Trądzik sam nie zniknie

Ponad 80% nastolatków boryka się z trądzikiem.

Nie jesteś sam!

Peeling na trądzik – jak złuszczać cerę pełną niedoskonałości?

Jednym z wielu frustrujących problemów osób ze skórą trądzikową jest ilość sprzecznych porad na temat złuszczania skóry. Czy peeling pomaga na trądzik? Jaki peeling na trądzik sprawdzi się najlepiej. Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące peelingu cery trądzikowej.

Czy peeling jest dobry na trądzik? Niestety nie zawsze…

Nadmierne złuszczanie to częsty błąd w pielęgnacji skóry trądzikowej. Peeling dla cery trądzikowej kojarzy nam się z bardzo mocnym pocieraniem i intensywnym oraz częstym złuszczaniem. W końcu daje nam to złudzenie, że w ten sposób działamy skuteczniej. Błąd. I to jaki! Z pewnością nie pomagamy w ten sposób skórze, bo nadmierne złuszczanie przesusza ją i powoduje dyskomfort, zaczerwienienie oraz ból. Jeśli wykonasz peeling, cera trądzikowa będzie przesuszona i naciągnięta. To powinien być dla nas sygnał, by natychmiast zmniejszyć częstotliwość i intensywność złuszczania. Delikatność pielęgnacji jest ważna przede wszystkim dla osób ze skórą trądzikową. Peeling do twarzy trądzikowej nie zawsze jest dobrym pomysłem, ponieważ mocne tarcie skóry trądzikowej prowadzi do uszkadzania wyprysków, zwiększa wrażliwość, a nawet może prowadzić do rozprzestrzeniania się stanów zapalnych. Dlatego wybieraj odpowiedni kosmetyk. Jaki peeling do cery trądzikowej? Unikaj produktów z drobinkami złuszczającymi, zwłaszcza jeśli masz skórę wrażliwą lub skłonną do podrażnień. Dobry peeling do cery trądzikowej to taki, który nie zawiera żadnych drobinek, a raczej złuszcza enzymatycznie. Najlepiej zamiast niego sięgaj po toniki czy produkty oczyszczające i stosuj je przy użyciu miękkiej myjki peelingującej (lub czystej dłoni). Nie jest dobrym pomysłem nawet drobnoziarnisty peeling, trądzik może się bowiem tylko nasilić. Często powoduje on zbyt intensywne tarcie na skórze.

Odpowiedni peeling do cery trądzikowej

Zamiast sięgać po scrub czy ziarnisty "peeling na trądzik", użyj Toniku EFFACLAR, który zawiera mikro-elementy złuszczające bez podrażniania wrażliwej skóry. Tonik jest szczególnie polecany do skóry trądzikowej, ponieważ zawiera kwasy LHA działające w sposób podobny do kwasu salicylowego – złuszczając i usuwając bakterie z porów. Kwas LHA wykazuje również działanie keratolityczne: przyspiesza proces odnowy komórek i pomaga usuwać martwe komórki. To idealny peeling do cery trądzikowej – delikatny, ale skuteczny.

Peeling na trądzik, a co potem?

Każdrazowo po zastosowaniu peelingu, cera trądzikowa musi zostać nawilżona. Proces złuszczania może znacznie wysuszać skórę, co z kolei doprowadzi do nadprodukcji sebum. Stosowanie produktu nawilżającego to świetny sposób na wyrównanie poziomów nawodnienia skóry po złuszczaniu.
Po złuszczaniu sięgnij po krem EFFACLAR DUO(+). Formuła kremu zapewnia skórze nawilżenie bez niepożądanego efektu błyszczenia i innych skutków ubocznych, typowych dla niektórych produktów nawilżających. EFFACLAR DUO(+) ma za zadanie także zapobiegać niedoskonałościom poprzez odtykanie porów i przywracanie właściwej tekstury skórze trądzikowej, więc żaden silnie działający i mocno trący peeling na trądzik nie będzie potrzebny.

Właściwe złuszczanie naprawdę jest tak proste!

Porady zawarte w tym artykule to jedynie ogólne wytyczne.
W przypadku wątpliwości lub gdy rozpoczynasz nową kurację skonsultuj się ze specjalistą - lekarzem dermatologiem.

36865
|56965||

Odkryj naszą najnowszą innowację

EFFACLAR DUO (+)EFFACLAR DUO (+)
EFFACLAR DUO (+)
Innowacja


EFFACLAR DUO (+)

Zwalcza uporczywe niedoskonałości oraz przebarwienia potrądzikowe.
Zapobiega nawrotom.

Odkryj teraz

1pielęgnacja
przeciwtrądzikowa
w aptece*

*IQVIA Pharmatrend PEC, CHC 83A1+83A3 ANTISEBORRH. CARING&CLEANSING, Sales Value (PLN), MAT 12/2017 © 2018 IQVIA and its affiliates. All rights reserved

Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej

Dowiedz się więcej na temat pielęgnacji skóry trądzikowej