Skoncentruj się na...

Alergie skórne: coraz większy problem, ale można mu zaradzić

Img_Alergie skórne: coraz większy problem, ale można mu zaradzić

Przez ostatnie kilka lat we wszystkich krajach rozwija się prawdziwa epidemia alergii. Szczególnie często spotykana u osób o delikatnej skórze, powoduje podrażnienia lub nawet podskórne plamy. Intensywność tych powracających problemów może być różna. Właściwe leczenie zależeć będzie od zidentyfikowanych alergenów.

Contexto

Od szczypania do pieczenia...

Prawie 50% ludności Francji zgłasza, że cierpi na alergie skórne lub ma skórę o niskiej tolerancji. Przejawia się to szczypaniem, podrażnieniem, uczuciem pieczenia i podskórnymi plamami. Objawy te powodują dyskomfort, nawet jeśli po zbadaniu wydają się być stosunkowo niewielkie. Czasem są one diagnozowane jako łagodny rumień, suchość skóry lub złuszczanie naskórka.

Przyczyny

Zbyt wrażliwa skóra

Alergie to nadmierne reakcje organizmu na niektóre alergeny. Skóra o niższej tolerancji ma barierę ochronną, która jest wyraźnie słabsza niż w przypadku skóry normalnej, a zatem taka skóra jest bardziej narażona na działanie różnych czynników. Problemy spowodowane alergią nawracają i mają różną intensywność. Reakcje skórne są na ogół związane z czynnikami genetycznymi i otoczeniem. W rezultacie kilku członków jednej rodziny ma często podobne reakcje skórne.

Zabiegi pielegnacyjne

Należy unikać kontaktu z alergenami

Jedynym sposobem uniknięcia tego problemu jest wyeliminowanie styczności ze zidentyfikowanymi substancjami drażniącymi. Zostanie nam także przepisane odpowiednie leczenie w zależności od substancji drażniącej. Oprócz leczenia skuteczne w nawilżaniu i zmniejszaniu reaktywności skóry bardzo wrażliwej i alergicznej mogą być środki intensywnie kojące.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły