Poznaj przyczyny nadmiernej potliwości pod pachami i pozbądź się dyskomfortu!

Article Read Duration 2 min. czas czytania

Wydzielanie się potu jest zdrowe i naturalne, dzięki niemu usuwane są toksyny z organizmu oraz regulowana jest temperatura ciała. Jednak nadpotliwość pach sprawia, że czujemy dyskomfort i wstydzimy się przebywać wśród ludzi. Aby pozbyć się tego przykrego problemu, należy poznać jego przyczyny! Nadmierna potliwość pach ma kilka źródeł. Sprawdź, czy któreś jest powodem Twojego dyskomfortu.

.

Nadmierne pocenie się pod pachami symptomem choroby

Gdy zauważymy u siebie problem nadmiernej potliwości pod pachami, nie powinniśmy go zignorować. Nadpotliwość pach może być oznaką choroby takiej jak:

  • cukrzyca
  • nadczynność tarczycy
  • gruźlica
  • choroby nerek

W pierwszej kolejności warto zbadać poziom cukru, gdyż silne pocenie pod pachami powiązane z wahaniem poziomu cukru może świadczyć o cukrzycy. W takim wypadku dobrze też sprawdzić, czy nasz pot ma intensywną woń acetonu, co wskazywałoby na problemy z cukrem. Natomiast nadmierna potliwość pod pachami w nocy może wskazywać na nadczynność tarczycy. Warto wtedy zbadać poziom hormonów tarczycy we krwi.

 

Nadmierna potliwość pach o podłożu genetycznym

Naturalne jest to, że podczas wysiłku fizycznego czy upałów nasze ciało produkuje pot. W ten sposób organizm poddawany zostaje termoregulacji. Natomiast u osób cierpiących na nadmierną potliwość pod pachami pot pojawia się niezależnie od tych okoliczności. Często nie jest to związane z żadną chorobą a z uwarunkowaniami genetycznymi. Mimo wszystko, zauważając u siebie problem nadmiernej potliwości pach, należy zgłosić się do specjalisty, który dokładnie nas zdiagnozuje.

 

Zła dieta i nieodpowiednia garderoba przyczyną pocenia się pod pachami

Często okazuje się, że nadmierna potliwość pod pachami wynika z nieprawidłowej diety. Nadmierna ilość

  • kofeiny
  • papierosów
  • ostrych potraw

ma ogromny wpływ na silne pocenie pod pachami. Należy wtedy odstawić te produkty, a gdy stan nie ulegnie poprawie, bezzwłocznie zgłosić się do specjalisty. Również garderoba przyczynia się do pocenia pod pachami. Przegrzewanie ciała poprzez zakładanie zbyt ciepłych ubrań i noszenie nieprzewiewnych rzeczy sprawiają, że nadmiernie się pocimy.

 

Jak walczyć z nadmiernym poceniem się pod pachami?

Przede wszystkim, widząc taki problem, należy zgłosić się do lekarza, który określi jakie podłoże ma nasz kłopot. Niestety, używanie klasycznych antyperspirantów nie odniesie oczekiwanych skutków w przypadku nadmiernej potliwości pod pachami. Odczuwając silne pocenie pod pachami, wstydzimy się wychodzić do ludzi, co często kończy się stanami depresyjnymi. Warto jednak nie zamykać się na innych, a zacząć walczyć z nadmiernym poceniem się pach. Oprócz wizytu u specjalisty, szybkim i tanim sposobem okazują się specjalne dezodoranty dostosowane do problemu nadpotliwości pach. Dzięki perlitowi produkt skutecznie wchłania nadmiar wilgoci. Natomiast glukonian cynku neutralizuje nieprzyjemny zapach, a alantoina daje ukojenie i chroni przed podrażnieniami. Produkt działa skutecznie w każdej sytuacji, a efekt uczucia komfortu i odświeżenia może utrzymać się nawet cały dzień. Zawartość formuły o fizjologicznym pH oraz brak zawartości parabenu, alkoholu i aluminium sprawiają,  że dezodorant odpowiedni jest również dla osób z wrażliwą skórą.

MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.