Pryszcze: wyciskać czy nie wyciskać? oto jest pytanie…

Article Read Duration 1 min. czas czytania

Wyobraź sobie następującą scenę: Nadszedł Twój wielki dzień. Masz randkę, imprezę, rozmowę o pracę... Już wskakujesz pod prysznic, żeby rozpocząć przygotowania, kiedy dostrzegasz coś w lusterku. Oto i ono: czerwone wybrzuszenie, gotowe do wyciśnięcia. Na samym czubku nosa.

Pierwszy odruch? Wycisnąć nieproszonego gościa, żeby jak najszybciej z nim skończyć! A jednak dermatolodzy od dziesięcioleci powtarzają swoim pacjentom to samo: ręce precz od pryszczy! Co złego może być w wyciskaniu pryszczy? Zapytaliśmy o opinię eksperta, doktora Philippe’a Beaulieu.
"Zawsze polecam pacjentom, aby powstrzymywali się od wyciskania wyprysków. Wydaje się to łatwym rozwiązaniem, ale w gruncie rzeczy jedynie pogarsza sprawę."

Oto przyczyna: wyciskając wypryski, naruszamy skórę. Można w ten sposób uszkodzić zainfekowany mieszek włosowy i zaostrzyć stan zapalny. Tego właśnie najbardziej obawiają się dermatolodzy – intensywny stan zapalny pozostawia blizny. Wyciskając można również doprowadzić do przeniesienia infekcji na sąsiednie obszary skóry, a nawet wywołać nową, bakteriami przyniesionymi na paznokciach.

"Prawda jest taka: wyciskanie wyprysków to szkodliwy nawyk i najlepiej go unikać."
Po prostu. Czasami warto wykazać nieco siły woli i cierpliwości. Pamiętaj, w lokalnej aptece możesz znaleźć cały arsenał leków przeciwtrądzikowych, które pozwolą ci wziąć sprawy w swoje ręce… tylko nie rób tego dosłownie!

Zajrzyj do gamy Effaclar na La Roche-Posay, aby dowiedzieć się więcej o najskuteczniejszych środkach przeciw niedoskonałościom.

MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.