Skóra bardzo sucha,
podrażniona i atopowa

Poprzez pielęgnację skóry ciała rozumiemy sposób, w jaki na co dzień dbamy o skórę ciała. Codzienna pielęgnacja ciała obejmuje takie zabiegi, jak: oczyszczanie i nawilżanie skóry, a także jej ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja skóry ciała polega przede wszystkim na stosowaniu odpowiednich kosmetyków do ciała - kosmetyków, które muszą być prawidłowo dostosowane do potrzeb skóry. Codzienna pielęgnacja skóry ciała powinna przynieść efekt odpowiednio oczyszczonej, nawilżonej i odżywionej skóry - odpowiednio zabezpieczonej przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych np. mrozu i wiatru. Bardzo dużo uwagi należy poświęcić na właściwą pielęgnację ciała w przypadku, gdy mamy do czynienia z nadmierną suchością oraz wrażliwością skóry np. skóra alergiczna, podrażniona, atopowa. W tym przypadku zaleca się stosowanie kosmetyków o właściwościach hipoalergicznych.

AZS - wpływ mikrobiomów na objawy schorzenia

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła i nawrotowa choroba zapalna skóry, której charakterystycznymi objawami są uporczywy świąd, suchość skóry oraz specyficzne zmiany skórne. W 15-20% procentach choroba ta ujawnia się we wczesnym dzieciństwie, ale lekarze coraz częściej obserwują przypadki AZS również u osób dorosłych, w  tym u osób po 40-stym roku życia. Na rozwój choroby ma wpływ wiele różnych czynników: predyspozycje genetyczne, czynniki alergiczne i niealergiczne, a także różnorodne czynniki środowiskowe. Jak się jednak okazuje, nie bez znaczenia dla AZS jest mikrobiom człowieka, który zmienia się szczególnie podczas nasilenia choroby.

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter-V4\Maquettes\online\includeV4\images-dyn\v_topic-your_skin_in_sun-texture.jpg
v_header_prob_2-1.jpg

Mogą Cię zainteresować również:

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter-V4\Maquettes\online\includeV4\images-dyn\v_topic-your_skin_in_sun-expert.jpg

3 pytania do eksperta


« Kremy zmiękczające pomagają zmniejszać częstość występowania atopowego zapalenia skóry. »

La Roche-Posay poleca

Zobacz wszystkie produkty