Woda termalna z La Roche-Posay o działaniu łagodzącym i antyoksydacyjnym

Centrum termalne La Roche-Posay: cudowna moc naturalnej wody termalnej

Img_Centrum termalne La Roche-Posay: cudowna moc naturalnej wody termalnej

Woda termalna ze źródeł La Roche-Posay została po raz pierwszy wykorzystana do celu pielęgnacji skóry w 1928 roku, jednak jej niezwykle korzystny wpływ na skórę był znany już od setek lat. Stanowi ona niezbędny element terapii mających na celu leczenie wielu schorzeń skóry, takich jak egzema czy łuszczyca. Jej wyjątkowe właściwości sprawiają, że tysiące osób odwiedzających każdego roku Centrum Dermatologii Termalnej La Roche-Posay może błyskawicznie zaznać prawdziwego ukojenia.

Legenda zbadana pod mikroskopem

Legenda głosi, że źródło wody z La Roche-Posay zostało odkryte pod koniec XIV wieku przez Bertranda Du Gesclin, głównodowodzącego armii Karola V, podczas powrotu do kraju po zakończeniu działań wojskowych na terenie Hiszpanii. Mówi się, że cierpiący na egzemę rumak Bertranda, po zanurzeniu się w wodzie z La Roche-Posay, wyszedł z niej wyleczony już na dobre. W legendzie musiało tkwić ziarno prawdy, ponieważ w 1897 r. ośrodek leczniczy, który został wybudowany kilkadziesiąt lat wcześniej przez Napoleona, został uznany za ważny dla interesu publicznego.

v_small_article-laroche_posay_thermal_centre_01.jpg

Wiele lat później nauka zaczęła stopniowo potwierdzać historię o wyjątkowej wodzie. Dzięki swym immunomodulacyjnym właściwościom (korzystny wpływ na układ odpornościowy) woda termalna z La Roche-Posay jest w stanie doprowadzić do zatrzymania mediatorów stanu zapalnego i zapewnić natychmiastowe ukojenie. Oprócz tego to jedyna na świecie woda termalna o odpowiednim stężeniu Selenu, który nadaje jej wyjątkowych właściwości antyoksydacyjnych, co pozwala chronić przed starzeniem się skóry i stresem oksydacyjnym.

v_small_article-laroche_posay_thermal_centre_03

Ośrodek leczenia dermatologicznego

Centrum Dermatologii Termalnej La Roche-Posay to obecnie czołowe europejskie centrum termalnego leczenia dermatologicznego schorzeń skóry wrażliwej i osłabionej. Przebywający w nim pacjenci mogą nie tylko cieszyć  się wyjątkowymi właściwościami wody termalnej z La Roche-Posay,  ale także korzystać z zabiegów oferowanych przez dziewięciu dermatologów uczestniczących na każdym etapie terapii.

v_small_article-laroche_posay_thermal_centre_04.jpg

Jedna woda aby uleczyć różne schorzenia

Pacjenci centrum termalnego La Roche-Posay mogą korzystać z różnych kuracji, z których większość jest finansowana w ramach francuskiego systemu świadczeń zdrowotnych. Niemal dwie trzecie osób odwiedzających ośrodek cierpi na egzemę lub łuszczycę. Choroby te objawiają się w sposób szczególnie widoczny i mogą mieć poważne konsekwencje dla jakości życia dotkniętych nimi osób. W Centrum wykonuje się łącznie ponad 50% wszystkich termalnych zabiegów dermatologicznych wykonywanych we Francji.

W 2009 r. Centrum Dermatologii Termalnej postanowiło nieść pomoc pacjentom, którzy przeszli terapię przeciwnowotworową. Ambicją ośrodka jest podnoszenie poziomu komfortu u pacjentów, przywracanie sprawności w miejscach zbliznowaceń oraz ograniczanie skórnych efektów ubocznych spowodowanych radio- i chemioterapią. W tej innowacyjnej terapii wzięło już udział prawie 5000 osób. Liczba ta odzwierciedla coraz większe zaufanie, jakim onkolodzy obdarzają wyjątkową wodę termalną z La Roche-Posay.

Wyjątkowa czystość z certyfikatem

Woda termalna z La Roche-Posay jest badana średnio 1000 razy rocznie. Wszystko po to aby zapewnić jej odpowiednią jakość. Jest ona tak czysta, że osobom odwiedzającym ośrodek zaleca się jej spożywanie podczas pobytu w ośrodku.

Woda oficjalnie doceniana przez państwo od XVII wieku.

  • Od 1617 roku woda termalna z La Roche-Posay słynęła ze swoich leczniczych właściwości do tego stopnia, że Pierre Milon, lekarz Henryka IV i Ludwika XIII, udał się tam, aby przeprowadzić jej pierwsze analizy.
  • Na początku XIX w. Napoleon Bonaparte, wówczas jeszcze generał, po powrocie z Egiptu nakazał wybudować w La Roche-Posay szpital, który miał wykorzystywać miejscowe źródło wody termalnej do leczenia chorób skóry żołnierzy.
  • W 1897 roku miejsce to zostało oficjalnie uznane przez Francuską Akademię Medyczną.
  • W 1905 roku zostało otwarte pierwsze centrum termalne.
  • W 1913 roku Francuska Akademia Medyczna oficjalnie uznała La Roche-Posay za uzdrowisko.