Skoncentruj się na...

Makijaż skóry wrażliwej wreszcie jest możliwy

Img_Makijaż skóry wrażliwej wreszcie jest możliwy

Niektóre podkłady mogą powodować niepożądane reakcje skórne, należy więc unikać tych, które zawierają składniki alergizujące lub potencjalnie drażniące. Najwłaściwszy jest wybór podkładów hypoalergicznych, dobrze tolerowanych, opracowanych specjalnie do skóry wrażliwej. Dzięki nim przyjemność posiadania makijażu nadającego skórze idealnie równy i ładniejszy koloryt stała się rzeczywistością.

Objawy

Spełnienie wymagań skóry wrażliwej...

Obecnie 70% kobiet, które odwiedzają apteki, twierdzi, że ma wrażliwą skórę. Wśród kobiet o suchej skórze odsetek ten wynosi aż 80%. Suchość skóry powoduje intensywniejsze odczuwanie wrażeń zmysłowych, takich jak napięcie skóry, jej kruchość, szorstkość i sztywność, które pogłębiają się, jeśli stosuje się źle dobrane podkłady.

Przyczyny

...poprzez możliwość wyboru odpowiedniego podkładu.

Nakładanie makijażu na skórę wrażliwą jest często dość trudne. Źle dobrane podkłady nie zawsze dostosowują się do powierzchni twarzy. W ciągu dnia może pojawić się uczucie ściągnięcia i ogólnego dyskomfortu. Podkład gromadzi się w zakamarkach twarzy (w zmarszczkach, drobnych bruzdach, na suchych plamach i niedoskonałościach), co powoduje, że makijaż wygląda nieestetycznie, jakby był niestarannie nałożony.

Aby korzystać z przyjemności robienia makijażu nawet przy suchej i wrażliwej skórze, konieczne jest stosowanie podkładu, który nie tylko harmonizuje ze skórą, dobrze nawilża i łatwo się rozprowadza, ale również jest hipoalergiczny, co minimalizuje ryzyko podrażnień i alergii.

Zabiegi pielegnacyjne

Najważniejsze zasady, aby zapewnić piękny wygląd wrażliwej skórze.

Aby zapewnić wrażliwej skórze piękny wygląd, warto skorzystać z następujących wskazówek:

·   należy unikać stosowania środków oczyszczających na bazie mydła, które wysuszają skóry i sprawiają, że staje się bardziej wrażliwa,
· w miarę możliwości należy unikać kontaktu z twardą wodą i wybierać środki czyszczące bez spłukiwania, a pod koniec zabiegu spryskać skórę wodą termalną,
·  powinno się zawsze zaczynać makijaż od zatuszowania miejscowych niedoskonałości skóry przy użyciu korektora, na przykład nakładając go pędzelkiem,
·  następnie należy wyrównać koloryt, nakładając na twarz podkład specjalnie przeznaczony do skóry wrażliwej,
·  na zakończenie warto pryskać skórę wodą termalną, aby makijaż doskonale trzymał się na twarzy. W ciągu dnia można ponownie spryskać twarz, aby ukoić skórę i dać jej jeszcze więcej komfortu.Aby uzyskać więcej informacji na temat wyboru podkładu, warto zasięgnąć porady dermatologa..

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły