Leczenie alergii skórnej
OD APTECZNYCH ULUBIEŃCÓW DO PRAWIDŁOWYCH WYBORÓW W KWESTII PIELĘGNACJI

Article Read Duration 5 min. czas czytania

Skóra to główne miejsce występowania objawów alergii. Alergia skórna może przejawiać się na różne sposoby, począwszy od pokrzywki, po łagodniejsze reakcje, takie jak zaczerwienienie, pieczenie i świąd. Aby przynieść ulgę skórze skłonnej do alergii:

• Sprawdzaj listę składników, aby upewnić się, że wybrane produkty nie zawierają potencjalnie szkodliwych substancji, takich jak substancje zapachowe
• Oczyszczaj skórę za pomocą dobrze tolerowanego produktu bez spłukiwania, aby usunąć alergeny i substancje drażniące z powierzchni skóry
• Zredukuj reakcje skórne, spryskując skórę wodą termalną, posiadającą naturalne właściwości kojące i łagodzące
• Stosuj intensywnie kojący krem barierowy, opracowany do pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do alergii, zamkniętym w hermetycznym dozowniku z pompką.

SKÓRA TO GŁÓWNE MIEJSCE WYSTĘPOWANIA OBJAWÓW ALERGII

Jak leczy się alergię skórną?

Występują 3 główne typy alergicznej wysypki:

1) Pokrzywka alergiczna: Powszechna wysypka alergiczna, występująca błyskawicznie w odpowiedzi na kontakt skóry z określoną substancją, na spożyty pokarm lub przyjęty lek. To rozległa, wypukła, czerwona i wyjątkowo swędząca wysypka.

Leczenie tej formy alergii skórnej polega na przyjmowaniu doustnych leków przeciwhistaminowych, ale kojąca woda termalna w sprayu stosowana wspomagająco również może zdziałać cuda.

2) Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry: Łuszcząca się, swędząca i piekąca wysypka, której czasem towarzyszą pęcherze lub sączące się zmiany, występująca po przedłużonym kontakcie skóry z substancją, na którą jest uczulona. Taka czerwona wysypka alergiczna może utrzymywać się wiele tygodni. Pojawia się około 48 godzin po ekspozycji. Najczęstszymi przyczynami są: nikiel, silne środki dezynfekujące i chemia gospodarcza. W wielu przypadkach przyczynami są dodatki obecne w kosmetykach, substancje drażniące, a nawet nikiel.

Leczenie wysypki alergicznej tego rodzaju obejmuje:

  • Unikanie czynników ją wywołujących (np. wykluczenie kosmetyków z potencjalnymi alergenami z codziennej pielęgnacji, nienoszenie niklowanej biżuterii, itp.)
  • Maści sterydowe takie jak hydrokortyzon (tylko do krótkotrwałego stosowania) tylko wg zaleceń lekarza
  • Kremy barierowe opracowane specjalnie do pielęgnacji skóry ze skłonnością do alergii, zawierające minimalną ilość „problematycznych” substancji (w tym np:, substancji zapachowych…)

3) Atopowe zapalenie skóry (egzema): Przy egzemie, ochronna warstwa hydrolipidowa skóry („ochronna bariera naskórka”) jest uszkodzona, co umożliwia przenikanie przez nią alergenów i substancji drażniących do głębszych warstw skóry, powodując stan zapalny (zaczerwienienie, świąd, suchość i pęcherze). Rozpoczyna to cykl swędzenia-drapania, który może zakłócać sen i obniżać jakość życia, zwłaszcza w przypadku dzieci.

Leczenie tego rodzaju alergii skórnej obejmuje maści sterydowe, stosowane podczas nasilonych objawów, oraz wspomagająco bogate kremy emolientowe, opracowane specjalnie dla skóry skłonnej do atopii, jako terapia podtrzymująca. Aby dowiedzieć się więcej o atopowym zapaleniu skóry, kliknij TUTAJ.

PIELĘGNACJA
SKÓRY SKŁONNEJ DO ALERGII

Jak dbać o skórę ze skłonnością do alergii?

Coraz więcej kobiet skarży się na objawy alergii skórnej powstałe w odpowiedzi na nieodpowiednio dobrane kosmetyki. Reakcje te mogą być mniej gwałtowne niż pokrzywka, kontaktowe zapalenie skóry lub egzema, ale mimo to pozostają uciążliwe.

Skóra skłonna do alergii swędzi, piecze i wydaje się podrażniona po zastosowaniu nieodpowiednio dobranych produktów lub w odpowiedzi na czynniki środowiskowe, takie jak: zanieczyszczenie powietrza, pył lub proszek do prania. Wiele kobiet decyduje się nawet na całkowitą rezygnację z kosmetyków! Prawda jest taka, że skóra skłonna do alergii wymaga stosowania odpowiednich produktów pielęgnacyjnych, aby złagodzić objawy skóry skłonnej do alergii.

RUTYNA PIELĘGNACYJNA
SKÓRY SKŁONNEJ DO ALERGII

Oczyszczanie skóry skłonnej do alergii

 

Oczyszczanie pozwala usunąć alergeny z powierzchni skóry, jest więc kluczowym etapem pielęgnacji skóry skłonnej do reakcji alergicznych. Najlepszym wyborem są formuły bez spłukiwania, które skutecznie usuwają wszelkie zanieczyszczenia, alergeny i substancje drażniące z powierzchni skóry, nie naruszając przy tym jej ochronnej warstwy powierzchniowej (co tylko pogorszyłoby alergiczną wysypkę).

