Trądzik sam nie zniknie

Wspólnie z dermatologami wspieramy cię w walce z 
niedoskonałościami!

Pielęgnacja twarzy dla mężczyzn w 5 prostych krokach

Mężczyźni zmagają się z podobnymi problemami cery, co kobiety. Starzenie się skóry, trądzik czy zaczerwienienia dotykają ich w równym stopniu. Czas więc na szybkie odświeżenie wiedzy na temat pielęgnacji męskiej twarzy. Oto kilka prostych porad i trików, by poprawić wygląd i zdrowie męskiej skóry.

FFS Mag article 30773 : Main article image (Aox-All-Rights-AdobeStock_72447629)

Pielęgnacja męskiej twarzy: porady dotyczące oczyszczania

Tak, to naprawdę takie proste – pielęgnacja męskiej skóry zaczyna się od umycia twarzy o poranku, co nie tylko rozbudzi po nocy, ale zapewni usunięcie martwych komórek ze skóry. Ich nagromadzenie ma kiepski wpływ na skórę: sprawia, że staje się ziemista i jest bardziej narażona na wypryski.

Nawilżające kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla mężczyzn

Nawilżenie to najważniejszy element pielęgnacji twarzy męskiej. Po oczyszczeniu pomoże zatrzymać wilgoć w skórze. Upewnij się tylko, że wybierasz odpowiedni produkt. Niektóre kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla meżczyzn zawierają oleje, które są odpowiednie dla skóry normalnej, a jeszcze lepsze dla skóry suchej. Skórę tłustą należy jednak nawilżać produktami stworzonymi na bazie wody.

Pij mnóstwo wody

Co wspólnego ma pielęgnacja męskiej twarzy z wodą? Więcej niż ci się wydaje. Zresztą przekonaj się samodzielnie: pamiętaj o nawodnieniu organizmu, a twoja skóra będzie ci wdzięczna! Skóra jest największym narządem w ludzkim ciele i ma większe potrzeby, niż możesz się spodziewać. Zapewnienie jej odpowiednio dużo wody i przemycenie składników odżywczych w diecie to najlepszy sposób na poprawienie jej kondycji.

Pielęgnacja męskiej skóry retinolem

Osoby obawiające się oznak upływu czasu na skórze powinny sięgnąć po kremy z retinolem. Ten składnik pomaga w lepszym funkcjonowaniu komórek skóry i wspiera produkcję kolagenu, który zwalcza niepożądane zmarszczki i niedoskonałości. Jeśli stosujesz kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla mężczyzn z retinolem w ciągu dnia, upewnij się, że inne specyfiki zawierają filtry przeciwsłoneczne, chroniące skórę przed promieniami UVA i UVB. W przeciwnym razie retinolu używaj tylko na noc.

Golenie a pielęgnacja cery męskiej

Pielęgnacja twarzy u mężczyzn może być utrudniona przez podrażniający wpływ golenia. Dlatego podstawą jest dobranie odpowiedniej maszynki. Nie chodzi o to, by wybrać najtańszą opcję do golenia lub maszynkę z największą liczbą ostrzy – wybierz produkt najlepiej dopasowany do twojej skóry i twarzy. Większość mężczyzn goli się kilka razy w tygodniu, dlatego ważne jest, by wybierać narzędzie niepowodujące stanów zapalnych ani niepożądanych zacięć. Weź pod uwagę stopień wrażliwości swojej skóry i twardość zarostu. Pielęgnacja twarzy dla mężczyzn powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb skóry. Jeśli dotyczy Cię problem wrastających włosków albo podrażnień, po goleniu wybierz spray łagodzący, przeciwdziałąjący podrażnieniom i zaczerwienieniom. Spryskaj skórę wodą termalną albo kojącą mgiełką tonizującą, by zniwelować możliwy dyskomfort, który często dotyczy wrażliwej skóry po goleniu.

Porady zawarte w tym artykule to jedynie ogólne wytyczne.
W przypadku wątpliwości lub gdy rozpoczynasz nową kurację skonsultuj się ze specjalistą - lekarzem dermatologiem.

36865
|56965||

Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej

Dowiedz się więcej na temat pielęgnacji skóry trądzikowej