Melasyl™– przełomowy składnik w walce z przebarwieniami

Article Read Duration 5 min. czas czytania

Przebarwienia na twarzy to problem, z jakim na całym świecie mierzą się osoby w różnym wieku i z różnym fototypem skóry. Przyczyny powstawania przebarwień mogą być różne, jednak nie ulega wątpliwości, że dla wielu osób nie jest to jedynie problem estetyczny. Ich obecność na skórze może wpływać na samopoczucie i postrzeganie siebie. Właśnie dlatego w walce z przebarwieniami tak istotne jest wdrożenie skutecznej pielęgnacji i składników odpowiadających konkretnym potrzebom skóry. Nową substancją, która ma udowodnioną skuteczność w niwelowaniu przebarwień jest Melasyl™. Dowiedz się więcej, jak działa i jakie produkty z melasylem La Roche-Posay warto wprowadzić do swojej pielęgnacji.

Przebarwienia skóry – problem nie tylko estetyczny

Przebarwienia mogą pojawić się na naszej twarzy z różnych powodów. Czasami miewają podłoże hormonalne. Często stanowią pozostałość po walce z trądzikiem – to ślady po niedoskonałościach, które nie wygoiły się w sposób prawidłowy lub były często rozdrapywane czy wyciskane. Jednak w każdym z przypadków czynnikiem, który odgrywa kluczową rolę w pojawianiu się przebarwień na skórze, jest wpływ promieni słonecznych i brak odpowiedniej fotoprotekcji.

Niezależnie od naszego fototypu, przebarwienia to zmiana na skórze, którą można łatwo zauważyć. Mogą mieć różną wielkość, jednak niezależnie od tego dość szybko rzucają się w oczy i sprawiają, że nasza skóra ma niejednolity koloryt.
Jednak przebarwienia to nie tylko problem natury estetycznej. Szacuje się, że nawet 50% osób na świecie zmaga się z co najmniej jednym problemem pigmentacyjnym. W przypadku wielu z nich obecność przebarwień na skórze wpływa źle na ich samopoczucie, stanowiąc przyczynę stygmatyzacji i wykluczenia społecznego.

Zdjęcie kobiety z przebarwieniami na twarzy

Co to jest Melasyl™?

Osoby zmagające się z przebarwieniami często zastanawiają się nad tym, czy istnieje skuteczny sposób na ich zniwelowanie. Warto pamiętać, że walka przebarwieniami to nie tylko profesjonalne zabiegi na skórę, ale przede wszystkim przemyślana i skuteczna pielęgnacja domowa, którą zgodnie z potrzebami skóry stosujemy każdego dnia. 

Melasyl™ to nowa, wielokrotnie opatentowana cząsteczka, której grupa L’Oréal poświęciła aż 18 lat badań. To jednak coś więcej niż tylko nowy składnik. To substancja, która rozpoczyna prawdziwą rewolucję w dziedzinie dermokosmetyków na przebarwienia. 

Melasyl™ to składnik o klinicznie potwierdzonej skuteczności na wszystkich fototypach skóry. Co więcej, posiada najbardziej kompleksową formułę o udowodnionym, skutecznym działaniu w przypadku najczęściej występujących przebarwień na całym świecie: przebarwień posłonecznych, potrądzikowych, melasmy (ostudy) i hiperpigmentacji. Oprócz tego doskonale radzi sobie z niejednolitym kolorytem i szarą, zmęczoną skórą.

Na czym w takim razie polega mechanizm działania cząsteczki Melasyl™? W procesie melanogenezy prekursorem melaniny (barwnika skóry) jest tyrozyna. Melasyl™przechwytuje nadmiar prekursorów melaniny, takich jak DHI, DHICA, DOPACHINON, skutecznie redukując przebarwienia. 

Jakie kosmetyki z melasylem wybrać?

Produkty zawierające Melasyl™ znajdziesz w nowej gamie dermokosmetyków marki La Roche-Posay, Mela B3. Dzięki nim będziesz w stanie stworzyć kompleksową rutynę pielęgnacyjną, która pomoże Ci w pozbyciu się nieestetycznych przebarwień.

Mela B3 Skoncentrowane serum z melasylem przeciw przebarwieniom

 
Mela B3 serum z melasylem
Poznaj serum z melasylem, Mela B3 Skoncentrowane serum na przebarwienia. Znajdziesz w nim Melasyl i 10% niacynamidu, a także składniki o działaniu kojącym, delikatnie złuszczającym i nawilżającym skórę, jak LHA, wyciąg z lukrecji czy kwas hialuronowy wysokocząsteczkowy.

Skuteczność działania serum Mela B3 została udowodniona klinicznie:

  • Serum Mela B3 widocznie redukuje wg 85% osób uciążliwych przebarwień już po 2. miesiącach stosowania i skutecznie zapobiega ich nawrotom*.
  • Serum Mela B3 widocznie rozświetla i poprawia koloryt skóry już po 1. miesiącu stosowania*.
  • Serum Mela B3 widocznie odmładza wygląd skóry już po 1. miesiącu stosowania*.

