Złote zasady

Pielęgnacja skóry na co dzień | La Roche-Posay

Img_Pielęgnacja skóry na co dzień | La Roche-Posay

Poznaj 10 złotych zasad codziennej pielęgnacji twarzy, opracowanych przez doświadczonych dermatologów.

Rule 1

Właściwa pielęgnacja każdego typu skóry

1. Regles d'or_illu 1

W celu ochrony i odpowiedniego traktowania skóry przede wszystkim musisz się upewnić, że wybierasz produkty przeznaczone specjalnie dla Twojego typu skóry. Skóra sucha ma inne potrzeby niż skóra tłusta.

Rule 2

Należy zwrócić szczególną uwagę na wrażliwe obszary skóry

Niektóre części twarzy (okolice oczu, ust, itp.) mają szczególnie cienką, delikatną skórę. Potrzebują one specjalnej pielęgnacji, zwłaszcza wokół oczu i warg. Te obszary twarzy są bardziej wrażliwe i wymagają szczególnej uwagi.

Rule 3

Delikatne oczyszczanie

1. Regles d'or_illu 3

Dbanie o wrażliwą skórę zaczyna się od demakijażu. Aby uniknąć podrażnień skóry oraz aby zachować jej naturalną równowagę, stosuj środki do demakijażu o neutralnym pH, specjalnie opracowane, aby delikatnie oczyścić naskórek.

Rule 4

Oczy: obszar ryzyka

1. Regles d'or_illu 4

Skóra wokół oczu jest dziesięć razy cieńsza niż skóra na pozostałej części twarzy. Do demakijażu tych okolic wybierz odpowiednią procedurę.

Rule 5

Złuszczanie skóry jest niezbędne

Przeprowadź odpowiedni zabieg złuszczania naskórka raz lub dwa razy w tygodniu. Musi być on skuteczny, a jednocześnie delikatny i nieinwazyjny. Wybieraj produkty złuszczające o neutralnym pH, które będą doskonałe do wygładzania i oczyszczania skóry przy jednoczesnym poszanowaniu jej naturalnej równowagi.

Rule 6

Nawilżanie jest bardzo istotne

Skóra właściwa składa się w 70% z wody, a naskórek - w 15%. Dla utrzymania dobrze nawilżonej skóry ważne jest, aby stosować produkty do pielęgnacji skóry do codziennego nawilżania, które zrównoważą poziom wody w skórze. Możesz też regularnie stosować maseczki nawilżające, usuwając ich nadmiar za pomocą wody źródlanej w aerozolu.

Rule 7

Najlepiej stosować makijaż hipoalergiczny

1. Regles d'or_illu 7

Aby uniknąć ryzyka alergii związanych z użyciem produktów, które nie nadają się do Twojej skóry, powinnaś wybrać hipoalergiczne produkty do makijażu, opracowane specjalnie, by zaspokoić potrzeby wszystkich rodzajów skóry i chronić oczy, nawet w przypadku ich dużej wrażliwości.

Rule 8

Ochrona przed słońcem

1. Regles d'or_illu 8

Niezależnie od pory roku należy codziennie wybieraj produkty do pielęgnacji skóry, które zawierają filtry przeciwsłoneczne. Obniżają one szkodliwy wpływ słońca, który przyspiesza starzenie się skóry.

Rule 9

Uważaj na zewnętrzne zagrożenia

1. Regles d'or_illu 9

Zanieczyszczenie powietrza, dym, stres ... Wszystkie te elementy mają szkodliwy wpływ na skórę. Zastosuj produkty do pielęgnacji skóry przed wyjściem z domu, aby chronić ją przed tymi codziennymi zagrożeniami, a wieczorem po powrocie do domu dokładnie oczyść skórę.

Rule 10

Nie należy zaniedbywać pielęgnacji ust

1. Regles d'or_illu 10

Gdy tylko czujesz potrzebę, zastosuj regenerujący krem do warg. Nie wahaj się użyć go ponownie w tym szczególnie delikatnym rejonie skóry i stosuj go tak często, jak to konieczne.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły