Jak dbać o twarz? Zobacz jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry twarzy!

Article Read Duration 3 min. czas czytania

Sposób codziennej pielęgnacji twarzy ma bardzo duże znaczenie dla kondycji naszej skóry. To, jak dzisiaj dbamy o swoją twarz, będzie miało wpływ na jej wygląd za kilka, a nawet kilkanaście lat, dlatego warto poświęcić tej kwestii odpowiednio dużo uwagi. Nie ma niestety jednego, sprawdzonego sposobu na pielęgnację twarzy. Wszystko zależy od indywidualnych cech naszej skóry, które musimy wziąć pod uwagę przy codziennym dbaniu o twarz. Podpowiadamy zatem, jak dbać o twarz!

Jak dbać o twarz? Zgodnie z typem swojej skóry!

Jeżeli chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie “jak dobrze dbać o skórę twarzy?”, musimy przede wszystkim skupić się na doborze odpowiednich kosmetyków, które powinny zostać dostosowane do wszystkich potrzeb naszej skóry. Podstawowym kryterium przy wyborze kremużelu do mycia twarzy czy maseczki powinien być rodzaj naszej skóry (sucha, mieszana, normalna bądź tłusta). Pamiętajmy jednak o tym, że podstawowym rodzajom skóry bardzo często towarzyszą również inne dolegliwości, dlatego przy skórze suchej, mieszanej czy tłustej możemy mieć również pojawić się problem skóry wrażliwej, trądzikowej, naczynkowej czy alergicznej. Stosowane przez nas kosmetyki powinny stanowić odpowiedź na wszelkie problemy i niedoskonałości naszej skóry. Jeśli więc mamy do czynienia ze skórą suchą, a jednocześnie bardzo wrażliwą, szukajmy kosmetyków hipoalergicznych, które zapewnią nam nie tylko odpowiedni poziom nawilżenia skóry, ale też złagodzą powstałe na twarzy podrażnienia. Przykładem takiego kosmetyku jest żel myjący Lipikar La Roche-Posay, który oczyszcza, nawilża, koi i delikatnie natłuszcza suchą i wrażliwą skórę.

 

Jak zadbać o twarz? Oczyszczając ją dwa razy dziennie

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy powinna się rozpoczynać od oczyszczania twarzy i na nim też powinna się kończyć. Regularne wykonywanie demakijażu i zabiegu oczyszczania skóry pozwoli nam nie tylko pozbyć wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni skóry twarzy, które torują drogę aktywnym składnikom kremów pielęgnacyjnych, ale też przyczyni się do zachowania na dłużej młodego, promiennego i zdrowego wyglądu skóry. To bardzo ważne, by oczyszczać skórę dwa razy dziennie - wieczorem pozbywamy się w ten sposób resztek makijażu, zanieczyszczeń środowiska i bakterii, które towarzyszyły nam w ciągu dnia, podczas gdy rano usuwamy z twarzy zanieczyszczenia po nocy np. nadmiar sebum, pot czy roztocza kurzu domowego.

 

Jak pielęgnować twarz? Nawilżanie skóry w ciągu dnia

Bez względu na to, z jakim rodzajem skóry mamy do czynienia, nasza twarz potrzebuje na co dzień odpowiedniej dawki nawilżenia. Dawka ta powinna być jednak uzależniona od indywidualnych cech naszej skóry. To naturalne, że skóra, która posiada skłonności do przesuszania będzie potrzebowała intensywnego nawilżania, podczas gdy przy skórze tłustej powinniśmy skupić na delikatnym nawilżaniu skóry, a jednocześnie jej skutecznym matowieniu. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniego kremu do twarzy na różne pory roku - w lato nawilżajmy skórę, zaś w zimę nie zapominajmy o jej natłuszczaniu, by mogła ona lepiej chronić się przed niekorzystnym działaniem niskich temperatur czy mroźnego wiatru.

 

Jak dbać o skórę w nocy? Regeneracja i odbudowa

Nawilżanie skóry w ciągu dnia to jedno, ale nie możemy zapominać o prawidłowej pielęgnacji twarzy również w nocy. Podczas gdy w dzień powinniśmy skupić się na jej nawilżaniu i skutecznej ochronie przed działaniem czynników zewnętrznych, w nocy należy pozwolić jej na skuteczną regenerację i odbudowę, a tym samym “naprawę” uszkodzeń, z którymi musiała zmierzyć się w ciągu dnia. Dlatego tak ważne jest, by posiadać oddzielny krem na dzień i krem na noc - posiadają one inny skład i pełnią zupełnie inne funkcje.

 

Peeling i maseczka na twarz - jak dbać o wygląd skóry?

Poza podstawowymi elementami codziennej pielęgnacji skóry twarzy, warto również wprowadzić do niej zabiegi uzupełniające, takie jak stosowanie peelingu, który doskonale radzi sobie ze złuszczaniem martwych komórek naskórka, czy maseczki na twarz, która skutecznie odżywi skórę naszej twarzy. W tym przypadku należy również skupić się na odpowiednim dostosowaniu wybranych kosmetyków do rodzaju naszej skóry. Przy skórze suchej lepiej sprawdzi się głęboko nawilżająca maseczka do twarzy, podczas gdy przy skórze tłustej oczyszczająco-matująca. Regularny peeling zalecany jest osobom ze skórą tłustą i trądzikową, podczas gdy skórę suchą i wrażliwą może on dodatkowo podrażnić.

 

Jak zadbać o twarz, by opóźnić proces starzenia?

Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy pod kątem skłonności skóry do starzenia się. Proces starzenia się skóry staje się aktywny już w okolicy 25. roku życia, dlatego przekraczając ten wiek, powinniśmy włączyć do pielęgnacji kosmetyki o delikatnym działaniu przeciwzmarszczkowym. Wraz z biegiem czasu należy natomiast dobierać coraz silniejsze składniki o właściwościach ujędrniających skórę.

MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.