*Test konsumencki podczas badania klinicznego, 73 kobiety po 4 i 8 tygodniach stosowania.

Serum przeciw przebarwieniom z gamy Mela B3 jest nie tylko skuteczne, lecz także bardzo przyjemne w aplikacji. Posiada lekko brzoskwiniowy odcień, szybko się wchłania, nie klei się, nie zawiera alkoholu etylowego i posiada delikatny, przyjemny zapach. To z kolei ułatwia konsekwencję w pielęgnacji, a co za tym idzie – jeszcze bardziej skuteczne działanie produktu.

Mela B3 Krem z melasylem przeciw przebarwieniom na dzień z SPF 30

Mela B3 SPF30 krem z melasylem
Po zastosowaniu serum warto sięgnąć po krem z melasylem, który dodatkowo zapewnia ochronę przeciwsłoneczną naszej skórze – Mela B3 Krem na przebarwienia na dzień z SPF 30. Tak jak pozostałe produkty z gamy zawiera kluczowy składnik, Melasyl™ i dodatkowo został wzbogacony w 5% niacynamidu. Jest bardzo komfortowy w stosowaniu: posiada aksamitną formułę i nie klei się. Krem z melasylem nawilża, rozświetla, skutecznie chroni przed słońcem i co bardzo ważne – redukuje uciążliwe przebarwienia, zapobiegając ich nawrotom.

 Żel oczyszczający do twarzy z melasylem La Roche-Posay

Mela B3 Żel oczyszczający z melasylem
Przebarwieniom i nierównemu kolorytowi skóry możesz zapobiegać już na etapie oczyszczania skóry. W tym celu warto sięgnąć po żel myjący z melasylem, Mela B3 Mikro-peelingujący żel oczyszczający. Oprócz melasylu znajdziesz w nim niacynamid i 1% PHA. Kosmetyk ten widocznie rozświetla skórę i wyrównuje jej koloryt już od 1. użycia.

Jak nie dopuścić do powstawania przebarwień?

By skutecznie walczyć z przebarwieniami, warto przede wszystkim zrozumieć mechanizm ich powstawania, a także poznać czynniki, które mogą nasilać ich obecność. Przebarwienia na skórze mogą być nasilone poprzez zaburzenia hormonalne, a nawet zażywanie niektórych leków, czy wypicie herbatki zawierającej zioła o działaniu fotouczulającym, o czym nie zdajemy sobie sprawy!

 

Jak już zasygnalizowaliśmy, czynnikiem, który ma największy wpływ na wystąpienie przebarwień są promienie słoneczne i brak skutecznej fotoprotekcji. Stąd krem z odpowiednio wysokim filtrem powinien zagościć w Twojej pielęgnacji na dobre i być stosowany niezależnie od pory roku.

 

dr Agnieszka Bańka-Wrona

 

“Przebarwienia pojawiają się, gdy dochodzi do nadmiernej produkcji melaniny – naturalnego barwnika, nadającego kolor naszej skórze. Aby tak się stało, w skórze muszą znajdować się składniki, niezbędne do jej produkcji oraz enzym, który nadzoruje cały proces. Większość dostępnych na rynku produktów przeciwko przebarwieniom działa hamując ten enzym. Całkowicie nowatorskim podejściem, opracowanym przez laboratorium marki La Roche-Posay jest działanie na składniki, z których powstaje melanina - czyli jej prekrusory, w taki sposób, że stają się one niewidoczne. W ten sposób proces zostaje zahamowany na najwcześniejszym etapie, ponieważ nie występują składniki niezbędne do syntezy barwnika. To działanie przypisujemy właśnie nowemu składnikowi w dermatologii o nazwie Melasyl.”
 
dr Agnieszka Bańka-Wrona

Melasyl na przebarwienia – podsumowanie

Walka z widocznymi przebarwieniami nie jest łatwa i może być przyczyną frustracji. Warto jednak pamiętać, że nie jest niemożliwa. Za pomocą domowej pielęgnacji i wysokiej jakości kosmetyków jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo zadowalające efekty. Waszej uwadze w szczególności polecamy nową serię kosmetyków La Roche-Posay, Mela B3.

Bibliografia:
  1. Lizak A, Załęska I., Matuła A, Morawiec M., Wasylewski M., Ocena skuteczności preparatów i zabiegów kosmetycznych u osób z przebarwieniami skóry twarzy, http://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/01/ke2018.3-1.pdf [dostęp: 26.02.2024].
  2. Maciejewska J., Ostuda (melasma) - przyczyny, objawy, leczenie, zapobieganie https://www.mp.pl/pacjent/dermatologia/choroby/chorobyskory/170533,ostuda-melasma. [dostęp: 26.02.2024] 
  3. Materiały prasowe marki

MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

 

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.