Trądzik sam nie zniknie

Ponad 80% nastolatków boryka się z trądzikiem.

Nie jesteś sam!

teenager banner small

Natychmiastowa kuracja przeciwtrądzikowa

Jak przeprowadzić skuteczną kurację trądzikową? Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki? Jak pielęgnować skórę z niedoskonałościami? Sprawdź tutaj!

FFS Mag article 30756 : Main article image (GettyImages)

Skuteczna kuracja na trądzik? Natychmiast poproszę!

Filmy, muzyka i gry video streamowane na żywo wprost do naszych smartfonów. Dostawa tego samego dnia, wystarczy jedno kliknięcie. Błyskawiczny kontakt ze znajomymi przez social media. ""Natychmiastowość"" naszego życia jest standardem, oczywiste zatem, że trudno nam zaakceptować fakt, iż standardowa kuracja przeciwtrądzikowa trwa nawet 6 tygodni, zanim przyniesie oczekiwane efekty.

Kultura robienia selfie podnosi stawkę jeszcze wyżej. Wprawdzie w selfie chodzi o ""chwytanie chwili"", ale dla 90% nastolatków dotkniętych trądzikiem ta spontaniczność nie jest aż tak zabawna. Jeśli dążysz do wyretuszowanej perfekcyjności obecnych gwiazd social media, zawsze możesz wesprzeć się Photoshopem i makijażem. Jednak słabej jakości podkłady nakładane wielowarstwowo i niewłaściwy demakijaż na koniec dnia przyczyniają się do  podrażniania skóry skłonnej do niedoskonałości. Tak tworzy się błędne koło.

Tradycyjna kuracja na trądzik zbyt wolna dla ery cyfrowej?

Oczywiście najlepszym sposobem walki z trądzikiem jest działanie u podstaw problemu. Oznacza to wizytę u dermatologa i ustalenie specjalnej kuracji przeciwtrądzikowej wspartej leczeniem farmakologicznym. Jednak w świecie natychmiastowych efektów nawet najlepsze kuracje mogą wydawać się zbyt powolne. "Niestety, statystycznemu nastolatkowi brak cierpliwości, by wytrwać przy kuracji – około połowa z młodych pacjentów się poddaje" – mówi specjalista, dr Philipe Beaulieu.

Skuteczna kuracja na trądzik: nowi sprzymierzeńcy w walce o piękną cerę

Koniec z wielotygodniowym czekaniem na efekty; najnowsze formuły wpisują się idealnie we współczesne realia natychmiastowej gratyfikacji! W ciągu kilku sekund pigmenty zawarte w kremie wyrównują koloryt skóry, gwarantując naturalny efekt. Kuracja przeciwtrądzikowa połączona z odpowiednią pielęgnacją i wreszcie skóra trądzikowa jest gotowa na selfie. I to natychmiastowo!

Wsparcie dla kuracji na trądzik

To nie koniec dobrych wiadomości! Dzięki natychmiastowej gratyfikacji efekty są od razu widoczne, co wspomaga kontynuowanie kuracji przeciwtrądzikowej. A to oznacza, że składniki aktywne mają większą szansę na przeciwdziałanie niedoskonałościom i wypryskom. Podwójne zwycięstwo!

1 Haute Autorité de Santé (French healthcare authority) October 2015 press release

Porady zawarte w tym artykule to jedynie ogólne wytyczne.
W przypadku wątpliwości lub gdy rozpoczynasz nową kurację skonsultuj się ze specjalistą - lekarzem dermatologiem.

36865
|56965||

Odkryj naszą najnowszą innowację

EFFACLAR DUO (+)EFFACLAR DUO (+)
EFFACLAR DUO (+)
Innowacja


EFFACLAR DUO (+)

Zwalcza uporczywe niedoskonałości oraz przebarwienia potrądzikowe.
Zapobiega nawrotom.

Odkryj teraz

1pielęgnacja
przeciwtrądzikowa
w aptece*

*IQVIA Pharmatrend PEC, CHC 83A1+83A3 ANTISEBORRH. CARING&CLEANSING, Sales Value (PLN), MAT 12/2017 © 2018 IQVIA and its affiliates. All rights reserved

Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej

Oczyszczanie
Img_Oczyszczanie

Odkryj wszystko

Pielęgnacja
Img_Pielęgnacja

Odkryj wszystko

Makijaż
Img_Makijaż

Odkryj wszystko

Dowiedz się więcej na temat pielęgnacji skóry trądzikowej