czynników wywołujących zmiany skórne.

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter-V4\Maquettes\online\includeV4\images-dyn\v_topic-your_skin_in_sun-texture.jpg
v_topic-your_skin_in_sun-expert (LP54466).jpg

3 pytania do eksperta


« Kremy zmiękczające pomagają zmniejszać częstość występowania atopowego zapalenia skóry. »

La Roche-Posay poleca

Zobacz wszystkie produkty