SZUKASZ SKUTECZNYCH SKŁADNIKÓW DO
PIELĘGNACJI SKÓRY SKŁONNEJ DO TRĄDZIKU?

Istnieje wiele rodzajów trądziku, a co za tym idzie jest wiele form jego leczenia. Prawidłowe leczenie zależy zarówno od przyczyny powstania wykwitu (stres, zaburzenie równowagi hormonalnej, dieta), jak i od stopnia jego nasilenia.

W większości przypadków skóry skłonnej do trądziku, właściwa forma oczyszczenia i stosowanie odpowiednich codziennych produktów pielęgnacyjnych zawierających skuteczne dermatologiczne składniki aktywne może pomóc w utrzymaniu czystości porów i zapobiec pojawianiu się nowych wykwitów. Zawsze można podjąć działania, a Ty jesteś we właściwym miejscu, aby znaleźć wskazówki dotyczące właściwych rozwiązań!

TWOJE PYTANIA
NASZE ODPOWIEDZI

1 quote-marks

Jak pozbyć się zmian potrądzikowych?

Zmiany potrądzikowe są szczególnie trudne do wyleczenia. Najlepszy sposób to zapobieganie ich powstawaniu poprzez stosowanie odpowiednich leków, zarekomendowanych przez lekarza. Warto stosować też produkty do codziennej pielęgnacji skóry skłonnej do trądziku np. EFFACLAR. Pomocne mogą okazać się również zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym, takie jak mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne.

Czy to było pomocne?

1 quote-marks

Jak załagodzić niedoskonałości i zmiany potrądzikowe?

Z łagodnym formami można sobie poradzić, stosując odpowiednie dermokosmetyki. Oczyszczaj skórę dwa razy dziennie wodą micelarną lub żelem oczyszczającym. Stosuj codzienną pielęgnację z aktywnymi składnikami, takimi jak: kwas salicylowy, niacynamid czy procerad. Jeśli te zabiegi okażą się niewystarczające, udaj się do dermatologa, aby uzyskać informację na temat leczenia z wykorzystaniem leków.

Czy to było pomocne?

1 quote-marks

Jakie są przyczyny trądziku?

Przyczyną trądziku jest zaburzenie równowagi hormonów, zwiększających produkcję sebum w gruczołach łojowych. Te same hormony zwiększają produkcję komórek skóry wyściełających pory. Mieszanka komórek i sebum zaczyna zatykać pory, stając się doskonałą pożywką dla bakterii powodujących trądzik. W efekcie pojawiają się różne rodzaje wyprysków, od czerwonych krost po zwykłe lub głębokie pryszcze.

Czy to było pomocne?

1 quote-marks

Jak się pozbyć trądziku na plecach?

Z łagodnym formami można sobie poradzić, stosując odpowiednie dermokosmetyki. Oczyszczaj skórę dwa razy dziennie żelem dedykowanym skórze tłustej i trądzikowej. Stosuj codzienną pielęgnację z aktywnymi składnikami, takimi jak: kwas salicylowy, niacynamid, procerad. Jeśli te zabiegi okażą się niewystarczające, udaj się do dermatologa, aby uzyskać informację na temat leczenia z wykorzystaniem leków.

Czy to było pomocne?

PRAWDA

CZY FAŁSZ?

TŁUSTA ŻYWNOŚĆ
RÓWNA SIĘ TŁUSTA SKÓRA.

FAŁSZ Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay nie jest poprawna

Powszechny mit głosi, że tłuste potrawy zwiększają ilość sebum zatykającego pory, jednakże w rzeczywistości nie ma między nimi żadnego bezpośredniego związku. Nie zmienia to faktu, że dieta bogata w tłuszcze nasycone może spowodować mikroskopowy stan zapalny we wszystkich narządach ciała, m.in. w skórze. Podsumowując, boczek i frytki nie wywołują trądziku, jednak umiarkowanie w konsumpcji tłustych potraw to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia.
Dowiedz się więcej

CZEKOLADA JEST NIEWSKAZANA
SKÓRZE SKŁONNEJ DO TRĄDZIKU.

FAŁSZ Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay nie jest poprawna

Nie ma konkretnych dowodów na to, że czekolada ma jakikolwiek wpływ na powstawanie trądziku, aczkolwiek każdy jest inny, dlatego u niektórych osób trądzik może powodować wykwity. W rzeczywistości gorzka czekolada jest pełna dobroczynnych dla skóry antyoksydantów!
Dowiedz się więcej

WYCISKANIE PRYSZCZA
NIE PRZYNIESIE CI WIELE POŻYTKU.

