TRĄDZIK
DOROSŁYCH

Trądzik może przeciągać się na wiek dorosły, i często tak się dzieje. Zaakceptowanie tego może nie być łatwe dla wielu osób, które uznają, że powinny „już wyrosnąć” z niedoskonałości w wieku dwudziestu, trzydziestu czy czterdziestu lat! Trądzik dorosłych, podobnie jak trądzik młodzieńczy, jest zwykle spowodowany brakiem równowagi gospodarki hormonalnej. Jednak może on inaczej reagować na silnie oczyszczające produkty i zabiegi wysuszające skórę. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór pielęgnacji dedykowanej skórze ze skłonnością do trądziku, która jest przystosowana do szczególnych wymagań skóry dorosłych.

TWOJE PYTANIA
NASZE ODPOWIEDZI

1 quote-marks

Jak pozbyć się zmian potrądzikowych?

Zmiany potrądzikowe są szczególnie trudne do wyleczenia. Najlepszy sposób to zapobieganie ich powstawaniu poprzez stosowanie odpowiednich leków, zarekomendowanych przez lekarza. Warto stosować też produkty do codziennej pielęgnacji skóry skłonnej do trądziku np. EFFACLAR. Pomocne mogą okazać się również zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym, takie jak mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne.

Czy to było pomocne?

1 quote-marks

Jak załagodzić niedoskonałości i zmiany potrądzikowe?

Z łagodnym formami można sobie poradzić, stosując odpowiednie dermokosmetyki. Oczyszczaj skórę dwa razy dziennie wodą micelarną lub żelem oczyszczającym. Stosuj codzienną pielęgnację z aktywnymi składnikami, takimi jak: kwas salicylowy, niacynamid czy procerad. Jeśli te zabiegi okażą się niewystarczające, udaj się do dermatologa, aby uzyskać informację na temat leczenia z wykorzystaniem leków.

Czy to było pomocne?

1 quote-marks

Jakie są przyczyny trądziku?

Przyczyną trądziku jest zaburzenie równowagi hormonów, zwiększających produkcję sebum w gruczołach łojowych. Te same hormony zwiększają produkcję komórek skóry wyściełających pory. Mieszanka komórek i sebum zaczyna zatykać pory, stając się doskonałą pożywką dla bakterii powodujących trądzik. W efekcie pojawiają się różne rodzaje wyprysków, od czerwonych krost po zwykłe lub głębokie pryszcze.

Czy to było pomocne?

1 quote-marks

Jak się pozbyć trądziku na plecach?

Z łagodnym formami można sobie poradzić, stosując odpowiednie dermokosmetyki. Oczyszczaj skórę dwa razy dziennie żelem dedykowanym skórze tłustej i trądzikowej. Stosuj codzienną pielęgnację z aktywnymi składnikami, takimi jak: kwas salicylowy, niacynamid, procerad. Jeśli te zabiegi okażą się niewystarczające, udaj się do dermatologa, aby uzyskać informację na temat leczenia z wykorzystaniem leków.

Czy to było pomocne?

PRAWDA
CZY FAŁSZ

CUKIER MOŻE
ZAOSTRZYĆ PRZEBIEG TRĄDZIKU.

PRAWDA Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay jest poprawna

Najnowsze badania pokazują, że żywność o wysokim indeksie glikemicznym, czy zawierająca ogromne ilości cukru, może zaostrzać przebieg trądziku. Łatwiej powiedzieć, niż zrobić, ale jeśli chcesz mieć piękną skórę, trzymaj się z dala od słodyczy, słodkich napojów i produktów wytworzonych z białej mąki. Zamiast nich wybieraj żywność zawierającą duże ilości błonnika, np. produkty pełnoziarniste i rośliny strączkowe.
Dowiedz się więcej

WYCISKANIE PRYSZCZA
NIE PRZYNIESIE CI WIELE POŻYTKU.

PRAWDA Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay jest poprawna

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się, że wyciskanie pomogło, taki zabieg pogarsza tylko stan skóry podatnej na trądzik, ponieważ uszkadza mieszek włosa i zaostrza stan zapalny. Istnieje nawet ryzyko spowodowania nowej infekcji za pośrednictwem paznokci, a więc wyciskanie pryszczy jest szkodliwym nawykiem i najlepiej tego unikać!
Dowiedz się więcej

CZEKOLADA JEST NIEWSKAZANA
SKÓRZE SKŁONNEJ DO TRĄDZIKU.