 

Dokończ oczyszczanie, spryskując skórę wodą termalną z La Roche Posay

W trakcie leczenia skóry ze skłonnością do wysypek alergicznych, Twoją cudowną bronią wspomagającą w butelce będzie nic innego niż woda termalna La Roche-Posay. To niezwykle delikatna, chłodząca mgiełka, której naturalne antyoksydacyjne właściwości błyskawicznie łagodzą i koją alergiczne reakcje skórne. To środek, który trzeba zawsze mieć pod ręką! Po spryskaniu zostaw na skórze na kilka minut, a następnie delikatnie osusz.


Następnie nałóż silnie kojący krem nawilżający dostosowany do Twojego typu skóry

Jeśli masz skórę bardzo wrażliwą lub skłonną do reakcji alergicznych, najlepszym wyborem będzie TOLERIANE Ultra. To produkt zawierający absolutne minimum składników specjalnie dobranych dla wymagającej skóry. Natychmiastowo łagodzi uczucie swędzenia i pieczenia skóry skłonnej do alergii oraz tworzy barierę ochronną, która pomaga zapobiegać dalszemu wnikaniu substancji drażniących do skóry. Jeśli masz skórę suchą, sięgnij po  TOLERIANE Ultra. Jeśli masz skórę tłustą lub mieszaną, Twoim sprzymierzeńcem będzie TOLERIANE Ultra Fluid. Wiele kobiet uważa, że konsystencja kremu bardziej odpowiada potrzebom ich skóry zimą, a konsystencja fluidu wiosną/latem.

 

Bezpieczeństwo nawet dla wrażliwej skóry wokół oczu

Produkty do pielęgnacji TOLERIANE są odpowiednie do pielęgnacji okolic oczu, przynosząc intensywne ukojenie skórze całej twarzy oraz skłonnej do alergii skórze wokół oczu. Formuły zostały przetestowane na typach skóry, które reagują na przynajmniej dwa alergeny i uzyskały pozytywną ocenę 99% kobiet. Ich konsystencja łatwo się rozprowadza i szybko wnika w skórę, bez konieczności wcierania, co mogłoby potencjalnie zaostrzyć alergiczne reakcje skórne.

ZNACZENIE OPAKOWANIA
PRZY SKÓRZE SKŁONNEJ DO ALERGII

Wiele alergenów wnika do produktów po otwarciu opakowania

Jeśli chcesz pomóc skórze skłonnej do alergii, opakowanie może być równie ważne jak sam produkt. Jeśli Twój produkt znajduje się w słoiczku albo w butelce z zakrętką, przez szeroki otwór może łatwo dojść do zanieczyszczenia alergenami, takimi jak pył lub inne substancje drażniące. Wybierz dozownik z pompką, który zamknie produkt w hermetycznym środowisku.

Produkty do pielęgnacji TOLERIANE Ultra  posiadają innowacyjne, wyjątkowo hermetyczne opakowania. Szczelna zakrętka wyposażona jest w jednokierunkowy zawór, uniemożliwiający ponowne wessanie produktu do środka. Gwarantuje to czystość produktu podczas stosowania, zapobiegając zanieczyszczeniu go bakteriami, substancjami drażniącymi lub potencjalnymi alergenami.

PRAWDA
CZY FAŁSZ

BRAK PRYSZNICA TO NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE
DLA ALERGICZNYCH TYPÓW SKÓRY.

FAŁSZ

Jeśli nie oczyścisz skóry na koniec dnia, pozostawisz na niej alergeny i substancje drażniące, takie jak pyłki i zanieczyszczenia, w kontakcie ze skórą przez całą noc. Mogą one wpływać na działanie funkcji barierowej skóry i powodować podrażnienie.
Dowiedz się więcej

ALKOHOL MOŻE
NASILAĆ ALERGIE.

PRAWDA

Alkohol jest potencjalną przyczyną alergii skórnych. Naukowcy wykazali, że alkohol może nasilić reakcję alergiczną, niezależnie od tego, czy jest to astma, alergiczny nieżyt nosa lub różne rodzaje wysypek skórnych. Częściowo wynika to z obecności histaminy i siarczynów w napojach alkoholowych.
Dowiedz się więcej

KOSMETYKI Do-It-Yourself SĄ
ZABRONIONE W PRZYPADKU WRAŻLIWYCH TYPÓW SKÓRY.

PRAWDA

Chociaż może to być świetna zabawa, myszkowanie w kuchennych szafkach i pichcenie własnych produktów do pielęgnacji skóry to przepis na reakcje u osób ze skórą skłonną do alergii. Niektóre roślinne ekstrakty mogą mieć silne działanie drażniące.
Dowiedz się więcej

PĘDZEL DO MAKIJAŻU
MOŻE POWODOWAĆ ALERGIE.

PRAWDA

Pędzle do makijażu i aplikatory mogą stać się siedliskami kurzu i alergenów, należy więc regularnie je czyścić. Czyść pędzle hipoalergicznym mydłem lub środkiem do czyszczenia pędzli do makijażu dla własnego zdrowia.
Dowiedz się więcej

Czy wiesz
o tym?

DidYouKnow Desktop 1 | La Roche Posay

W przypadku braku właściwej pielęgnacji, skóra wrażliwa zwiększa ryzyko rozwinięcia się zdiagnozowanej alergii skórnej 2-5-krotnie*.

* Źródło: FARAGE 2008 British Association of Dermatologists. British Journal of Dermatology 2008 159, pp231–266

MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

TOLERIANE to seria produktów przeznaczonych do nawilżania, kojenia i ochrony skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.
  • Woda termalna do twarzy WODA TERMALNA Z LA ROCHE-POSAY 300 ml Przód 2 | La Roche Posay
    Do codziennej pielęgnacji nawet najbardziej delikatnej skóry. Dla noworodków, dzieci, dorosłych i kobiet w ciąży.
    WODA TERMALNA
    SPRAWDŹ

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne.

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.