Skóra bardzo sucha,
podrażniona i atopowa

Poprzez pielęgnację skóry ciała rozumiemy sposób, w jaki na co dzień dbamy o skórę ciała. Codzienna pielęgnacja ciała obejmuje takie zabiegi, jak: oczyszczanie i nawilżanie skóry, a także jej ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja skóry ciała polega przede wszystkim na stosowaniu odpowiednich kosmetyków do ciała - kosmetyków, które muszą być prawidłowo dostosowane do potrzeb skóry. Codzienna pielęgnacja skóry ciała powinna przynieść efekt odpowiednio oczyszczonej, nawilżonej i odżywionej skóry - odpowiednio zabezpieczonej przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych np. mrozu i wiatru. Bardzo dużo uwagi należy poświęcić na właściwą pielęgnację ciała w przypadku, gdy mamy do czynienia z nadmierną suchością oraz wrażliwością skóry np. skóra alergiczna, podrażniona, atopowa. W tym przypadku zaleca się stosowanie kosmetyków o właściwościach hipoalergicznych.

Cukrzyca: jak radzić sobie z problemami ze skórą podczas cukrzycy?

Cukrzyca określana jest mianem jednej z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych — liczba chorych rośnie w zatrważającym tempie. Znaczna większość diabetyków cierpi na odmianę typu 2, tzw. insulinoniezależną, która w przeciwieństwie do cukrzycy typu 1, nie pojawia się nagle — chory często nie zdaje sobie sprawy z tego, że coś mu dolega. Niestety, przyczyny cukrzycy nie są do końca znane, trudno więc się przed nią chronić. Można jednak obserwować objawy — nierzadko jednymi z pierwszych są problemy ze skórą. Jak sobie z nimi radzić?

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter-V4\Maquettes\online\includeV4\images-dyn\v_topic-your_skin_in_sun-texture.jpg
v_topic-your_skin_in_sun-expert (LP54466).jpg

3 pytania do eksperta


« Kremy zmiękczające pomagają zmniejszać częstość występowania atopowego zapalenia skóry. »

La Roche-Posay poleca

Zobacz wszystkie produkty