Jak się pozbyć zaskórników?

Article Read Duration 2 min. czas czytania

Zaskórniki na twarzy to problem, z którym najczęściej mają do czynienia posiadaczki skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej. Zaskórniki nie tylko charakteryzują się mało estetycznym wyglądem, ale też łatwo ulegają nadkażeniom przez bakterie, co prowadzi do powstawania trudniejszych w leczeniu zmian trądzikowych. Jak zatem pozbyć się zaskórników, by uchronić się przed pogorszeniem stanu naszej skóry? Przedstawiamy skuteczne sposoby na zaskórniki!

Walka z zaskórnikami - jak się tworzą zaskórniki?

Zaskórniki na twarzy to przede wszystkim efekt nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe - sebum, łącząc się z zanieczyszczeniami oraz martwymi komórkami naskórka, powoduje, że zablokowane zostają ujścia porów skórnych i powstają zaskórniki - zaskórniki otwarte lub zaskórniki zamknięte w postaci białych grudek na skórze. Trzeba przyznać, że walka z zaskórnikami nie jest wcale łatwym zadaniem i wymaga od nas kompleksowych działań, jednak regularne oczyszczanie porów i dbanie o regulację pracy gruczołów łojowych może pomóc nam usunąć zaskórniki i zapobiec rozwojowi trądziku.

Jak się pozbyć zaskórników? Oczyszczanie i usuwanie zaskórników

Jeżeli mamy do czynienia z zaskórnikami zamkniętymi lub otwartymi, musimy przede wszystkim skupić się na dogłębnym oczyszczaniu skóry z nadmiaru sebum, zanieczyszczeń, bakterii oraz martwych komórek naskórka, które bezpośrednio wpływają na powstawanie zaskórników.

Codzienne oczyszczanie skóry warto rozpocząć od przemycia twarzy odpowiednim żelem oczyszczającym, który zbierze z powierzchni skóry większość znajdujących się na niej zanieczyszczeń i łoju. Pamiętajmy jednak o tym, by nie stosować w tym przypadku preparatu, w którego składzie znajduje się alkohol, mydło czy detergenty - to składniki, które podrażniają gruczoły łojowe i pobudzają je do aktywniejszej pracy. Najlepiej sprawdzi się w tej sytuacji łagodny preparat z apteki specjalnie dostosowany do potrzeb skóry tłustej np. żel oczyszczający do twarzy Effaclar La Roche-Posay.
Po oczyszczaniu skóry żelem należy dodatkowo przemyć ją odpowiednim tonikiem do cery tłustej, który przywróci jej prawidłowe pH, zwęży rozszerzone pory i doskonale przygotuje skórę na przyjęcie aktywnych składników kremu do twarzy. Tak samo, jak w przypadku żelu do mycia twarzy, tonik nie powinien zawierać alkoholu, jak również innych drażniących i wysuszających składników.
Bardzo ważnym punktem w pielęgnacji skóry z zaskórnikami jest też regularne wykonywanie peelingu oczyszczającego - to czynność, która pozwoli złuszczyć martwy naskórek i usunąć z niego martwe komórki, a także skutecznie odblokować zatkane ujścia gruczołów łojowych. Peelingu na zaskórniki nie należy jednak wykonywać codziennie, by nie podrażnić zanadto skóry - wystarczą 2-3 zabiegi w tygodniu

Jak usunąć zaskórniki? Krem na zaskórniki i rozszerzone pory

Oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i martwych komórek naskórka to podstawa w codziennej pielęgnacji trądziku zaskórnikowego. Nie możemy jednak zapominać również o zastosowaniu odpowiedniego kremu do twarzy. Preparaty pielęgnacyjne na zaskórniki powinny być bogate w składniki, które pomogą uregulować pracę gruczołów łojowych, a tym samym zapobiegną blokowaniu i rozszerzaniu się porów skórnych np. cynk, kwas salicylowy. Pamiętajmy jednak, że poza substancjami matującymi i złuszczającymi w kremie powinny również znaleźć się odpowiednie składniki nawilżające, które pomogą zachować odpowiednią równowagę na skórze. Dwa lub trzy razy w tygodniu warto też dodatkowo zdecydować się na zastosowanie odżywczej i oczyszczającej maski do twarzy.

MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

 • Effaclar żel oczyszczający do twarzy EFFACLAR OCZYSZCZAJĄCY ŻEL 200 ml Przód | La Roche Posay
  Usuwa zanieczyszczenia
  Ogranicza wydzielanie sebum
  Do skóry tłustej skłonnej do trądziku
  EFFACLAR
  ŻEL OCZYSZCZAJĄCY
  SPRAWDŹ
 • Krem nawilżający do cery trądzikowej EFFACLAR DUO (+) KREM ZWALCZAJĄCY NIEDOSKONAŁOŚCI 40 ml Przód | La Roche Posay
  Krem zwalczający niedoskonałości, zatkane pory i przebarwienia potrądzikowe.
  EFFACLAR
  DUO (+)
  SPRAWDŹ
 • Krem tonizujący EFFACLAR DUO(+) UNIFIANT TONIZUJĄCY KREM 40 ml Przód | La Roche Posay
  Unifikujący, korekcyjny
  Kuracja na zatkane pory
  Przeciwdziałąjący plamom, niedoskonałościom i nawrotom
  EFFACLAR
  DUO(+) UNIFIANT
  SPRAWDŹ

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.