FAŁSZ Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay nie jest poprawna

Nie ma konkretnych dowodów na to, że czekolada ma jakikolwiek wpływ na powstawanie trądziku, aczkolwiek każdy jest inny, dlatego u niektórych osób trądzik może powodować wykwity. W rzeczywistości gorzka czekolada jest pełna dobroczynnych dla skóry antyoksydantów!
Dowiedz się więcej

TŁUSTA ŻYWNOŚĆ
RÓWNA SIĘ TŁUSTA SKÓRA.

FAŁSZ Ikona informująca, że odpowiedź na stronie La Roche-Posay nie jest poprawna

Powszechny mit głosi, że tłuste potrawy zwiększają ilość sebum zatykającego pory, jednakże w rzeczywistości nie ma między nimi żadnego bezpośredniego związku. Nie zmienia to faktu, że dieta bogata w tłuszcze nasycone może spowodować mikroskopowy stan zapalny we wszystkich narządach ciała, m.in. w skórze. Podsumowując, boczek i frytki nie wywołują trądziku, jednak umiarkowanie w konsumpcji tłustych potraw to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia.
Dowiedz się więcej

TRĄDZIK
DOROSŁYCH

Liczne badania potwierdzają coraz częstsze występowanie trądziku u osób dorosłych. Według jednego z amerykańskich badań problemy z niedoskonałościami ma nawet 55% dorosłych kobiet. To oficjalne: Trądzik u dorosłych jest nową normą, nie wyjątkiem. Aby pomóc w pozbyciu się niedoskonałości, opracowaliśmy gamę produktów przeznaczoną specjalnie do pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądziku u dorosłych.

W tej części znajdziesz informacje, które pomogą Ci zrozumieć trądzik dorosłych (u kobiet i mężczyzn) oraz specjalistyczne rozwiązania, dzięki którym złagodzisz i rozjaśnisz przebarwienia. Niezależnie od tego, z jakim rodzajem niedoskonałości skórnych się zmagasz - trądzikiem dorosłych, ciężkim przypadkiem trądziku torbielowatego, czy uporczywym trądzikiem na brodzie, policzkach i czole - mogą one mieć wpływ na twoją pewność siebie.

IDEALNE DOPASOWANIE
DLA TWOJEJ SKÓRY

SKUTECZNE TRIO TOLERIANE

TOLERIANE to seria produktów przeznaczonych do nawilżania, kojenia i ochrony skóry skłonnej do alergii.
SKÓRA SKŁONNA DO ALERGII LUB BARDZO WRAŻLIWA

TOLERIANE DERMALLERGO KREM to regenerująca pielęgnacja nawilżająca dla skóry skł...

SPRAWDŹ

TOLERIANE DERMALLERGO OKOLICE OCZU to regenerująca pielęgnacja nawilżająca dla s...

SPRAWDŹ
Dzięki unikalnej kombinacji oligoelementów i selenu, woda termalna z La R...
SPRAWDŹ
Na zdjęciu widoczny jest znak zapytania La Roche-Posay

Czy wiesz
o tym?

DidYouKnow Desktop 1 | La Roche Posay

W badaniu klinicznym wykazano, że EFFACLAR DUO(+) zapobiega nawrotom niedoskonałości przed miesiączką w porównaniu z placebo.

Źródło: Badanie kliniczne prowadzone przez Prof. Dréno (w Nantes, we Francji) na grupie 32 kobiet, średnia wieku 25 lat, Effaclar Duo (+) stosowany dwa razy dziennie na prawą stronę twarzy, w porównaniu z placebo nakładanym na lewą stronę twarzy. Liczba zmian w dwóch następujących po sobie cyklach.

DRODZY
CZYTELNICY

Informacje wyświetlone tutaj są przeznaczone wyłącznie do ogólnych celów edukacyjnych i nie powinny, w żadnym przypadku, zastępować profesjonalnej porady medycznej. W przypadku wszelkich pytań należy zawsze zasięgnąć porady wykwalifikowanego personelu medycznego.