5 sprawdzonych sposobów na czerwienienie się twarzy

Article Read Duration 2 min. czas czytania

Czerwienienie się twarzy to problem natury estetycznej, chociaż swoje podłoże może wykazywać w problematyce skóry, a szczególnie przy skórze wrażliwej lub naczynkowej. Poznaj specyfikę, objawy i przyczyny rumienia na twarzy oraz 5 sprawdzonych i skutecznych sposobów, aby go wyeliminować!

Czerwienienie się twarzy - przyczyny i objawy

Zaczerwienienie twarzy pojawia się na skórze, która wykazuje do tego skłonność. Jest ono uwarunkowane nadwrażliwością skóry, którą środowisko dermatologów określa mianem Trójkąta Skóry Nadwrażliwej. Wśród głównych przyczyn rumienia twarzy wymienia się nadreaktywność włókien czuciowych w naskórku, choroby zapalne skóry, itd. oraz zaburzoną pracę bariery ochronnej skóry. Czynniki te wpływają na bezbronność skóry względem szkodliwych, zewnętrznych bodźców, na które reaguje ona właśnie zaczerwienieniem. Do objawów rumienia zalicza się dodatkowo: suchość, uczucie ściągnięcia, pieczenie, kłucie, widoczne i rozszerzone naczynka. Rumień pojawia się zazwyczaj na twarzy, ponieważ to ona jest najbardziej wystawiona na działanie czynników zewnętrznych. Równie dobrze jednak rumienień może pojawić się na skórze całego ciała. Im skóra wykazuje większą nadwrażliwość, tym zaczerwienienie będzie pojawiać się częściej i będzie bardziej intensywne.

 

Sposoby na rumień na skórze


Niezawodnym krokiem do eliminacji rumienia na skórze, jest unikanie czynników, które mogą go wywołać. Zalicza się do nich głównie agresywne warunki atmosferyczne i kosmetyki, które zawierają drażniące substancje. Na pojawienie się rumienia lub jego zaostrzenie wpływ mają również negatywne emocje, takie jak stres, złość, przygnębienie czy też przemęczenie organizmu. Unikając tych czynników można skutecznie zminimalizować lub całkowicie zredukować podatność na czerwienienie się twarzy.
Mimo że unikanie czynników, wywołujących rumień na skórze twarzy, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów eliminacji zaczerwienień, to nie zawsze takie profilaktyczne działanie jest możliwe. Z tego względu bardzo ważne jest, aby zadbać o prawidłową pielęgnację skóry twarzy. Powinna być ona kompleksowa, czyli bazować zarówno na właściwie dobranych kosmetykach oraz dotyczyć działań, jak i czynności podejmowanych względem skóry. Jeśli chodzi o produkty do twarzy, należy zaopatrzyć się w takie, które pomogą odbudować barierę ochronną skóry, ponieważ to właśnie jej osłabienie jest jednym z głównych powodów czerwienienia się twarzy. Z kolei, gdy chodzi o czynności wykonywane względem twarzy, należy zadbać, aby ze skórą postępować jak najbardziej delikatnie.
Dobrym sposobem na zaczerwienienia jest stosowanie specjalnych produktów do skóry z rumieniem. Przykładem takiego kosmetyku, który w rzeczywistości jest dermokosmetykiem, jest Rosaliac UV Riche La Roche-Posay - wzmacniający preparat na zaczerwienienia z ochroną UV. Krem ten skutecznie redukuje zaczerwienienia, a dodatkowo wyrównuje koloryt skóry, zapewnia ochronę przed promieniami słonecznymi, wzmacnia warstwę hydrolipidową oraz chroni przed potencjalnymi czynnikami, które mogą prowokować rumień.
Skutecznym sposobem na zredukowanie zaczerwienień jest stosowanie specjalnych kosmetyków do makijażu. Warto zaopatrzyć się w produkty dedykowane wyłącznie dla osób borykających się z rumieniem. To różnego rodzaju kremy BB, dobrze kryjące podkłady oraz zielone korektory, które mają szczególną zdolność do niwelowania czerwonych zmian.
W celu eliminacji rumienia na skórze twarzy należy także unikać promieni słonecznych. Nie chodzi tutaj o to, aby zabezpieczać skórę przed jakimkolwiek, nawet najmniejszym działaniem słońca. Umiarkowane korzystanie z jego dobrodziejstw nie zaszkodzi skórze, jednak długotrwała i regularna ekspozycja na światło słoneczne niestety już tak. Zadbaj zatem o to, aby zanim wyjdziesz na słońce, posmarować skórę, a szczególnie obszary objęte rumieniem, kremem z wysokim filtrem ochronnym. Dzięki temu skóra będzie odporna na pogłębienie się czerwonych zmian na jej powierzchni.

MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

 

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.