Leczenie trądziku różowatego

Article Read Duration 1 min. czas czytania

Widoczne naczynia krwionośne na twarzy są nazywane trądzikiem różowatym. Schorzeniu często towarzyszy rumień, rozproszone zaczerwienienie na policzkach. Niektóre rodzaje skóry łatwo się zaczerwieniają z powodu stresu, ciepła, zimna, a nawet trawienia. Jak można to wyleczyć? Porada dermatologa.

Jaki jest profil pacjentów z trądzikiem różowatym?

Obecność rozszerzonych naczyń na twarzy świadczy o delikatności naczyń włosowatych skóry.

Dolegliwość ta jest bardziej powszechna u pacjentów o bladej i cienkiej skórze. Pojawieniu się trądziku różowatego sprzyjają pewne czynniki. Nagła zmiana otoczenia z zimnego na gorące, dym papierosowy, przyprawy, alkohol i stres . Te czynniki mogą łatwo spowodować rozszerzenie naczyń krwionośnych na twarzy. Wystrzegajmy się jednak mitów związanych z tymi dolegliwościami: jeżeli masz trądzik różowaty nie oznacza to, że pijesz za dużo!

 

Co można poradzić pacjentom?

Musimy oczywiście podjąć działania skierowane przeciwko czynnikom prowadzącym do trądziku różowatego.

Gdy pacjent ma bladą skórę, powinien unikać spożywania pikantnej żywności i chronić się przed zimnem za pomocą bardzo mocno nawilżających kosmetyków stosowanych w zimie. Jest to też dobry powód, aby rzucić palenie. Zawsze polecam stosowanie kremów kosmetycznych zawierających składniki aktywne, które działają na mikrokrążenie w skórze. Ważne jest również, aby delikatnie usuwać makijaż, by uniknąć podrażnienia skóry. Na koniec, zachęcam do stosowania odpowiednich korygujących produktów do makijażu.

 

Jakie mamy rozwiązania w zakresie leczenia?

Gdy to tylko kilka bardzo widocznych naczyń, mamy do wyboru elektrokoagulację.

Obecnie doskonałe wyniki dają też lasery naczyniowe. Laser KTP może znacznie zaleczyć trądzik różowaty w 2 sesjach wykonywanych co 6 tygodni. Stosowanie aparatu IPL (Intense Pulse Light) również daje dobre wyniki w leczeniu trądziku różowatego. Leczenie musi być przeprowadzane w okresie, gdy skóra nie jest wystawiona na działanie słońca.


MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.