Wcierka do włosów - jak stosować? Dla kogo jest przeznaczona?

Article Read Duration 2 min. czas czytania

Wcierka do włosów to rodzaj produktu do pielęgnacji, który posiada długoletnią historię. Wcierki do włosów stosowały już nasze babcie, a dziś preparat ten ponownie zyskuje sobie szerokie grono zwolenniczek. Dla kogo przeznaczone zostały wcierki? I w jaki sposób prawidłowo stosować tego rodzaju serum do włosów?

Czym jest wcierka do włosów?

Wcierka do włosów to rodzaj specjalnej kuracji do włosów w płynie, bogatej w różnorodne składniki odżywcze. Preparat ten wciera się bezpośrednio w skórę głowy w celu jej odżywienia, uregulowania pracy gruczołów łojowych, wspomagania leczenia chorób skóry głowy, zahamowania procesu wypadania włosów, ich wzmocnienia oraz pobudzenia do ponownego wzrostu. Nie każda wcierka spełnia takie same zadania, jednak w większości przypadków wcierki do włosów łączą w sobie powyższe funkcje.

Wcierka na porost i wypadanie włosów

Współcześnie większość wcierek do włosów to przede wszystkim preparaty zapobiegające nadmiernemu wypadaniu włosów i pobudzające porost nowych kosmyków. Skład takich wcierek oparty jest zazwyczaj na mieszance ziół, ekstraktach roślinnych oraz substancjach aktywnych, które przedostają się w głąb skóry głowy poprzez wcieranie i wykonywanie na niej delikatnego masażu, np. Aminexil i Madekasozyd w intensywnej kuracji przeciw wypadaniu włosów Kerium La Roche-Posay. W ten sposób pobudza się ukrwienie skóry, która staje się odpowiednio wzmocniona, odżywiona i pobudzona do działania. Dzięki regularnemu stosowaniu odpowiedniej wcierki zahamowany zostaje proces wypadania włosów, które następnie odrastają mocniejsze, grubsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wzmocnić włosy.

Zasady stosowania wcierek na wypadanie i porost włosów

Wcierkę do włosów stosuje się bezpośrednio na skórę głowy,  na suche lub lekko wilgotne włosy - bardzo ważne jest to, aby nie nakładać produktu chwilę przed myciem głowy, gdyż podczas oczyszczania zmyjemy ze skóry cenne dla niej składniki odżywcze.

Wcierki nie należy aplikować również na całkowicie mokre włosy, gdyż pod wpływem wody produkt może ulec rozrzedzeniu, a jego działanie nie będzie już tak intensywne.

Wcierka do włosów posiada zazwyczaj wodnistą konsystencję, dlatego najlepiej aplikować ją przy pomocy butelki z atomizerem, pipety lub strzykawki. Istotne jest to, aby rozprowadzić produkt równomiernie na całej powierzchni skóry głowy.

Serum do włosów należy dokładnie wetrzeć w skórę głowy, a przy tym wykonywać delikatny masaż, by pobudzić mikrokrążenie skóry i ułatwić składnikom wnikanie w głąb cebulek włosa.

Jeżeli zależy nam na tym, by jak najszybciej zauważyć poprawę kondycji naszych włosów, wcierka powinna być stosowana regularnie - codziennie przez okres ok. 3-4 tygodni. Aktywne substancje zawarte w kuracji do włosów muszą mieć odpowiednią ilość czasu, by wniknąć we włókno włosowe. Po upływie 3-4 tygodni warto zrobić tygodniową przerwę, a po tym czasie można kontynuować kurację.

Jeżeli mamy na co dzień do czynienia z wrażliwą i skłonną do przesuszania skórą głowy, wybierzmy wcierkę do włosów, której skład został pozbawiony alkoholu - to uchroni nas przed niepotrzebnymi podrażnieniami.

MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.