Trądzik sam nie zniknie

Ponad 80% nastolatków boryka się z trądzikiem.

Nie jesteś sam!

teenager banner small

Uciążliwe zaskórniki na twarzy? Podpowiadamy, jak pozbyć się wągrów

Zaskórniki na twarzy (potocznie zwane wągrami) pojawiają się często w okolicy nosa, znanej jako strefa T, i są wyjątkowo uporczywe. Dla wielu z nas to największa zmora trądzikowej skóry, ponieważ są wyjątkowo widoczne. Niestety, usuwanie wągrów nie zawsze przynosi skutki, a problem często powraca. Z tego względu tak ważna jest wiedza, czym są dokładnie i jaką pielęgnację stosować, by zapobiec ich ponownemu powstawaniu. Artykuł odpowie ci na pytanie, jak się pozbyć zaskórników.

FFS Mag article 30761 : Main article image (Aox-All-Rights-AdobeStock_76033417)

Co to są wągry?

Zaskórniki na twarzy bardzo łatwo można dostrzec: są czarne i nieco wypukłe. W odróznieniu od innych wyprysków, nie towarzyszy im stan zapalny, więc nie reagują bólem na dotyk. Choć są łagodnym objawem trądziku, mogą nas szczególnie stresować, ponieważ to, jak pozbyć się zaskórników (wągrów), jest szczególnie trudne. Oprócz strefy T zaskórniki mogą pojawiać się na plecach, dekolcie, szyi, rękach i ramionach. Na szczęście istnieją naprawdę skuteczne sposoby na wągry.

Wągry – co to i jak powstają?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, co na wągry działa najlepiej, musisz zwrócić uwagę na to, jak powstają. O wiele łatwiej jest bowiem zapobiegać ich powstawaniu. Oczyszczanie zaskórników jest bowiem dość trudne. Te uciążliwe, drobne czarne punkciki powstają na skutek zatkania mieszków włosowych. Składają się one z włosa oraz gruczołu łojowego, który produkuje sebum zmiękczające skórę. Martwe komórki skóry i sebum mogą w połączeniu ze sobą zatykać pory. W kontakcie z powietrzem, które utlenia tę mieszaninę, powstają czarne krostki. Nie wyglądają dobrze, a do usuwania wągrów trzeba mieć naprawdę dużo cierpliwości.

Zaskórniki tworzą się inaczej niż pozostałe niedoskonałości: ich powstaniu nie towarzyszy obecność bakterii, są po prostu nagromadzonym sebum, dlatego też sposoby na zaskórniki są nieco inne niż w przypadku typowych krostek. Nasz organizm ich nie zwalcza, bo zaskórniki nie stanowią dla nas żadnego zagrożenia. Pozbycie się ich jest możliwe, ale może zająć nieco więcej czasu niż w przypadku innych niedoskonałości. Niestety, ale każdy naprawdę skuteczny sposób na wągry jest bardzo czasochłonny. Jak usunąć zaskórniki? Wyłącznie cierpliwością! Dowiedz się, co jest dobre na wągry!

Wągry – jak się pozbyć? Kuracje lecznicze

Jak oczyścić twarz z wągrów: optymalna pielęgnacja

Jak usunąć wągry? Przede wszystkim stosując odpowiednią pielęgnację i sięgając po produkty przeznaczone do tego celu. Niektóre kosmetyki, które są rzekomo przeznaczone do walki z zaskórnikami zawierać mogą silny alkohol, mentol oraz eukalipstus. Tych składników należy unikać, ponieważ znacząco zwiększają one produkcję łoju, a to znów wpływa na powstające zaskórniki. Jak się pozbyć ich skutecznie? Jak walczyć z zaskórnikami, żeby pozbyć się ich na zawsze? Przede wszystkim postaw na profilaktykę! Szukaj kosmetyków zawierających kwas salicylowy, który odetka pory i poradzi sobie z problemem martwych komórek zbierających się na skórze, działając złuszczająco. Kwas salicylowy obecny jest w wielu produktach, takich jak płyny i pianki oczyszczające, kremy czy żele, które naprawdę dobrze działają na wągry. Jak usunąć już te istniejące? Na pewno nie wyciskaniem! Wiele osób myśli, że to najlepszy sposób na to, jak szybko pozbyć się wagrów czy jak zlikwidować zaskórniki na dobre, ale nic bardziej mylnego! Jeśli chcesz usunąć zaskórniki, leczenie i pielęgnacja to jedyna możliwość, żeby naprawdę pozbyć się ich na zawsze.

Oczyszczanie twarzy z wągrów

Bardzo często na pytanie "co to są wągry" pada odpowiedź, że to zgromadzony na skórze "brud". Zaskórniki na twarzy mogą oczywiście nieco przypominać grudki brudu, ale nie powstają dlatego, że twoja skóra jest zanieczyszczona. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie pozbyć się wągrów, przestań tak mocno ją pocierać! Intensywne mycie i złuszczanie może stymulować zakończenia nerwowe, co prowadzi do uwolnienia hormonów odpowiedzialnych za produkcję łoju. Najlepsze sposoby na wągry opierają się na mikrozłuszczaniu. Dzięki temu usunięte zostają martwe komórki skóry. Należy to jednak robić delikatnie i z umiarem, ponieważ leczenie zaskórników jest skuteczniejsze, kiedy jest bardziej subtelne.

A więc, uzbrój się w cierpliwość i wytrwałość, a ani się obejrzysz, jak marzenie o tym, jak pozbyć się wągrów z twarzy, będzie tylko wspomnieniem.

Porady zawarte w tym artykule to jedynie ogólne wytyczne.
W przypadku wątpliwości lub gdy rozpoczynasz nową kurację skonsultuj się ze specjalistą - lekarzem dermatologiem.

36865
|56965||

Odkryj naszą najnowszą innowację

EFFACLAR DUO (+)EFFACLAR DUO (+)
EFFACLAR DUO (+)
Innowacja


EFFACLAR DUO (+)

Zwalcza uporczywe niedoskonałości oraz przebarwienia potrądzikowe.
Zapobiega nawrotom.

Odkryj teraz

1pielęgnacja
przeciwtrądzikowa
w aptece*

*IQVIA Pharmatrend PEC, CHC 83A1+83A3 ANTISEBORRH. CARING&CLEANSING, Sales Value (PLN), MAT 12/2017 © 2018 IQVIA and its affiliates. All rights reserved

Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej

Oczyszczanie
Img_Oczyszczanie

Odkryj wszystko

Makijaż
Img_Makijaż

Odkryj wszystko

Dowiedz się więcej na temat pielęgnacji skóry trądzikowej