Trądzik sam nie zniknie

Wspólnie z dermatologami wspieramy cię w walce z 
niedoskonałościami!

Makijaż cery trądzikowej krok po kroku

Dla wielu osób makijaż cery trądzikowej opiera się na zastosowaniu mocno kryjącego podkładu. To podstawowy sposób na szybkie ukrycie niedoskonałości i natychmiastową przemianę. Jednak ilość mitów na temat  makijażu dla cery trądzikowej może być myląca i rodzić obawy u osób pragnących ukryć swoje niedoskonałości. Odpowiednie przygotowanie skóry do makijażu jest kluczowe dla uzyskania nieskazitelnego efektu końcowego.

FFS Mag article 30779 : Main article image (GettyImages-78432727)

Krok 1: przygotowanie twarzy pod makijaż

Najlepsza baza pod makijaż cery trądzikowej to zadbanie o idealnie oczyszczenie. Dzięki usunięciu nadmiaru sebum makijaż cery trądzikowej będzie się utrzymywał o wiele dłużej. Dlatego użyj EFFACLAR Oczyszczający Płyn Micelarny Ultra do skóry tłustej i trądzikowej, aby oczyścić skórę skłonną do podrażnień przed nałożeniem innych produktów; pozostawi to uczucie świeżości na skórze. Następnie sięgnij po EFFACLAR Tonik mikrozłuszczający do skóry tłustej – wystarczy raz dziennie, by nie podrażniać skóry, a jednocześnie zwęzić pory i stonizować skórę, usuwając z jej powierzchni martwe komórki.

Krok 2: Piękny makijaż cery trądzikowej zależy od bazy

Jeśli zależy Ci na trwałości makijażu, potrzebna ci będzie baza pod makijaż cery trądzikowej. Używa się jej pod podkład. Większość primerów posiada właściwości nawilżające skórę i wyrównujące jej koloryt, więc doskonale sprawdzają się do nakładania pod makijaż cery trądzikowej.

Jaka baza pod makijaż sprawdzi się w tym przypadku? U osób zmagających się z niedoskonałościami skóry, zalecane są produkty zawierające kwas salicylowy i LHA, które wykazują działanie keratolityczne, czyli pomagają usunąć martwe komórki skóry i oczyścić pory. Z kolei niacynamid wykazuje pozytywne działanie na stany zapalne i zmiany trądzikowe. Oba te składniki znajdują się w EFFACLAR DUO(+), czyniąc z niego świetną bazę pod makijaż cery trądzikowej.

Jako baza świetnie sprawdzi się przeciwtrądzikowy krem pod makijaż. Cera trądzikowa będzie Ci wdzięczna szczególnie za połączenie airlicium i karnozyny w kremie EFFACLAR K(+). Airlicium to silny absorbent, który potrafi wchłonąć nawet do 100 razy więcej sebum niż sam waży. Karnozyna zawarta w EFFACLAR K(+) pozwala pozbyć się zaskórników dzięki właściwościom przeciwutleniającym i przeciwzapalnym. Połączenie tych skutecznych składników zapewni skórze matowe wykończenie. Dzięki temu makijaż cery trądzikowej będzie o wiele bardziej trwały. Jednocześnie możesz zadbać o delikatne niwelowanie zaskórników.

Dla osób ze skórą tłustą z tendencją do błyszczenia EFFACLAR Mat jest świetną alternatywą dla tradycyjnych primerów. Zawiera perlit, który matuje skórę przed nałożeniem makijażu. Stosuj krem EFFACLAR Mat dla efektu nawilżenia bez błyszczącej skóry.

Na tak doskonale przygotowaną skórę możesz nałożyć makijaż!

Porady zawarte w tym artykule to jedynie ogólne wytyczne.
W przypadku wątpliwości lub gdy rozpoczynasz nową kurację skonsultuj się ze specjalistą - lekarzem dermatologiem.

36865
|56965||

Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej

Makijaż
Img_Makijaż

Odkryj wszystko

Dowiedz się więcej na temat pielęgnacji skóry trądzikowej