Czym jest krem CC?

Article Read Duration 3 min. czas czytania

Po sukcesie kremów BB na rynek kosmetyczny wkroczyła ich nowa generacja. Kremy CC, służące nie tylko do maskowania niedoskonałości skóry, ale co ważne, także do poprawiania jej kondycji, od pewnego czasu nieprzerwanie okupują półki aptek, drogerii i sklepów. Zobacz, z czego wynika popularność kremu CC i sprawdź, czy to kosmetyk, który faktycznie na nią zasłużył!

KREM CC - co to za kosmetyk?

Nazwa tego kremu wzięła się od angielskich określeń Color Control Cream, Color and Care, czy też Color and Correct. Wszystkie te wyrażenia, chociaż pozornie różne, oznaczają jedno - połączenie tuszowania niedoskonałości z poprawą kondycji cery. To właśnie owa symbioza korekty z pielęgnacją stanowi clou tego wyjątkowego, ze względu na swoją wielozadaniowość, kosmetyku. Krem CC to i podkład, i korektor, i krem korygujący jednocześnie.
Jako kolejna generacja osławionego już kremu BB (Blemish Balm), czyli preparatu, który miał tuszować i koić, niwelując efekty dość inwazyjnych dla skóry peelingów chemicznych, tak i CC jest produktem skierowanym głównie dla osób o cerze wymagającej. A czym konkretnie różni się od swojego poprzednika?

 

Krem CC a BB - podobieństwa i różnice

Krem CC (a także i DD) został opracowany na bazie formuły kremu BB, jednak ma stanowić rozwiązanie dla bardziej specyficznych problemów skóry. Color and Cream, podobnie jak Blemish Balm, opiera się na połączeniu korektora z podkładem, jednak w przypadku tego pierwszego kosmetyku funkcja kryjąca jest o wiele bardziej zaawansowana. Kremy CC mają przede wszystkim matować tak silne zmiany skórne, jak: trądzik, blizny potrądzikowe, teleangiektazje (czyli "pajączki naczyniowe"), popękane naczynka, czy zaczerwienienia. Działanie gojące jest tu, można powiedzieć, drugorzędne. A więc zupełnie odwrotnie niż w przypadku kremów BB, które miały w głównej mierze przyspieszać regenerację podrażnionej skóry.
Różnica jest zatem łatwa do wskazania: CC lepiej kryje niż krem BB, wspaniale rozświetla skórę i dodaje jej zdrowego blasku, jednak nie wspomaga tak skutecznie leczenia zmian chorobowych, jak klasyczny pierwotny Blemish Balm o udowodnionym działaniu antyseptycznym i przeciwzapalnym.

 

Krem CC - dla kogo jest rekomendowany?

Dermatolodzy na ogół rekomendują CC krem osobom, które z powodu licznych niedoskonałości skóry nie powinny obciążać jej powierzchni wieloma kosmetykami. To łagodne rozwiązanie dla cery naczynkowej i trądzikowej. Poza tym na rynku zaczynają być także dostępne kremy CC dla skóry wrażliwej - na przykład La Roche-Posay Rosaliac CC.
Krem Color&Correct nie tylko dokładnie ukryje to, co należy ukryć, ale także zapewni skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, a także dobrze nawilży i odżywi skórę.

 

Krem CC - dla kogo nie jest odpowiedni?

Color and Control nie sprawdzi się w przypadku osób, które borykają się z naprawdę ciężkimi problemami skóry. Zresztą żaden krem nie zastąpi tu wizyty dermatologicznej. Osoby zmagające się z głębokimi bliznami, silnymi przebarwieniami skóry, czy wykwitami ze stanem zapalnym raczej nie będą usatysfakcjonowane działaniem tego kosmetyku, bowiem tego typu niedoskonałości wymagają leczenia specjalistycznego, a i zamaskowanie ich jest raczej walką z wiatrakami.

Drugą grupą osób, u których CC krem raczej się nie sprawdzi, są osoby z cerą tłustą. Ten kosmetyk korygujący po pierwsze nie działa seboregulująco, a po drugie, nie jest produktem matującym. Tak więc z jego pomocą ani nie da się ograniczyć łojotoku, ani wyeliminować efektu błyszczenia skóry.

 

Kremy CC - opinie użytkowniczek

To właśnie recenzje użytkowników danego kosmetyku w dużej mierze wpływają na jego popularność. A krem CC ma raczej bardzo dobre noty. W opiniach powtarzają się takie sformułowania:
- delikatny,
- dobrze kryje,
- daje naturalny efekt,
- skóra wygląda zdrowo,
- wyrównuje koloryt,
- szybko się wchłania.
Jeżeli natomiast chodzi o negatywy, to głównie użytkownicy zauważają, że tego typu kosmetyki szybko utleniają się, więc ciemnieją, jednak ta właściwość jest zależna od składu produktu, czyli w zasadzie jego marki.

Konkludując, popularność kremu CC jest zdecydowanie zasłużona. I bynajmniej nie wynika jedynie z dziedziczenia sukcesu swojego poprzednika. Color and Correct spełnia swoją funkcję i przez to właśnie jest wybierany przez tysiące kobiet (a także coraz częściej mężczyzn), pragnących ukryć niedoskonałości swojej cery.

MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

 

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.