Dziennik skóry wrażliwej
Img_Dziennik skóry wrażliwej

Odpowiednie zabezpieczenie skóry wrażliwej: Proste kroki, aby zapewnić wyciszenie skóry

Dla kobiet o skórze wrażliwej nawet najzwyklejszy dzień może być pełen ukrytych zagrożeń. Zmiany temperatury, klimatyzacja, twarda woda...niezliczone czynniki zapalne, które mogą wszystkie powodować dyskomfort. Skóra atakowana na wszystkich frontach jest podrażniona, zaogniona i piecze.

Co zrozumiałe, kobiety te stale poszukują rozwiązań, aby uspokoić i wyciszyć ich skórę... Są w gotowe spróbować wszystkiego! Fora internetowe sugerują stosowanie domowych środków, takich jak miód, płatki owsiane, awokado lub nawet czekoladową maskę. Z pewnością smacznie, ale zawartość twojej spiżarni prawdopodobnie bardziej zaszkodzi niż uzdrowi twoją skórę. W rzeczywistości, środki te mogą zawierać potencjalne alergeny i substancje drażniące, zabiegi stosowane na własną rękę mogą spowodować, że skóra twojej twarzy będzie czerwona.

Prawdą jest, że specjalistyczne środki przygotowane specjalnie do pielęgnacji skóry wrażliwej są pierwszym krokiem w przywróceniu komfortu, ale proste zmiany w codziennych czynnościach mogą również mieć znaczący wpływ. Rozwiąż quiz i dowiedz się, w jaki sposób zapewnić właściwą ochronę twojej wrażliwej skóry.

1

Długi gorący prysznic pozwoli uspokoić moją wrażliwą skórę. Prawda czy fałsz?

FAŁSZ

Wystawianie skóry wrażliwej na gorąco i zimno stymuluje uwalnianie histaminy, która może wywołać reakcję łańcuchową skutkującą podrażnieniem. Oczywiście nie można zmienić pogody, ale można zdecydować się na krótką letnią kąpiel lub prysznic.

2

Ekspozycja na działanie promieni słonecznych może zwiększać wrażliwość skóry. Prawda czy fałsz?

PRAWDA

Kult słońca nie idzie w parze ze skórą wrażliwą. Promienie UV wywołują stres oksydacyjny i mikro stan zapalny skóry, dlatego upewnij się, czy zapewnienie szerokiego spektrum ochrony przed promieniami UVA i UVB, a także długofalowym promieniowaniem UVA zostało włączone do codziennych porannych zabiegów pielęgnacyjnych.

3

Kieliszek wina pomoże mi się zrelaksować i zrelaksuje również moją skórę. Prawda czy fałsz?

FAŁSZ

Alkohol rozszerza naczynia krwionośne w skórze, wywołuje zaczerwienienie i problemy związane z zarumienieniem skóry. Odwadnia również naskórek, osłabia delikatną barierę skóry wrażliwej i pozostawia ją narażoną na czynniki stresowe.

4

To co jem nie może wpływać na poziom podrażnienia mojej skóry. Prawda czy fałsz?

FAŁSZ

Substancje takie jak kapsaicyna znajdujące się w pikantnych potrawach wyzwalają podrażnienie receptorów w skórze, czasami powodując ból, podrażnienie i napięcie skóry, jak również wyraźne zarumienienie. Czasami trzeba zapalić...

5

Odstawienie nikotyny jest dobre dla mojej skóry wrażliwej. Prawda czy fałsz?

PRAWDA

Nikotyna w dymie papierosowym powoduje skurcze małych naczyń krwionośnych w skórze, zakłócając mikrokrążenie i poziom nawilżenia. Odwodniona i narażona na stres oksydacyjny, skóra palacza jest znacznie bardziej narażona na zewnętrzne czynniki szkodliwe. Unikanie pomieszczeń z dymem tytoniowym pomoże złagodzić dyskomfort skóry.

6

Moje samopoczucie nie wpływa na moją wrażliwą skórę. Prawda czy fałsz?

FAŁSZ

Stres i intensywne emocje powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych w skórze, powodując rumienienie się i odczucie dyskomfortu. Wiele kobiet docenia techniki relaksacyjne oraz techniki uważności jako sprzymierzeńców w pielęgnacji skóry wrażliwej w strefie Zen.

Już dziś rozpocznij ćwiczenia, aby odzyskać kontrolę nad skórą wrażliwą. Jaki jest przepis na sukces? Inteligentny tryb życia w połączeniu z wiedzą z zakresu rozwiązań dermokosmetycznych, aby przywrócić skórze komfort. Stosując odpowiednią terapię, kobiety ze skórą wrażliwą mogą w pełni korzystać z życia.