10 porad, jak dbać o skórę ciała

Article Read Duration 3 min. czas czytania

Piękna, zdrowa skóra wymaga codziennej opieki. Jeśli zastosujesz się do kilku złotych zasad po codziennym prysznicu, na wakacjach, w czasie zimowych miesięcy... Twoja skóra będzie miękka, bardziej elastyczna i promiennie piękna!

Chronię skórę przed słońcem

Aby zachować zdrową skórę, nie wychodź na słońce bez ochrony. Nakładaj krem z filtrem, który jest dostosowany do Twojego rodzaju skóry. Co jakiś czas stosuj go ponownie. Pamiętaj, aby nie przebywać na słońcu w najgorętszych godzinach dnia.

Do mojej skóry stosuję tylko delikatne mydło

Czy twoja skóra na ciele staje się sucha, zwłaszcza po prysznicu? Ważne jest, aby do codziennego oczyszczania skóry stosować łagodne produkty nie zawierające mydła. Jeśli korzystasz z produktów, których działanie jest zbyt ostre, skóra może stać się bardzo sucha i możemy czuć się bardzo niekomfortowo. Najlepsze produkty, jakie możemy stosować: mydła bogate w lipidy.

Pod prysznicem!

Prysznic jest lepszy dla skóry niż kąpiel, po której skóra ma tendencję do odwodniania. Upewnij się, że woda jest letnia, a nie gorąca. Miłośnicy kąpieli mogą ją wziąć od czasu do czasu. Nie należy jednak pozostawać w wodzie zbyt długo!

Sztuka delikatnego osuszania skóry

Zanim wyjdziesz spod prysznica, spłucz całe ciało naprawdę dobrze, aby usunąć wszelkie ślady produktów myjących. Następnie szybko osusz skórę, delikatnie dotykając ręcznikiem. Nie wycieraj skóry do sucha intensywnie ją pocierając.

Codziennie nawilżam skórę

Codzienne nawilżanie powinno stać się twoim nawykiem! Po delikatnym osuszeniu skóry ręcznikiem, należy zastosować odpowiedni krem, skutecznie nawilżający skórę. Pozwoli to na przywrócenie powłoki hydrolipidowej, która pokrywa cały naskórek. Pamiętaj, że WSZYSTKIE TYPY SKÓRY wymagają nawilżania!

Gdy jest zimno, ciepło się ubieram

Czy zauważyłaś/eś, że twoja skóra staje się szczególnie wrażliwa w okresie zimowym? I rzeczywiście zimno, wiatr i słońce z reguły wysuszają skórę, pozostawiając ją nieprzyjemnie ściągniętą i kłującą. Gdy tylko temperatura zaczyna spadać, należy zacząć ubierać się odpowiednio ciepło. Nie zapomnij o tym, aby chronić ręce!

Piję dużo wody

Dla pięknej skóry organizm potrzebuje odpowiedniej ilości płynów. Kontroluj, czy pijesz wystarczającą ilość wody tj. około 8 szklanek dziennie. Szklanka wody, gdy się obudzisz, herbata na śniadanie, woda mineralna przez cały dzień, herbata ziołowa na noc.... W ten sposób można łatwo zaspokoić całe swoje dzienne zapotrzebowanie na wodę!

Jem zdrowe, dobrze zbilansowane posiłki!

Zdrowa, dobrze zbilansowana dieta jest dobra nie tylko dla ciała, ale i dla skóry. Każdego dnia jedz pięć owoców i warzyw, które są bogate w przeciwutleniacze. Pomoże Ci to zachować piękną, zdrową skórę.

Sen dla urody

Jeśli wystarczająco się wyśpisz, Twoja skóra będzie wyglądała promiennie i zdrowo! Twój organizm potrzebuje określonej ilości snu, aby zachować zdrowie: 7, 8, 9 godzin... W rzeczywistości wymagania odnośnie snu są określane przez geny.

Rzuć palenie!

Czy palisz papierosy? Palenie jest bardzo szkodliwe dla skóry. Powoduje, że twoja cera jest matowa wygląda na przygaszoną oraz sprawia, że skóra szybko się starzeje. Jest to bardzo dobry powód do zgaszenia ostatniego papierosa, nie sądzisz?

MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

 

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.