POMOCY!
MOJA SKÓRA JEST REAKTYWNA, ALERGICZNA

Alergia skórna odnosi się zasadniczo do choroby nazywanej atopowym zapaleniem skóry. Alergeny, takie jak metale (nikiel, chrom), niektóre składniki kosmetyków i substancje zapachowe lub domowe środki czyszczące, wchodzą w długotrwały kontakt ze skórą, gdzie stymulują odpowiedź immunologiczną powodującą swędzącą, pieczącą i łuszczącą się wysypkę. W artykułach poniżej znajdziesz najlepsze wskazówki, aby uniknąć pieczenia w przebiegu takich reakcji skórnych.

TWOJE PYTANIA
NASZE ODPOWIEDZI

1 quote-marks

Co mogę zrobić ze swędzącą wysypką?

Do swędzących wysypek skórnych zalicza się pokrzywkę, kontaktowe zapalenie skóry i egzemę. Korzystne będzie zastosowanie leków antyhistaminowych, dostępnych bez recepty. Rozpylenie na skórze wody termalnej La Roche-Posay też złagodzi swędzenie. Wzmocnij barierę ochronną skóry hipoalergicznym kremem nawilżającym. Jeśli objawy nawracają, skonsultuj się z alergologiem, aby ustalić ich przyczynę.

Czy to było pomocne?

1 quote-marks

Jak można złagodzić skórną reakcję alergiczną?

Skóra to główne miejsce występowania objawów alergii. Może się ona przejawiać na różne sposoby, od pokrzywki po łagodniejsze zaczerwienienie, pieczenie i swędzenie. Aby ją złagodzić, należy wpierw usunąć alergeny niespłukiwalnym środkiem oczyszczającym o wysokiej tolerancji, a następnie ukoić skórę wodą termalną od La roche-Posay w aerozolu i kremem barierowym do skóry skłonnej do alergii.

Czy to było pomocne?

Czy to było pomocne?

1 quote-marks

Jak długo może utrzymywać się reakcja alergiczna skóry?

Zależy to od rodzaju reakcji. Pokrzywka nie powinna trwać dłużej niż 24 godziny. Atopowe zapalenie skóry może trwać tygodniami. Egzema jest chorobą przewlekłą, którą trzeba leczyć przez wiele lat. Bardziej delikatne reakcje alergiczne (swędzenie, pieczenie) można szybko złagodzić za pomocą wody termalnej od La Roche-Posay w sprayu i hipoalergicznego kremu ochronnego.

Czy to było pomocne?

1 quote-marks

Co oznacza pojęcie „hipoalergiczny”?

Hipoalergiczny” oznacza, że produkt (zazwyczaj kosmetyk) minimalizuje ryzyko wywoływania reakcji alergicznych. Niektóre marki deklarują, że ich produkty są hipoalergiczne, nie przeprowadzając rygorystycznych testów. Produkt TOLERIANE Dermallergo został przetestowany na wyjątkowo wrażliwej i skłonnej do alergii skórze, udowadniając, że jest naprawdę hipoalergiczny.

Czy to było pomocne?

PRAWDA
CZY FAŁSZ

OWOCE I WARZYWA
NIGDY NIE WYWOŁUJĄ ALERGII.

FAŁSZ Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay nie jest poprawna

Niektóre owoce i warzywa zawierają duże ilości substancji nazywanych salicylanami (są one spokrewnione z aspiryną). U osób wrażliwych na salicylany produkty bogate w te substancje mogą w rzeczywistości nasilać objawy alergii, takie jak katar sienny, astma, egzema i reakcje skórne.
Dowiedz się więcej

KOSMETYKI "DIY" SĄ ZABRONIONE
W PRZYPADKU WRAŻLIWYCH TYPÓW SKÓRY.

PRAWDA Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay jest poprawna

Chociaż może to być świetna zabawa, myszkowanie w kuchennych szafkach i pichcenie własnych produktów do pielęgnacji skóry to przepis na reakcje u osób ze skórą skłonną do alergii. W rzeczywistości wiele naturalnych składników może mieć silne działania drażniące.
Dowiedz się więcej

BRAK PRYSZNICA TO NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE
DLA ALERGICZNYCH TYPÓW SKÓRY.

