Trądzik sam nie zniknie

Ponad 80% nastolatków boryka się z trądzikiem.

Nie jesteś sam!

Superfoods dla zdrowia i skóry

Co to jest superfood? Jakie produkty można określić mianem superfoods? Jaki wpływ mają mają na skórę? Szukasz odpowiedzi na te pytania? Sprawdź tutaj!

Superfoods dla skóry, czyli żywność o wysokiej wartości odżywczej / Superfoods, czyli żywność o wysokiej wartości odżywczej

Być może słyszałaś już o "superfoods"? Terminem tym zaczęto określać produkty spożywcze, które mają bardzo korzystne działanie na zdrowie. Szaleństwo na ich punkcie sprawiło, że niektórzy z nas zamienili chipsy na jarmuż, a słodkie gazowane napoje na wodę kokosową. Są tak popularne, że możemy jeść superfood na co dzień. Jeśli nie chcesz jednak zmieniać radykalnie swojego menu, wprowadź chociaż kilka nowych produktów. W końcu udokumentowano ich niezwykły wpływ na ogólne zdrowie, także na kondycję naszej skóry.

Superfood – lista produktów dobrych dla naszej skóry

Czy słyszałaś o diecie dla skóry? Superfoods z pewnością powinny być jej częścią!

Co to jest superfood? To słowo, którym portale poświęcone zdrowiu i dobremu samopoczuciu posługują się do opisania produktów żywieniowych o bardzo korzystnym działaniu na nasze zdrowie. Nie ma produktów spożywczych, które zwierają tak wiele minerałów, witamin i przeciwutleniaczy, jak superfood. Lista zalet wprowadzenia chociaż kilku z nich jest naprawdę bardzo długa. Jeśli zależy ci na dobroczynnym działaniu na skórę, zwróć uwagę przede wszystkim na te zawierające przeciwutleniacze (by zapobiegać starzeniu się i negatywnemu wpływowi czynników zewnętrznych) oraz witaminy o działaniu wzmacniającym.

Jakie superfoods powinnaś jeść dla skóry? Marchew jest świetnym źródłem witaminy A, która wspiera walkę z niedoskonałościami cery, zapobiegając nagromadzeniu się martwych komórek. Ich nadprodukcja może prowadzić do powstawania mieszaniny martwych komórek i sebum, która zatyka pory. Zapewnij sobie właściwą dawkę witaminy A. Zawiera ją również rzeżucha, idealna dla wzrostu i odbudowy komórek organizmu.

Superfood – produkty dobre dla ogólnego zdrowia

Jarmuż, prawdopodobnie najsłynniejszy spośród superfoods, zawiera wspierające zdrowie fitonutrienty. Jednak jeśli chodzi o superfood, lista produktów jest o wiele dłuższa i wbrew pozorom nie zawiera wyłącznie roślin. Kolejnym pokarmem zaliczanych do kategorii "super" jest chociażby łosoś. Zawiera on kwasy Omega-3, których organizm nie jest w stanie sam wyprodukować, a mogą one pomóc w łagodzeniu bólu stawów. Może nie uwierzysz, ale często mimochodem zjadasz superfood na co dzień. W końcu przymiotnikiem "super" można określić także jajka. Są one szczególnie dobre dla tych z nas, którzy pragną ograniczyć ilość spożywanych kalorii albo planują zdrowsze śniadanie. Jajka zawierają ok. 6 gramów białka, ale tylko 72 kalorie. Ponadto oferują nam pełen wachlarz możliwości kulinarnych, co nawet nowicjuszom gotowania pozwala na różnorodność w komponowanych posiłkach.

Lista superfoods zawiera także awokado, popularny owoc, który coraz częściej trafia na nasze stoły. I słusznie, bowiem jego zielonkawy miąższ obfituje w zdrowe tłuszcze (tak, tłuszcze mogą być zdrowe!) zamiast węglowodanów. Zawiera także 20 różnych minerałów i witamin, w tym witaminy K, C i E. Dodatkową korzyścią tego owocu jest  brak cholesterolu i niska zawartość tłuszczów nasyconych, co, trzeba przyznać, ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Te superfoods pozwolą ci poczuć się wspaniale wewnętrznie i zewnętrznie. Dostarczając wielu korzyści dla zdrowia i skóry, superfoods pomogą ci czuć się świetnie w swoim ciele i wyglądać pięknie w swojej skórze.

Porady zawarte w tym artykule to jedynie ogólne wytyczne.
W przypadku wątpliwości lub gdy rozpoczynasz nową kurację skonsultuj się ze specjalistą - lekarzem dermatologiem.

36865
|56965||

Odkryj naszą najnowszą innowację

EFFACLAR DUO (+)EFFACLAR DUO (+)
EFFACLAR DUO (+)
Innowacja


EFFACLAR DUO (+)

Zwalcza uporczywe niedoskonałości oraz przebarwienia potrądzikowe.
Zapobiega nawrotom.

Odkryj teraz

1pielęgnacja
przeciwtrądzikowa
w aptece*

*IQVIA Pharmatrend PEC, CHC 83A1+83A3 ANTISEBORRH. CARING&CLEANSING, Sales Value (PLN), MAT 12/2017 © 2018 IQVIA and its affiliates. All rights reserved

Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej

Oczyszczanie

Odkryj wszystko

Makijaż

Odkryj wszystko

Dowiedz się więcej na temat pielęgnacji skóry trądzikowej