Trądzik sam nie zniknie

Ponad 80% nastolatków boryka się z trądzikiem.

Nie jesteś sam!

Przyczyny powstawania trądziku wiosną i latem

Wiosna i lato to czas dłuższych dni, późniejszych zachodów słońca, grillowania na plaży i odkrywania uroków natury. Ale czas ten może także kojarzyć się z upałem, spoconą skórą i nasileniem objawów trądziku. Wzrost temperatur i długie przebywanie na zewnątrz to przyczyny trądziku. Wpływają na produkcję łoju w skórze i zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia wyprysków. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jakie są przyczyny trądziku latem i poznać porady oraz triki na zachowanie skóry w jak najlepszej kondycji w ciepłe dni.

Letni trądzik – przyczyny powstawania

Często błędnie sądzimy, że to pot przyczynia się do powstawania wyprysków. W istocie przyczyny powstawania trądziku są inne. To połączenie potu z łojem, brudem i bakteriami zatyka pory i prowadzi do powstawania "pryszczy".
Kolejnej przyczyny trądziku latem należy doszukiwać się w tak zwanym efekcie keratolitycznym, czyli działaniu słońca na skórę. Wystawienie skóry na działanie promieni słonecznych zwiększa tempo jej odnowy, jednak po zejściu ze słońca procesy odnowy komórek w skórze zwalniają. W efekcie tego spowolnienia martwe komórki pozostają na twarzy, powodując zatykanie porów. Wyeliminowanie tej przyczyny trądziku nie jest łatwe, jednak prawidłowa pielęgnacja pomoże ci się ochronić.

Pielęgnacja skóry latem

Oczyszczanie:

Skoro przyczyny trądziku są już znane, łatwiej będzie ochronić skórę przed nasileniem się problemu. Najważniejszym elementem pielęgnacji podczas gorętszych miesięcy jest oczywiście oczyszczanie. Dogłębne usuwanie potu, makijażu i łoju zapobiega zatykaniu porów i powstawaniu zaskórników. EFFACLAR Oczyszczający Żel został stworzony dla skóry tłustej i skłonnej do niedoskonałości. Stosuj żel rano i wieczorem dla uczucia oczyszczonej skóry, co szczególnie latem jest niezwykle przyjemne. Żel należy nanieść na skórę i wmasować, by zapewnić świeżość oraz kontrolę nad produkcją sebum.

Tonizowanie:

Stosowanie toników latem to świetny sposób dla osób obawiających się rozszerzonych porów i błyszczącej skóry, co często towarzyszy skórze trądzikowej. Ponadto pomoże dotrzeć do przyczyny powstawania trądziku: zmniejszy wydzielanie się sebum. Serozinc to wodna mikro-mgiełka, którą można spryskać skórę tak często, jak potrzeba – to idealna dawka świeżości w upalny dzień. Tonizująca mgiełka natychmiast matuje skórę i zwęża pory, jednocześnie kojąc i oczyszczając skórę.

Wybór właściwego podkładu

Latem wybieraj podkłady o lekkiej formule, by pozwolić skórze oddychać. Cięższy skład preparatu może zatykać pory, a to także jedna z najtrudniejszych do zwalczenia przyczyn trądziku.  Dlatego sięgaj po produkty nawilżające i wyrównujące koloryt lub kremy BB.

Nawilżanie:

Nie unikaj nawilżenia tylko dlatego, że jest lato! Krem EFFACLAR Mat to świetny wybór dla osób z błyszczącą skórą. Kontroluje produkcję sebum i reaguje na różną wilgotność. Efekt matujący jest idealny dla osób obawiających się błyszczącej twarzy latem, a nietłusta formuła zapobiega zatykaniu porów.

Z kolei osoby obawiające się zaskórników i błyszczenia powinny sięgnąć po krem EFFACLAR K(+), który zwalcza oznaki utlenienia i zapobiega nadmiernemu wydzielaniu sebum.

Dla skóry z niedoskonałościami i przebarwieniami trądzikowymi przeznaczony jest krem EFFACLAR DUO(+). To kultowy już produkt dla osób zmagających się z trądzikiem i niedoskonałościami, który zawiera kwas salicylowy i LHA, by złuszczać skórę, jednocześnie zwalczając trądzik i stany zapalne. EFFACLAR DUO(+) jest teraz dostępny w wersji z filtrem SPF30, chroniąc skórę przed promieniami UVA i UVB. To produkt odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry.

Jeśli wystawiasz skórę na promienie słoneczne, aplikuj produkty z filtrem SPF50 co dwie godziny dla najlepszej ochrony.
Lato to z pewnością czas radości i zabawy, a trądzik nie powinien być przeszkodą w korzystaniu z życia! Wyeliminuj przyczyny powstawania trądziku, upewnij się, że właściwie pielęgnujesz swoją skórę, a szybko zapomnisz o swoich wcześniejszych obawach z nią związanych!

Porady zawarte w tym artykule to jedynie ogólne wytyczne.
W przypadku wątpliwości lub gdy rozpoczynasz nową kurację skonsultuj się ze specjalistą - lekarzem dermatologiem.

36865
|56965||

Odkryj naszą najnowszą innowację

EFFACLAR DUO (+)EFFACLAR DUO (+)
EFFACLAR DUO (+)
Innowacja


EFFACLAR DUO (+)

Zwalcza uporczywe niedoskonałości oraz przebarwienia potrądzikowe.
Zapobiega nawrotom.

Odkryj teraz

1pielęgnacja
przeciwtrądzikowa
w aptece*

*IQVIA Pharmatrend PEC, CHC 83A1+83A3 ANTISEBORRH. CARING&CLEANSING, Sales Value (PLN), MAT 12/2017 © 2018 IQVIA and its affiliates. All rights reserved

Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej

Oczyszczanie
Img_Oczyszczanie

Odkryj wszystko

Pielęgnacja
Img_Pielęgnacja

Odkryj wszystko

Makijaż
Img_Makijaż

Odkryj wszystko

Dowiedz się więcej na temat pielęgnacji skóry trądzikowej