FAŁSZ Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay nie jest poprawna

Jeśli nie oczyścisz skóry na koniec dnia, pozostawisz na niej alergeny i substancje drażniące, takie jak pyłki i skażenia, w kontakcie ze skórą przez całą noc. Mogą one zakłócać działanie funkcji barierowej skóry i powodować podrażnienie.
Dowiedz się więcej

PĘDZEL DO MAKIJAŻU
MOŻE POWODOWAĆ ALERGIE.

PRAWDA Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay jest poprawna

Pędzle i aplikatory do makijażu mogą być prawdziwymi zbiornikami dla kurzu i alergenów i dlatego należy je regularnie czyścić. Czyść pędzle hipoalergicznym mydłem lub środkiem do czyszczenia pędzli do makijażu dla własnego zdrowia.
Dowiedz się więcej

SKÓRA MOŻE CIERPIEĆ Z POWODU
RÓŻNYCH RODZAJÓW ALERGII

Jednakże kontaktowe zapalenie skóry nie jest jedynym rodzajem alergii skórnej. Skóra reaguje również na alergeny — w naszej diecie, środowisku i przyjmowanych lekach — często w postaci pokrzywki, czyli swędzących i czerwonych pasm pojawiających się na skórze. W przypadku łagodniejszej odmiany reakcji skóra skłonna do alergii swędzi, piecze i kłuje po narażeniu na kosmetyki, które nie są hipoalergiczne lub przetestowane pod kątem alergii bądź z agresywnymi składnikami występującymi w domowych środkach czyszczących. Jednym ze szczególnych rodzajów alergii skórnej, z jakim zapoznasz się w poniższych artykułach, jest alergia na słońce, w przebiegu której promieniowanie UV wywołuje objawy podobne do alergii.

CZY MOJA SKÓRA JEST
WRAŻLIWA, REAKTYWNA LUB SKŁONNA DO ALERGII?

Skóra skłonna do alergii to nie to samo, co wrażliwe czy reaktywne typy skóry. Podczas gdy skóra skłonna do alergii reaguje na specyficzne alergeny w postaci widocznych reakcji, skóra wrażliwa odczuwa dyskomfort (mrowienie, swędzenie, pieczenie itd.) przez cały czas lub w odpowiedzi na wewnętrzne (np. stres lub ostre jedzenie) i zewnętrzne (np. twarda woda, klimatyzacja) czynniki wyzwalające. W przypadku skóry wrażliwej prawdopodobnie nie zauważysz żadnych widocznych zmian. Osobna jednostka, skóra reaktywna, reaguje na wewnętrzne i zewnętrzne czynniki wyzwalające takimi samymi nieprzyjemnymi odczuciami oraz widocznymi objawami w postaci zaczerwienienia i uderzeń gorąca.

Artykuły w tej części dostarczą Ci dalszych informacji na temat tych trudnych typów skóry, w tym o specyficznej codziennej pielęgnacji, która pozwoli im pozostawać w strefie komfortu.

IDEALNE DOPASOWANIE
DLA TWOJEJ SKÓRY

SKUTECZNE TRIO TOLERIANE

TOLERIANE to seria produktów przeznaczonych do nawilżania, kojenia i ochrony skóry skłonnej do alergii.
SKÓRA SKŁONNA DO ALERGII LUB BARDZO WRAŻLIWA

TOLERIANE DERMALLERGO KREM to regenerująca pielęgnacja nawilżająca dla skóry skł...

SPRAWDŹ

TOLERIANE DERMALLERGO OKOLICE OCZU to regenerująca pielęgnacja nawilżająca dla s...

SPRAWDŹ
Dzięki unikalnej kombinacji oligoelementów i selenu, woda termalna z La R...
SPRAWDŹ
Na zdjęciu widoczny jest znak zapytania La Roche-Posay

Czy wiesz
o tym?

DidYouKnow Desktop 1 | La Roche Posay

Do 2050 r. połowa światowej populacji będzie miała alergię*, przy czym 80% chorych cierpi z powodu objawów skórnych.

* Źródło: Szacunki Światowej Organizacji Zdrowia z 2015 r.

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa poza międzynarodowymi regulacjami kosmetycznymi.

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.

DRODZY CZYTELNICY

Informacje wyświetlone tutaj są przeznaczone wyłącznie do ogólnych celów edukacyjnych i nie powinny, w żadnym przypadku, zastępować profesjonalnej porady medycznej. W przypadku wszelkich pytań należy zawsze zasięgnąć porady wykwalifikowanego personelu medycznego.