Złote zasady

10 zasad zdrowego i efektywnego makijażu

Img_10 zasad zdrowego i efektywnego makijażu

Makijażu nie można robić w pośpiechu, zwłaszcza w przypadku wrażliwej skóry. Oto kilka zasad wykonania udanego makijażu.

Rule 1

Systematycznie oczyszczaj skórę.

Nie można uzyskać zamierzonego efektu, jeśli twarz jest nieprawidłowo oczyszczona. Kurz osadzający się na twarzy w ciągu całego dnia uniemożliwia oddychanie skóry i zmniejsza trwałość makijażu. Aby porządnie oczyścić i wygładzić skórę, należy regularnie myć twarz środkiem złuszczającym, nie częściej jednak niż raz w tygodniu.

Rule 2

Pod makijaż stosuj produkt do pielęgnacji skóry.

Udany makijaż zależy od dobrego przygotowania skóry, czyli jej właściwego nawilżenia, które gwarantuje równomierne rozprowadzenie podkładu i zapewnia lepszy efekt rozświetlający. Wybierz produkt do pielęgnacji dostosowany do potrzeb twojej skóry: suchej, mieszanej, tłustej, starzejącej się itp.

Rule 3

Ukrywaj niedoskonałości.

Korektory pozwalają ukryć defekty skóry. Zielony neutralizuje zaczerwienienie spowodowane trądzikiem różowatym, świeżymi bliznami, widocznymi naczynkami krwionośnymi i podrażnieniem po terapii laserowej. Żółty pokrywa niebieskie sińce pod oczami, żylaki lub zasinienia pozostałe po zabiegach operacyjnych.

Rule 4

Spraw, aby cera wyglądała naturalnie.

Technika aplikacji jest taka sama niezależnie od rodzaju podkładu (w kremie, w płynie lub w kompakcie). Zacząć należy od nałożenia podkładu w czterech miejscach: na czole, kościach policzkowych, grzbiecie nosa i podbródku. Następnie rozprowadzamy go w kierunku na zewnątrz, tak jak przy smarowaniu twarzy kremem. Podkład nakładamy pędzlem i wyrównujemy palcami, co nada skórze naturalny wygląd.

Rule 5

Utrwal makijaż.

Makijaż wykańczamy, używając sypkiego pudru, aby utrwalić korektor i podkład na twarzy oraz zmatowić obszary z tendencją do błyszczenia, jak czoło, broda i skóra po bokach nosa. Aby wydłużyć trwałość makijażu, spryskujemy twarz wodą mineralną w sprayu z odległości około 30 cm.

Rule 6

Wyrzeźb swoją twarz różem.

Nakładamy róż na kości policzkowe, aby rozświetlić twarz. To muśnięcie  kolorem ożywi cerę i nada jej zdrowy wygląd.

Contexto

Podkreślaj oczy.

Aby powiększyć oko, na wewnętrznej stronie dolnej powieki stosujemy jasne kolory, ponieważ wychwytują światło. Najbardziej intensywne odcienie nakładamy w zewnętrznych kącikach oczu, aby uzyskać efekt wyrafinowanego, tajemniczego spojrzenia. Odrobina tuszu sprawi, że makijaż będzie idealny.

Rule 8

Uwydatnij swój uśmiech.

Zaczynamy od zaznaczenia konturu ust za pomocą kredki do ust, która podkreśli ich kształt i zapobiegnie rozmazywaniu się szminki. Wybieramy odcień zbliżony do koloru pomadki. Nakładamy szminkę od środka ust do kącików. Aby zwiększyć połysk, można nałożyć błyszczyk.

Rule 9

Czyść pędzelki.

Jeśli makijaż nakładamy za pomocą pędzli, należy pamiętać, aby czyścić je co najmniej raz w miesiącu za pomocą odpowiedniego środka myjącego. Przedłuży to ich trwałość i ograniczy ryzyko wystąpienia alergii.

Rule 10

Każdego wieczoru zmyj makijaż.

Aby umożliwić skórze oddychanie, trzeba przed snem całkowicie usunąć makijaż i zanieczyszczenia, które w dzień nagromadziły się na twarzy. W przypadku skóry wrażliwej najlepiej użyć mleczka lub płynu micelarnego.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły