0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_ECZEMA | |

KĄCIK RODZICÓW

Atopowe zapalenie skóry

Dowiedz się jak rozpoznać i leczyć objawy atopowego zapalenia skóry u Twojego dziecka. Kosmetyki do pielęgnacji skóry ze skłonnością do atopowego zapalenia skóry, potwierdzają swoją skuteczność w wielu badaniach klinicznych.

Atopia i Egzema

Jak przygotować kąpiel, gdy dziecko ma egzemę?

Higiena skóry atopowej dziecka wymaga specjalnej uwagi, aby zapobiec dalszym podrażnieniom i uczuciu ściągnięcia skóry. Postępuj według kilku kroków, aby jak najlepiej wykorzystać czas kąpieli na zabawę, zacieśnianie więzi i wspólne spędzanie czasu, a także przywrócenie skórze dziecka skłonnej do atopii elastyczności i uczucia komfortu. O ile to możliwe, wykonuj raczej prysznice (nawet w przypadku niemowląt, gdy tylko będą umiały stać). Gdy kąpiel jest jedynym wyjściem, postępuj zgodnie z następującymi wskazaniami:

Img_Jak przygotować kąpiel, gdy dziecko ma egzemę?

1 - IDEALNA TEMPERATURA WODY

Jeżeli woda będzie zbyt gorąca, może wysuszać atopową skórę i nasilać swędzenie. Z kolei jeżeli będzie zbyt chłodna, może zepsuć ten wyjątkowy czas dla rodziców i dzieci, a kąpiel będzie się kojarzyć z nieprzyjemnym obowiązkiem. Temperatura wody między 32 a 34 stopni jest idealna dla zachowania równowagi skórnej.

2 – ODPOWIEDNIA PORA

Egzema atopowa wymaga, aby ograniczyć czas kąpieli do około 10 minut.

3 – MIĘKKA WODA

Egzema u niemowlaka jest o tyle uciążliwsza, że najmłodsi nie mogą jeszcze wziąć prysznica. Dlatego, przygotowując kąpiel dla dziecka, należy zadbać o odpowiednią miękkość wody. Im twardsza woda, tym większe ryzyko powstawania nowych swędzących obszarów na skórze i zaostrzenia objawów egzemy. Jeżeli zajdzie potrzeba, dodaj do wody kilka kropli olejku do mycia, aby ją zmiękczyć i przywrócić skórze komfort.

4 – ODPOWIEDNIE PRODUKTY DO MYCIA SKÓRY ATOPOWEJ

Mydło to wróg skóry atopowej. Powodem jest jego wysokie pH, które podrażnia naskórek. W rezultacie zmienia ono film hydrolipidowy, który chroni skórę przez zewnętrznym stresem. Wybieraj mocno nawilżający żel do mycia dla dzieci lub krem na egzemę bez dodatku mydła, który delikatnie oczyszcza skórę, zachowując barierę skórną i znacząco minimalizując uczucie ściągnięcia skóry.

5 – UŻYWAJ OPUSZKÓW PALCÓW

Akcesoria do mycia mogą podrażnić skórę i przenosić zarazki. Dla delikatniejszego oczyszczenia skóry skłonnej do atopii spień produkt do mycia swoimi palcami, aby zminimalizować tarcie, a następnie obficie spłucz wodą.

6 – BARDZO DELIKATNIE OSUSZAJ

Staraj się nie trzeć skóry podczas jej osuszania. Delikatnie osusz najbardziej podrażnione miejsca przy użyciu czystego ręcznika lub chusteczek. Uważaj, aby nie zostawić żadnych miejsc mokrych, ponieważ to również może osłabić naskórek.

7 – BALSAM NAWILŻAJĄCY DLA DZIECI, ABY ZAPOBIEGAĆ SWĘDZENIU

Nasmaruj jeszcze wilgotną skórę balsamem uzupełniającym lipidy, aby zoptymalizować jego skuteczność.  Nałóż nawilżający balsam do skóry atopowej delikatnie go wmasowując w podrażnione miejsca.

Warto wiedzieć: a co z pływaniem?

Egzema u dzieci nie jest przeciwwskazaniem do pływania w basenie czy w morzu, o ile dokładnie spłuczą skórę po wyjściu z wody. Pamiętaj, aby spryskać skórę termalną wodą źródlaną La-Roche Posay, która ukoi i nawodni skórę skłonną do atopii.

Polecane produkty

Zobacz wszystkie produkty