0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_ECZEMA | |

KĄCIK RODZICÓW

Atopowe zapalenie skóry

Dowiedz się jak rozpoznać i leczyć objawy atopowego zapalenia skóry u Twojego dziecka. Kosmetyki do pielęgnacji skóry ze skłonnością do atopowego zapalenia skóry, potwierdzają swoją skuteczność w wielu badaniach klinicznych.

Atopia i Egzema

Jak zachęcić dziecko z atopią do pielęgnacji swojej skóry jak dorosły?

Twoje dziecko cierpi na atopowe zapalenie skóry? Pomóż mu zrozumieć czym jest egzema i zachęć do samodzielnej pielęgnacji skóry atopowej emolientami, kremami ochronnymi i oliwkami myjącymi. Dowiedz się więcej!

Img_Jak zachęcić dziecko z atopią do pielęgnacji swojej skóry jak dorosły?

1 - Pomóż dziecku zrozumieć jego schorzenie

Kiedy dziecko ma atopowe zapalenie skóry ważne jest, aby nie dramatyzować. Zwykle dzieci są świadome tego, że mają egzemę, ale nie są w stanie tego wytłumaczyć. Dlatego też mogą mieć dużo pytań: skąd bierze się to schorzenie, czy egzema jest zaraźliwa i czy pewnego dnia uda się ją wyleczyć? Jest im również trudno ocenić średniookresowe korzyści odpowiedniego leczenia atopii i monitorowania swojego stanu. Porozmawiaj z nimi o tym używając do tego narzędzi dydaktycznych LIPI & KARA w celu oceny ich wiedzy.

2- Zachęć dziecko do samodzielnego stosowania kuracji

Mogą to robić po skończeniu 3 lub 4 lat! Nasza tendencja do bycia nadopiekuńczymi jest naturalna. Niemniej jednak nawet bardzo małe dzieci potrafią wziąć odpowiedzialność, zmieniając tym samym swoje przyzwyczajenia i postrzeganie atopowego zapalenia skóry.

Wykonując pielęgnację przy użyciu maści i balsamów ochronnych, na początku w formie zabawy, dzieci szybko nauczą się, jak samemu nakładać emolienty w domu, u dziadków, na wakacjach.

Dostępne są nowe produkty do pielęgnacji skóry atopowej, takie jak sztyfty, balsamy nawilżające, kremy ochronne, olejki i oliwki myjące. Wykwity staną się mniej ostre i będą pojawiały się rzadziej, pozwalając dzieciom na ponowne uczucie beztroski. Pielęgnacja skóry skłonnej do atopii stanie się w końcu intuicyjna, a rodzice nie będą musieli już o niej przypominać.

Po ukończeniu 7. roku życia dzieci potrafią również dokonać oceny swojej egzemy i monitorować rozwój stanu skóry atopowej z tygodnia na tydzień. Używając tego narzędzia: http://www.poscorad.com/, opracowanego przez Fundację do Walki z Atopowym Zapaleniem Skóry, pacjent może ocenić intensywność zmian, symptomów, swędzenia i zaburzeń snu.

Polecane produkty

Zobacz wszystkie produkty