Szczoteczki do oczyszczania twarzy - czyli różne sposoby mycia twarzy

Article Read Duration 3 min. czas czytania

Choć szczoteczki do oczyszczania twarzy pojawiły się na rynku kosmetycznym już jakiś czas temu, dyskusje na ich temat nadal nie słabną, a urządzenia tego typu cały czas zyskują sobie nowe zwolenniczki. W czym tkwi prawdziwy sukces sonicznych i elektrycznych szczoteczek do oczyszczania twarzy? Czy warto zainwestować w ich zakup? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat maszynek do czyszczenia twarzy i podpowiadamy, jak ich używać!

Szczoteczki do oczyszczania twarzy a tradycyjne mycie

Czym tak naprawdę różni się oczyszczanie twarzy przy pomocy elektrycznej szczoteczki od tradycyjnego przemywania skóry wybranym żelem, tonikiem czy płynem micelarnym? Przede wszystkim skutecznością i końcowym efektem oczyszczania twarzy. Choć dla wielu osób szczoteczki do oczyszczania twarzy stanowią tylko swego rodzaju gadżet dla kobiet, to okazuje się, że to mechaniczne urządzenie pozwala oczyścić twarz nawet do 6 razy efektywniej niż przy pomocy tradycyjnych metod. Nawet silikonowe myjki do twarzy, które możemy nabyć praktycznie w każdej drogerii, nie odznaczają się tak wysoką skutecznością w działaniu, jak właśnie elektryczne szczoteczki. To przede wszystkim zasługa technologii sonicznej, która sprawia, że szczoteczka jest w stanie wykonać nawet 300 ruchów oscylacyjnych na sekundę, a tym samym skutecznie usunąć ze skóry wszelkie zanieczyszczenia.

Profesjonalne oczyszczanie twarzy w domu - efekty stosowania szczoteczki

Można powiedzieć, że elektryczne szczoteczki rozpoczęły erę prawdziwej rewolucji w domowym oczyszczaniu twarzy. Dzięki zaawansowanemu mechanizmowi szczoteczki jesteśmy w stanie usunąć zanieczyszczenia nie tylko z powierzchni twarzy, ale też z głębszych warstw naskórka, co przynosi efekt perfekcyjnie czystej i zdrowej skóry, odpowiednio przygotowanej do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. To proste urządzenie do oczyszczania twarzy wykonuje na skórze delikatny masaż, pomaga złuszczyć martwy naskórek, pobudza mikrokrążenie skóry, a tym samym pozwala skuteczniej wchłaniać się stosowanym przez nas kosmetykom pielęgnacyjnym. Efekt? Skóra staje się odświeżona, promienna, odpowiednio napięta i pobudzona do procesu regeneracji i odbudowy.

Szczoteczka do mycia twarzy - dla kogo?

Szczoteczka do mycia twarzy to urządzenie, które przede wszystkim przypadnie do gustu osobom zmagającym się na co dzień ze skórą tłustą i trądzikową. Szczoteczka pozwoli na głębokie oczyszczenie porów skóry z nadmiaru sebum i resztek makijażu, zmniejszając tym samym skłonności skóry tłustej i trądzikowej do niedoskonałości. Mogą ją jednak stosować również posiadaczki skóry mieszanej, suchej czy normalnej. Urządzenie to jest także polecane paniom ze skórą dojrzałą - wykonywany przez szczoteczkę mikromasaż wpłynie korzystnie na napięcie skóry i pozwoli opóźnić efekty procesu starzenia się skóry.

Kto powinien unikać szczoteczek do oczyszczania twarzy?

Elektryczne szczoteczki do mycia twarzy mogą nie do końca sprawdzić u osób, które mają do czynienia ze skórą wrażliwą i różnymi jej odmianami (naczynkową, alergiczną, atopową). Intensywność ruchów szczoteczki może podrażnić skórę, wywołać na jej powierzchni zaczerwienienia, a także zwiększyć skłonność do pękania naczynek krwionośnych. W tym przypadku lepiej zdecydować się na silikonową myjkę do twarzy lub pozostać przy tradycyjnej metodzie oczyszczania skóry. Pamiętajmy też o tym, że szczoteczka jest urządzeniem, które zostało przeznaczone wyłącznie do oczyszczania skóry twarzy - oznacza to tym samym, że maszynka nie zastąpi nam w żaden sposób tradycyjnego demakijażu oczu przy użyciu wacika i wybranego płynu.

Jak stosować szczoteczkę do oczyszczania twarzy?

  • Przed zastosowaniem szczoteczki myjącej należy usunąć makijaż z oczu i zwilżyć skórę wodą.
  • Na twarz nakładamy niewielką ilość preparatu oczyszczającego odpowiedniego dla swojego rodzaju skóry np. Żel oczyszczający do twarzy Effaclar.To kosmetyk odpowiedni dla każdego typu skóry, w szczególności trądzikowej i tłustej. Może być z powodzeniem stosowany przez kobiety i mężczyzn w porannej, jak i wieczornej rutynie pielęgnacyjnej. To produkt, który skutecznie usuwa nadmiar sebum i zanieczyszczenia, jednocześnie będąc bardzo delikatnym dla skóry i utrzymując jej prawidłowe pH. Jego nowa formuła została wzbogacona w substancję aktywną o nazwie Phylobioma. To składnik, który dba o zachowanie równowagi mikrobiomu skóry.
  • Po nałożeniu preparatu włączamy szczoteczkę i przykładamy ją do twarzy, wykonując koliste ruchy.
  • Nie należy zbyt mocno przyciskać urządzenia do skóry - może to obniżyć siłę ruchów szczoteczki, a tym samym zmniejszyć efektywność wykonywanego zabiegu.
  • Jednorazowe oczyszczanie skóry powinno trwać około 30-60 sekund - w zależności od rodzaju naszej skóry (jeśli skóra wykazuje nadwrażliwość lepiej nie przekraczać czasu 30 s).
  • Przy pomocy szczoteczki warto też oczyścić skórę na szyi i dekolcie - szczególnie jeśli w tych miejscach widoczne są oznaki starzenia.
  • Elektryczną szczoteczkę do oczyszczania twarzy należy używać nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu - częstsze jej stosowanie może zaburzyć barierę lipidową skóry i przyczynić się do powstawania podrażnień, zaczerwienień i zaskórników.
  • Pamiętajmy też o regularnym myciu szczoteczki po każdym oczyszczaniu (to pozwoli nam zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii), a także wymianie jej końcówki na nową raz na ok. 3 miesiące.

MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.