Na zdjęciu widoczny jest znak zapytania La Roche-Posay

Czy wiesz
o tym?

rodzice2 CzyWieszŻe | La Roche Posay

EGZEMA U DZIECI
I NOWORODKÓW

TO CORAZ CZĘSTSZY PROBLEM.


PRAWIE 20% DZIECI
NA CAŁYM ŚWIECIE
CIERPI Z POWODU
SKÓRY SKŁONNEJ DO ATOPII


TWOJE PYTANIA
ODPOWIEDZI NASZEGO EKSPERTA

1 quote-marks

Jak wygląda atopia?

U niemowląt atopia powoduje powstawanie szorstkich, złuszczonych i zaczerwienionych miejsc, m. in. na policzkach i podbródku. U starszych dzieci i dorosłych miejsca te tworzą się na karku i w fałdach skórnych, na łokciach i za kolanami. Atopii mogą towarzyszyć zadrapania i krwawienie. W niektórych przypadkach tworzą się ropiejące pęcherze. Z czasem skóra staje się grubsza i bardziej szorstka.

Czy to było pomocne?

1 quote-marks

Jakie są przyczyny atopii u dzieci?

Atopia to choroba dziedziczna, która dotyka zazwyczaj całą rodzinę. Skóra nie produkuje odpowiednich ilości ochronnego sebum, jest bardziej podattna na działanie alergenów i środków podrażniących. Zaczyna tracić wodę, staje się sucha , swędząc: zwłaszcza na twarzy i w okolicach stawów. U dzieci atopia ustępuje, gdy osiągają wiek szkolny, w niektórych przypadkach utrzymue się aż do wieku dorosłego.

Czy to było pomocne?

1 quote-marks

Czy atopia powoduje swędzenie?

Swędzenie to jedna z głównych cech atopii. Powierzchniowa bariera skóry jest uszkodzona, dlatego alergeny i czynniki podrażniające mogą wnikać głęboko, powodując stan zapalny i uwalnianie powodującej świędzenie histaminy. Suchą, swędzącą atopię można pielęgnować przy pomocy substytutów dla mydła w kostce oraz poprzez stosowanie 2x dziennie emolientów, przywracających równowagę mikrobiomu skóry.

Czy to było pomocne?

Różne twarze
atopii

Atopowe zapalenie skóry to schorzenie dermatologiczne, które może występować w okolicy twarzy, kolan, nadgarstków i łokci.

Powyższe zdjęcia zostały wybrane wspólnie z dermatologami ze względu na ich charakter reprezentujący różne stopnie atopii. Niezależnie od poziomu nasilenia, atopia zawsze powinna być skonsultowana z dermatologiem lub specjalistę. Informacje na naszej stronie nie mają na celu zastąpienia rzeczywistej konsultacji lekarskiej.

IDEALNE ROZWIĄZANIE
DLA TWOJEJ SKÓRY

ZWYCIĘSKIE TRIO GAMY LIPIKAR

La Roche-Posay stworzył gamę LIPIKAR 25 lat temu. Ta linia produktów do pielęgnacji ciała, przeznaczona dla skóry ze skłonnością do atopii u niemowląt, dzieci i dorosłych potwierdziła swoją skuteczność podczas wielu badań klinicznych, stając się tym samym punktem odniesienia dla skutecznego zwalczania tej patologii skóry.
LIPIKAR Olejek myjący AP+ oczyszcza bardzo suchą, wrażliwą skórę bez zbęd...
SPRAWDŹ
Nowy LIPIKAR Baume AP+M przywraca równowagę mikrobiomu skóry. Naty...
SPRAWDŹ

Informacje wyświetlone tutaj są przeznaczone wyłącznie do ogólnych celów edukacyjnych i nie powinny, w żadnym przypadku, zastępować profesjonalnej porady medycznej.
W przypadku wszelkich pytań należy zawsze zasięgnąć porady wykwalifikowanego personelu medycznego.