Skoncentruj się na...

Zadbaj o skórę zimą! Wybierz krem ochronny na zimę!

Img_Zadbaj o skórę zimą! Wybierz krem ochronny na zimę!

Aplikacja odpowiedniego kremu ochronnego to zdecydowanie podstawa pielęgnacja skóry zimą. O tej porze roku skóra jest wyjątkowo narażona na przesuszanie i podrażnienia, dlatego musimy zapewnić jej skuteczną ochronę przed mrozem.

Krem ochronny na zimę - przed czym ma nas chronić?

Zima to czas, w którym musimy chronić swoją skórę przede wszystkim przed niskimi temperaturami, chłodnym i mroźnym powietrzem, silnym wiatrem czy śnieżycami. Jednak skórze twarzy szkodzi również suche i ciepłe powietrze w pomieszczeniach, które wywołuje najczęściej bardzo nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i pieczenia. Skóra twarzy bardzo źle znosi wszelkie gwałtowne zmiany temperatur, na które narażamy ją o tej porze roku, dlatego należy dbać o nią o wiele bardziej pieczołowicie niż w pozostałe miesiące i skutecznie chronić przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Krem do twarzy na zimę - wybieraj pod kątem składu a nie nazwy

Przy doborze kremu do twarzy na zimę nie zawsze należy sugerować się jego nazwą, ale przede wszystkim zawartymi w nim składnikami. To, że na wybranym kremie widnieje napis “krem na zimę” nie oznacza jeszcze, że będzie on odpowiedni właśnie na tę porę roku. W tym przypadku najważniejsze znaczenie mają poszczególne składniki, które będą w stanie skutecznie zabezpieczać skórę przed szkodliwym działaniem niskich temperatur oraz suchego i ciepłego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Na jakie składniki warto przede wszystkim zwrócić uwagę?

  • Masło Shea - to składnik, którego zdecydowanie powinnyśmy szukać w kremach ochronnych na zimę. Doskonale nawilża i natłuszcza skórę, a do tego uzupełnia niedobór lipidów w skórze, które bardzo łatwo tracimy o tej porze roku. Właściwości tej substancji sprawiają, że tworzy ona na skórze swego rodzaju warstwę ochronną przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.
  • Witamina A i E - na zimę warto wybierać produkty z zawartością witamin A i E, które skutecznie regenerują i odżywiają skłonną do przesuszania i pękania skórę. Bogatym źródłem witamin A i E jest również wspomniane wyżej masło Shea.
  • Panthenol i alantoina - to składniki o właściwościach łagodzących i kojących, które zniwelują zaczerwienienia i podrażnienia na skórze wywołane gwałtownymi zmianami temperatur.
  • Naturalne oleje - będą odżywiały skórę i wzmacniały jej osłabioną odporność przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.
  • Filtry przeciwsłoneczne - powinny znaleźć się w naszym kremie szczególnie w przypadku, gdy mamy zamiar spędzać bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu. Krem z filtrem ochroni naszą skórę przed promieniowaniem UV, które wpływa na nią niekorzystnie nie tylko podczas lata, ale też w sezonie zimowym.

Krem na mróz - dobierz go do rodzaju swojej skóry

Nie możemy zapominać o tym, by wybrany przez nas krem do twarzy na zimę był również odpowiednio dostosowany do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Najwięcej uwagi na wybór właściwego produktu do pielęgnacji zimą należy poświęcić w przypadku skóry tłustej i trądzikowej, suchej oraz naczynkowej.

  • Skóra tłusta i trądzikowa - jeżeli mamy na co dzień do czynienia z cerą tłustą lub trądzikową, powinnyśmy unikać tłustych kremów na zimę, bowiem mogą one zapychać pory i nasilać pracę gruczołów łojowych. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku krem nawilżający lub półtłusty, który będzie zawierał odpowiedni filtr przeciwsłoneczny.
  • Skóra sucha - dla skóry suchej należy wybierać tłuste kremy, których skład został oparty na na maśle Shea lub maśle kakaowym np. kojący krem ochronny La Roche-Posay Toleriane. Zdecydowanie nie sprawdzą się w tym przypadku produkty, których formuła powstała na bazie wody, bowiem taki produkt w połączeniu z mrozem może spowodować jeszcze większe przesuszanie się skóry, a nawet jej pękanie. Przy skórze suchej należy pamiętać o powtarzaniu czynności nawilżania twarzy kilka razy dziennie, by uchronić ją przed łuszczeniem się oraz uczuciem ściągnięcia i pieczenia.
  • Skóra naczynkowa - przy skórze naczynkowej ochronny krem do twarzy na zimę jest nie tylko bardzo pomocny, ale wręcz niezbędny w codziennej pielęgnacji. Mróz bardzo łatwo uszkadza naczynka, przez co na długi czas mogą utrzymywać się na niej rumieńce. Krem ochronny w tym przypadku powinien posiadać nie tylko odpowiednie substancje nawilżające i natłuszczające, ale też witaminę C, która wzmocni skłonne do rozszerzania się naczynka krwionośne.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły