Poznaj przyczyny nadmiernej potliwości pod pachami i pozbądź się dyskomfortu!

Article Read Duration 2 min. czas czytania

Wydzielanie się potu jest zdrowe i naturalne, dzięki niemu usuwane są toksyny z organizmu oraz regulowana jest temperatura ciała. Jednak nadpotliwość pach sprawia, że czujemy dyskomfort i wstydzimy się przebywać wśród ludzi. Aby pozbyć się tego przykrego problemu, należy poznać jego przyczyny! Nadmierna potliwość pach ma kilka źródeł. Sprawdź, czy któreś jest powodem Twojego dyskomfortu.

Nadmierne pocenie się pod pachami symptomem choroby

Gdy zauważymy u siebie problem nadmiernej potliwości pod pachami, nie powinniśmy go zignorować. Nadpotliwość pach może być oznaką choroby takiej jak:

W pierwszej kolejności warto zbadać poziom cukru, gdyż silne pocenie pod pachami powiązane z wahaniem poziomu cukru może świadczyć o cukrzycy. W takim wypadku dobrze też sprawdzić, czy nasz pot ma intensywną woń acetonu, co wskazywałoby na problemy z cukrem. Natomiast nadmierna potliwość pod pachami w nocy może wskazywać na nadczynność tarczycy. Warto wtedy zbadać poziom hormonów tarczycy we krwi.

 

Nadmierna potliwość pach o podłożu genetycznym

Naturalne jest to, że podczas wysiłku fizycznego czy upałów nasze ciało produkuje pot. W ten sposób organizm poddawany zostaje termoregulacji. Natomiast u osób cierpiących na nadmierną potliwość pod pachami pot pojawia się niezależnie od tych okoliczności. Często nie jest to związane z żadną chorobą a z uwarunkowaniami genetycznymi. Mimo wszystko, zauważając u siebie problem nadmiernej potliwości pach, należy zgłosić się do specjalisty, który dokładnie nas zdiagnozuje.

 

Zła dieta i nieodpowiednia garderoba przyczyną pocenia się pod pachami

Często okazuje się, że nadmierna potliwość pod pachami wynika z nieprawidłowej diety. Nadmierna ilość

  • kofeiny
  • papierosów
  • ostrych potraw

ma ogromny wpływ na silne pocenie pod pachami. Należy wtedy odstawić te produkty, a gdy stan nie ulegnie poprawie, bezzwłocznie zgłosić się do specjalisty. Również garderoba przyczynia się do pocenia pod pachami. Przegrzewanie ciała poprzez zakładanie zbyt ciepłych ubrań i noszenie nieprzewiewnych rzeczy sprawiają, że nadmiernie się pocimy.

 

Jak walczyć z nadmiernym poceniem się pod pachami?

Przede wszystkim, widząc taki problem, należy zgłosić się do lekarza, który określi jakie podłoże ma nasz kłopot. Niestety, używanie klasycznych antyperspirantów nie odniesie oczekiwanych skutków w przypadku nadmiernej potliwości pod pachami. Odczuwając silne pocenie pod pachami, wstydzimy się wychodzić do ludzi, co często kończy się stanami depresyjnymi. Warto jednak nie zamykać się na innych, a zacząć walczyć z nadmiernym poceniem się pach. Oprócz wizyty u specjalisty, szybkim i tanim sposobem okazują się specjalne dezodoranty dostosowane do problemu nadpotliwości pach. Dzięki perlitowi produkt skutecznie wchłania nadmiar wilgoci. Natomiast glukonian cynku neutralizuje nieprzyjemny zapach, a alantoina daje ukojenie i chroni przed podrażnieniami. Produkt działa skutecznie w każdej sytuacji, a efekt uczucia komfortu i odświeżenia może utrzymać się nawet cały dzień. Zawartość formuły o fizjologicznym pH oraz brak zawartości parabenu, alkoholu i aluminium sprawiają,  że dezodorant odpowiedni jest również dla osób z wrażliwą skórą.

MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.