Sprawdzone sposoby na naczynka - zobacz, jak się ich pozbyć!

Article Read Duration 2 min. czas czytania

Skóra naczynkowa zazwyczaj dotyka kobiety o suchej, delikatnej skórze, wrażliwej na czynniki zewnętrze, skłonnej do podrażnień i zaczerwienień. Pękające naczynka potrafią być powodem zawstydzenia i obniżonej samooceny. Skóra naczynkowa wymaga specjalnej troski. Rozszerzone naczynka, popękane naczynka na twarzy, naczynka na nosie - jak odpowiednio dbać o tak delikatną skórę? Jakie krem do twarzy będzie najlepszy? Czy krem na naczynka pomoże pozbyć się krępującego problemu lub chociaż delikatnie go zredukować? Poznaj sprawdzone sposoby na naczynka i przekonaj się, jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza!

Krem na naczynka - dla kogo?

Krem na naczynka, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest dla osób o widocznych, rozszerzonych naczynkach na twarzy. Skłonność do widocznych naczynek wykazują zazwyczaj osoby o delikatnej, cienkiej skórze twarzy, często z tendencją do przesuszania. Jeżeli Twoja skóra jest pozbawiona blasku, jej koloryt jest nierówny, widzisz coraz częściej oznaki zmęczenia oraz pierwsze zmarszczki, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz mieć problem z naczynkami lub już go masz. Krem na naczynka przeznaczony jest głównie dla osób o widocznych naczynkach, ale mogą stosować go także osoby, u których problem dopiero się rozwija.

 

Krem na naczynka - co zawiera?

Poszukując kremu na naczynka powinno zwrócić się uwagę na zawartość kremu. Najlepszy krem to taki, który zawiera składniki aktywne, takie jak witamina A, witamina E, a także witamina C. Skóra naczynkowa wymaga dobrej ochrony przed promieniami słonecznymi, dlatego najlepiej, aby taki krem zawierał filtry UV.

 

Krem na naczynka - kiedy stosować?

Krem przeznaczony do skóry naczynkowej warto zacząć stosować już w pierwszych etapach rozwijającego się problemu. Jeżeli na Twojej twarzy pojawiają się pierwsze pajączki, natychmiast rozpocznij kurację regenerującą i wzmacniającą Twoją skórę! Krem na naczynka powinno stosować się zgodnie z zaleceniami producenta. Niektóre kremy przeznaczone są do użycia w dzień, niektóre na noc.

 

Skóra naczynkowa - jak się o nią troszczyć?

Skóra naczynkowa jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego wymaga ona od nas specjalnej troski. Pamiętaj,  że niezależnie od kosmetyków, które stosujesz, Twoja skóra potrzebuje także wsparcia od wewnątrz. O skórę naczynkową można dbać w kilku krokach:

  • pij dużo wody! - delikatna, cienka skóra twarzy, wykazuje tendencję do przesuszania się. Nic nie nawodni Twojej skóry lepiej od zwykłej wody. Wypijaj przynajmniej 1,5 litra dziennie.
  • jedz owoce i warzywa - zawarte w nich witaminy stanowią podstawowy budulec potrzebny w procesach regeneracji skóry. Skóra odpowiednio odżywiona od środka jest piękna także na zewnątrz.
  • wybieraj odpowiednie kosmetyki - kupuj wyłącznie hipoalergiczne produkty, pozbawione parabenów oraz alkoholu. Pod oczy możesz stosować specjalnie przeznaczone dla tych okolic kremy. Resztę twarzy smaruj codziennie odpowiednimi kosmetykami. O poradę zapytaliśmy specjalistów La Roche-Posay, którzy opowiedzieli nam o nowym kremie Rosaliac Ar Intense, stosowanym na miejscowe zaczerwienienia skóry. Idealny dla skóry wrażliwej.

MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.