PRAWDA Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay jest poprawna

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się, że wyciskanie pomogło, taki zabieg pogarsza tylko stan skóry podatnej na trądzik, ponieważ uszkadza mieszek włosa i zaostrza stan zapalny. Istnieje nawet ryzyko spowodowania nowej infekcji za pośrednictwem paznokci, a więc wyciskanie pryszczy jest szkodliwym nawykiem i najlepiej tego unikać!
Dowiedz się więcej

CUKIER MOŻE
ZAOSTRZYĆ PRZEBIEG TRĄDZIKU.

PRAWDA Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay jest poprawna

Najnowsze badania pokazują, że żywność o wysokim indeksie glikemicznym, czy zawierająca ogromne ilości cukru, może zaostrzać przebieg trądziku. Łatwiej powiedzieć, niż zrobić, ale jeśli chcesz mieć piękną skórę, trzymaj się z dala od słodyczy, słodkich napojów i produktów wytworzonych z białej mąki. Zamiast nich wybieraj żywność zawierającą duże ilości błonnika, np. produkty pełnoziarniste i rośliny strączkowe.
Dowiedz się więcej

WAŻNE SKŁADNIKI AKTYWNE
DO PIELĘGNACJI SKÓRY SKŁONNEJ DO TRĄDZIKU

A zatem na które składniki należy zwracać uwagę? Szeroko pojęte miejscowe składniki zapobiegające niedoskonałościom dzielą się na dwie kategorie: Te, które pomagają oczyścić pory, i te, które usuwają drobnoustroje.

Kwas salicylowy jest bardzo skutecznym składnikiem kremów nawilżających do skóry skłonnej do trądziku oraz żeli czy pianek do mycia twarzy ze względu na swoją zdolność do usuwania martwych komórek skóry i rozpuszczania nadmiaru sebum. Wiele produktów zawiera również składniki antybakteryjne, takie jak siarczan cynku i nadtlenek benzoilu. Ogólnie rzecz biorąc, należy szukać produktów, które nie są komedogenne (nie zatykają porów).

PRODUKTY
PIERWSZEJ POMOCY

Brzmi skomplikowanie? Wcale nie: W tych artykułach znajdziesz najlepsze rekomendacje produktów dotyczące, które możesz kupić bezpośrednio w aptece.

Znajdziesz tutaj również konkretne wskazówki, jak oczyszczać tłustą i skłonną do trądziku skórę, a także jak pozbyć się wągrów, zmian potrądzikowych i przebarwień, a do tego artykuł na temat znaczenia snu dla czystej i zdrowej skóry – skłonna do trądziku skóra potrzebuje snu, aby pięknie wyglądać!

Jeśli pielęgnacja przy pomocy dermokosmetyków jest dla Ciebie niewystarczająco silna (szczególnie jeśli masz skórę skłonną do trądziku torbielowatego), w tej części znajdziesz również rekomendacje produktów do leczenia trądziku wyłącznie na receptę: Retinoidy miejscowe, antybiotyki doustne, izotretynoina. Porozmawiamy też o efektach ubocznych, na które trzeba zwrócić uwagę.

IDEALNE DOPASOWANIE
DLA TWOJEJ SKÓRY

ZWYCIĘSKIE TRIO EFFACLAR

EFFACLAR to gama produktów dedykowana skórze tłustej ze skłonnością do trądziku, które redukują niedoskonałości na wszystkich etapach rozwoju. Cechuje się wysoką skutecznością i zapewnia bardzo wysoką tolerancję.
NASILONE NIEDOSKONAŁOŚCI I PRZEBARWIENIA

Effaclar Żel Oczyszczający delikatnie oczyszcza skórę, usuwa zanieczyszcz...

SPRAWDŹ

Effaclar Tonik Złuszczający skutecznie oczyszcza skórę i redukuje widoczn...

SPRAWDŹ
Na zdjęciu widoczny jest znak zapytania La Roche-Posay

Czy wiesz
o tym?

DidYouKnow Desktop 1 | La Roche Posay

Ekspozycja na słońce umożliwia dość szybkie zmniejszenie objawów trądziku, ale powoduje nawrót wykwitów po okresie letnim.

DRODZY
CZYTELNICY

Wyświetlone tutaj informacje są przeznaczone wyłącznie do ogólnych celów edukacyjnych i nie powinny w żadnym przypadku zastępować profesjonalnej konsultacji medycznej. W przypadku pytań natury medycznej należy zawsze skonsultować się z wykwalifikowanym personelem medycznym.