SKÓRA
ALERGICZNA

Skóra alergiczna jest wysoce reaktywna na czynniki środowiskowe nazywane alergenami. Alergeny występują dosłownie wszędzie: Pyłki w powietrzu, jedzenie, leki, środki czyszczące, niektóre kosmetyki… a to tylko wierzchołek góry lodowej!

TWOJE PYTANIA
NASZE ODPOWIEDZI

1 quote-marks

Jak mogę poradzić sobie z wysypką alergiczną?

Schłodź skórę i zapewnij jej ukojenie wodą termalną od La Roche-Posay. Następnie wzmocnij jej barierę ochronną, stosując hipoalergiczny krem nawilżający. Pomoże on ochronić Cię przed działaniem alergenów, takich jak pyłki czy detergenty do prania. Jeśli wysypka alergiczna nawraca, najlepiej skonsultuj się z alergologiem, który wykona skórny test, np. test płatkowy.

Czy to było pomocne?

1 quote-marks

Co oznacza swędząca skóra bez jednoczesnej wysypki?

Możesz mieć wrażliwą skórę. W przeciwieństwie do wywołującej wysypkę alergii skórnej skóra wrażliwa może nie wiązać się z żadnymi widocznymi objawami. Osoby z taką skórą skarżą się na swędzenie, uczucie ściągnięcia, mrowienia, pieczenia i szczypania cały czas lub w odpowiedzi na czynniki wyzwalające, takie jak promieniowanie UV, zmiany temperatury, niektóre kosmetyki, wahania poziomu hormonów.

Czy to było pomocne?

1 quote-marks

Co wywołuje wysypkę?

Wysypkę może powodować wiele różnych stanów chorobowych, w tym infekcje wirusowe, alergiei choroby autoimmunologiczne. Jeśli wystąpi u Ciebie nowy rodzaj wysypki, należy zgłosić się do lekarza po właściwą diagnozę. Czasem wysypka może być spowodowana reakcją na składniki zawarte w kosmetykach. Jeśli wysypka jest związana ze stosowaniem produktu, rozważ zmianę formuły na hipoalergiczną.

Czy to było pomocne?

Czy to było pomocne?

PRAWDA
CZY FAŁSZ

OWOCE I WARZYWA
NIGDY NIE WYWOŁUJĄ ALERGII.

FAŁSZ Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay nie jest poprawna

Niektóre owoce i warzywa zawierają duże ilości substancji nazywanych salicylanami (są one spokrewnione z aspiryną). U osób wrażliwych na salicylany produkty bogate w te substancje mogą w rzeczywistości nasilać objawy alergii, takie jak katar sienny, astma, egzema i reakcje skórne.
Dowiedz się więcej

BRAK PRYSZNICA TO NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE
DLA SKÓRY SKŁONNEJ DO ALERGII.

FAŁSZ Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay nie jest poprawna

Jeśli nie oczyścisz skóry na koniec dnia, pozostawisz na niej alergeny i substancje drażniące, takie jak pyłki i zanieczyszczenia, w kontakcie ze skórą przez całą noc. Mogą one wpływać na działanie funkcji barierowej skóry i powodować podrażnienie.
Dowiedz się więcej

ALKOHOL MOŻE
NASILAĆ ALERGIE.

PRAWDA Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay jest poprawna

Alkohol jest potencjalną przyczyną alergii skórnych. W rzeczywistości naukowcy wykazali, że alkohol może nasilić reakcję alergiczną, niezależnie od tego, czy jest to astma, alergiczny nieżyt nosa lub różne rodzaje wysypek skórnych. Częściowo wynika to z obecności histaminy i siarczynów w napojach alkoholowych.
Dowiedz się więcej

KOSMETYKI "DIY" SĄ ZABRONIONE
W PRZYPADKU WRAŻLIWYCH TYPÓW SKÓRY.

PRAWDA Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay jest poprawna

Chociaż może to być świetna zabawa, myszkowanie w kuchennych szafkach i pichcenie własnych produktów do pielęgnacji skóry to przepis na reakcje u osób ze skórą skłonną do alergii. W rzeczywistości wiele naturalnych składników może mieć silne działanie drażniące.
Dowiedz się więcej

WSZYSTKO O
ALERGIACH SKÓRNYCH

Alergie mogą dotyczyć różnych części ciała, ale na razie skupimy się tylko na alergiach skórnych. “Klasyczny” typ reakcji alergicznej skóry nazywany jest kontaktowym zapaleniem skóry. W takim przypadku alergen wchodzi w bezpośredni kontakt ze skórą (np. para niklowych kolczyków), przenika przez barierę ochronną skóry i wyzwala odpowiedź immunologiczną, co prowadzi do reakcji alergicznej. Typowe objawy kontaktowego zapalenia skóry? Czerwona wysypka, swędzenie, pieczenie, łuszczenie się, a nawet sączenie. Alergiczna reakcja skóry może ustępować przez wiele tygodni. Ale nie panikuj, niektóre hipoalergiczne produkty do pielęgnacji skóry z apteki są przeznaczone do alergicznych typów skóry.

W JAKI SPOSÓB ALERGIE
WPŁYWAJĄ NA SKÓRĘ

Reakcje alergiczne skóry nie są ograniczone do kontaktowego zapalenia skóry. W rzeczywistości skóra jest najważniejszym miejscem, w którym występują objawy alergii, a 80% alergii powoduje następstwa dla skóry*. Wynika to z faktu, że — pozostawiając na chwilę kontaktowe zapalenie skóry — alergie skóry mogą być również wywołane przyjmowanymi przez nas lekami, spożywanym jedzeniem (np: orzechy) lub naszym środowiskiem (np: pyłki lub sierść zwierząt). Typowe skórne efekty alergii? Na skórze często pojawia się pokrzywka, wysypki i podrażnienia, które są powiązane ze świądem, kłuciem, pieczeniem lub uczuciem pieczenia. Ponadto, jeśli istnieje ciągła potrzeba wydmuchiwania nosa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ulegnie on zaczerwienieniu i podrażnieniu. Jeśli alergie skórne dają się we znaki, pierwsze kroki należy skierować do apteki: Leki przeciwhistaminowe wydawane bez recepty w połączeniu z hipoalergiczną pielęgnacją skóry mogą szybko przynieść ulgę.

„W tej części zapoznasz się z różnicą pomiędzy skórą wrażliwą, skórą reaktywną i skórą alergiczną. Podzielimy się również eksperckimi wskazówkami dotyczącymi unikania reakcji alergicznych skóry, a także najlepszymi rozwiązaniami dla skóry skłonnej do alergii”.
* Profilowanie skóry skłonnej do alergii lub nietolerancji. Francja i Niemcy. A+A. Luty 2009 r.

Na zdjęciu widoczny jest znak zapytania La Roche-Posay

Czy wiesz
o tym?

DidYouKnow Desktop 1 | La Roche Posay

Alergie zajmują 4. miejsce wśród chorób najczęściej występujących na świecie, zaraz po nowotworach, chorobach układu sercowo-naczyniowego i AIDS*.

* Źródło: Szacunki Światowej Organizacji Zdrowia z 2015 r.

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne.

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.

DRODZY
CZYTELNICY

Informacje wyświetlone tutaj są przeznaczone wyłącznie do ogólnych celów edukacyjnych i nie powinny, w żadnym przypadku, zastępować profesjonalnej porady medycznej. W przypadku wszelkich pytań należy zawsze zasięgnąć porady wykwalifikowanego personelu medycznego.